Verslo pradžia – nebūtinai lengva

verslo liudijimasKiek pasaulyje yra įmonių? Ne šiaip daug, o gausybių gausybės. Galybių galybės. Nemažai jų ir Lietuvoje. Verslo liudijimas ir kitos sąvokos ypač aktualios dar tik mąstant apie nuosavą verslą.

Verslo pradžia primena slenkstį, kurį reikia perlipti. Vienais atvejais startas nesudėtingas, tarsi einama pavėjui. Deja, kitais atvejais atrodo, kad visi vėjai susimokė ir sunkina kiekvieną žingsnį. Pradžia – nebūtinai lengva. Šį teiginį patvirtintų įvairių įmonių savininkai. Planuojantiems steigti įmonę tai pravartu suprasti – verslo liudijimas neužtikrina sėkmės ir gerovės, ją kuria pats žmogus.

Žinoma, visuomet norisi, kad reikiami procesai eitųsi kaip iš pypkės. Bet realybė yra realybė, ne vienaragių šalis. Tačiau tai nereiškia, kad startas privalo būti sudėtingas. Daug ką lemia nusiteikimas, imlumas. Jei kiekvienas teisinis aspektas kelia šleikštulį, galbūt verta pasamdyti specialistą, kuris padėtų įkurti įmonę? Įdomu, kad kartais tik peržvelgiama, kad informacijos labai daug, kad viskas sudėtinga, ir numojama ranka, nusprendžiama viską atidėti. Tai kaip tik apsunkina veiklos pradžią.

Kad verslo liudijimas sufleruotų apie sėkmę, svarbu pasiryžti ir neatidėlioti. Aišku, net ir skrupulingas bandymas įkurti verslą neužtikrina fortūnos apsilankymo, bet sėkmės tikimybę gerokai padidina. O ir šiaip neatidėliojant visi teisiniai procesai vyksta greičiau, tad ir keliaujant nuosavos įmonės link neprireikia ypatingos kantrybės.

Mintys apie tai, kad kelias gali būti ne rožėmis klotas, kartais priverčia atsisakyti idėjų. Bet jeigu noras didelis ir nuoširdus, galimi nesklandumai, ko gero, nesupainios minčių ir netaps barjeru, atitolinančiu svajonę nuo realybės.

Dabar prisiminkite šio straipsnio pirmus sakinius. Kiek pasaulyje yra įmonių? Ne šiaip daug, o gausybių gausybės. Galybių galybės. Nemažai jų ir Lietuvoje. Atkreipkite dėmesį į šiuos žodžius: daug, gausybių gausybės, galybių galybės. Pasaulyje įkurta ne viena įmonė. Tad galbūt nuosavas verslas – ne toks ir sudėtingas reikalas?

Net jei verslo liudijimas ar bet koks kitas verslo pasaulio reiškinys, samprata, aspektas neužtikrina šimtaprocentinės sėkmės, siekiant tikslo tų pozityvių procentų padaugėja. Nesileisime į tikimybių teorijos sritį, tačiau nuoširdžiai dirbant tikimybė, kad pasiseks, yra nemenka.

 

 

 

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *