Kodėl reikalinga statybų techninė priežiūra?

Jei priėmėte sprendimą statyti namą, anksčiau ar vėliau susidursite su statybų technine priežiūra. Būtent šios srities inspektorius užtikrina, kad statybos būtų vykdomos laikantis įstatymo ir saugos standartų. Kokios tikrai yra jo pareigos ir galios?

Kas yra statybų techninė priežiūra?

Statybos priežiūros inspektorius vykdo statybos priežiūrą ir kartu bendradarbiauja su valstybės kontrolės institucijomis. Būtent statybų techninė priežiūra yra atsakinga už pastatų, kurie statomi gyvenamojoje vietoje, kontrolę.

Paprasčiau tariant, statybos priežiūros inspektorius yra asmuo, kuris statybvietėje gali apžiūrėti statybos darbus ir žinoma, statybos dokumentus. Jis taip pat patikrins namo projektą ir reikiamus leidimus.

Statybų techninė priežiūra – užduotys ir pareigos

Statybos priežiūros specialistas turi daug atsakingų užduočių. Kokios tiksliai jo pareigos? Tai apims gautus pranešimus apie pažeidimus ir grėsmes statybos objektuose bei bus atsakingas už jų pašalinimą. Būtent statybos priežiūros inspektorius pataria investuotojui, kai statyba yra nevykdoma pagal saugos standartus ar statybos įstatymus.

Taip pat statybų techninės priežiūros specialistas įvertina visas statybvietėje naudojamas medžiagas bei jų kokybę ir tuo pačiu saugumą.

Už ką atsakingas statybos priežiūros specialistas?

Praktiškai galima daryti išvadas, kad jis visų pirma yra atsakingas už statybos darbų atlikimą, laikantis teisinių ir saugos taisyklių.

Ką tikrina statybos priežiūros specialistas?

  • statybai naudojamas medžiagas;
  • technines dokumentacijas;
  • statybos projektą;
  • dokumentus, susijusius su statybos leidimo gavimu.

Statybos priežiūros specialistas – įdarbinimo išlaidos

Kiek kainuoja pastatų priežiūros specialisto paslaugos? Nėra vieno nustatyto tarifo. Daug kas priklauso nuo to, kiek laiko projektui skiria specialistas. Be abejo, šios paslaugos kaina atsiperka su kaupu, nes statybų metu yra išvengiama nuokrypių įgyvendinant konkretų projektą. Plačiau apie kainas galima pasiskaityti šias paslaugas teikiančių įmonių internetinėse svetainėse.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.