Nuosavo namo statybų eiga

Kiekvienas tikriausiai svajoja turėti savus namus, ypatingai geros emocijos užplūsta matant visą to namo statybų eigą. Žinoma, šis procesas sukelia nemažai galvos skausmo ir ženkliai daugiau rūpesčių, nei pastatyto namo pirkimas. Bet galutiniame rezultate visus šiuos rūpesčius atperka galimybė turėti tokius namu, apie kokius svajojote.

Neretai nuosavo namo statybų eiga trunka žymiai ilgiau, nei tikėtasi, o kartais net ir neprasideda tuomet, kaip planuota. Ypač tais atvejais, jeigu dar neturite žemės sklypo. Nors atrodo paprasta išsirinkti, tačiau pradėjus ieškoti pasirodo, kad čia laukia taip pat labai daug iššūkių. O galiausiai įsigijus, reikia atlikti namo projektavimą sklype, atlikti geodezinius matavimus bei topografines nuotraukas. Tik tada, gavus namo statybos leidimą, galima imtis statybų eigos.

Šiuo metu gerokai sugriežtėjusios ES direktyvos nemenkai pakoregavo ir tam tikrus statybų procesus. Laikantis energijos taupymo reikalavimų, kasmet naujai statomi namai turi atitikti vis aukštesnę energinio naudingumo klasę. O nuo 2021 metų visi namai turės atitikti A++ klasę, o tai ne tik išbrangina statomo namo savikainą. Šiuose namuose privalo būti atliktas sandarumo testas bei įrengta namo rekuperacinė vėdinimo sistema.

Tokia mechaninio vėdinimo sistema padeda sutaupyti šilumos energiją, kuri paprastai iššvaistoma esant natūraliam namo vėdinimui. Nes patalpas vėdinant atvėrus langus, reikalinga žymiai daugiau energijos šaltam patalpų orui sušildyti. O tai prieštarauja pagrindiniam tikslui – mažinti energijos sunaudojimą namų šildymui.

Tiesa, gyvenančių tokiuose namuose, kuriuose yra rekuperacinė vėdinimo sistema, atsiliepimai apie namo mechaninį vėdinimą tik patys geriausi. Namai nuolatos aprūpinami šviežiu oru, nereikia atverti langų, o tai padeda išvengti per langus sklindančio triukšmo bei dulkių. Verta paminėti, kad rekuperacinę sistemą reikėtų įsirengti dar prieš atliekant vidaus apdailą.

 

Namo statyba – ką svarbu žinoti?

namo statybaNamo statyba tai ilgas, daug pastangų bei lėšų reikalaujantis procesas. Būtent todėl, dar prieš pradedant statymo darbus, labai svarbu apsibrėžti ko tiksliai norite, pasiruošti tinkamą namo išplanavimą bei žinoma išsirinkti kokybiškas statybines medžiagas. Kitaip tariant, norint sutaupyti, bet tuo pačiu turėti geriausią įmanomą kokybę, labai svarbu atsižvelgti į ekspertų patarimus bei vadovautis jau patikrintais sprendimais.

Visų pirma, prieš galvojant apie namo statybą, labai svarbu išsirinkti vietą, kurioje norite gyventi. Tai yra – žemės sklypą. Nors gali atrodyt jog tai yra gana paprastas procesas, tai reikalauja nemažai laiko. Pirmiausiai, reikia apsispręsti kur norite gyventi. Ar tai bus namas statomas pačiame miesto centre, ar už miesto ribų? Tik išsirinkus konkrečią vietą, galima pradėti domėtis pačio sklypo kokybe, šalia esančiais keliais, susisiekimu ir panašiai.

Kalbant apie namo statybą, mūsų patarimas – neskubėti. Kiekvienas namo statybos darbas turi būti apgalvotas itin atsakingai. Kokio dydžio namo jums reikia? Kokia bus jo apdaila? Kokiomis čerpėmis dengsite stogą? Viskas yra be galo svarbu.

Koncentruojantis ties namo išore, ypatingai svarbi dalis yra namo stogo danga. Jis apsaugos namą nuo įvairų aplinkos veiksnių: sulaikys šilumą, pašalinius garsus bei atliks daugybę kitų apsauginių veiksnių. Taigi kokia stogo dangą patartina rinktis jog ji būtų tikrai kokybiška ir ilgaamžė?

Ekspertai pataria rinktis keramines, betonines arba akmens masės čerpes. Visos šių rūšių čerpės pasižymi puikiomis savybėmis, yra patikimos ir tarnauja ne vienerius metus. Tačiau labai svarbu suvokti tai, jog perkant nukainotas ar pigias čerpes, jos tikrai nebus kokybiškos. Kaip ir su bet kuriuo kitu produktu, renkantis reikia atsižvelgti į gamintoją, šalį bei technines produkto savybes. Taip pat, kaip stogo danga, stogo priedai yra labai svarbus elementas. Jeigu bijote pamiršti svarbią detalę dar dengiant stogą, elementų priežiūrą bei parinkimą palikite šios srities profesionalams.

Galiausiai, dar dedant stogą, svarbu nepamiršti ir lietvamzdžių. Lietaus nuvedimo sistema, leis stogui funkcionuoti visu 100 procentų. Vanduo neužsilaikys stogo grioveliuose bet nubėgs ant žemės.