Nuosavo namo statybų eiga

Kiekvienas tikriausiai svajoja turėti savus namus, ypatingai geros emocijos užplūsta matant visą to namo statybų eigą. Žinoma, šis procesas sukelia nemažai galvos skausmo ir ženkliai daugiau rūpesčių, nei pastatyto namo pirkimas. Bet galutiniame rezultate visus šiuos rūpesčius atperka galimybė turėti tokius namu, apie kokius svajojote.

Neretai nuosavo namo statybų eiga trunka žymiai ilgiau, nei tikėtasi, o kartais net ir neprasideda tuomet, kaip planuota. Ypač tais atvejais, jeigu dar neturite žemės sklypo. Nors atrodo paprasta išsirinkti, tačiau pradėjus ieškoti pasirodo, kad čia laukia taip pat labai daug iššūkių. O galiausiai įsigijus, reikia atlikti namo projektavimą sklype, atlikti geodezinius matavimus bei topografines nuotraukas. Tik tada, gavus namo statybos leidimą, galima imtis statybų eigos.

Šiuo metu gerokai sugriežtėjusios ES direktyvos nemenkai pakoregavo ir tam tikrus statybų procesus. Laikantis energijos taupymo reikalavimų, kasmet naujai statomi namai turi atitikti vis aukštesnę energinio naudingumo klasę. O nuo 2021 metų visi namai turės atitikti A++ klasę, o tai ne tik išbrangina statomo namo savikainą. Šiuose namuose privalo būti atliktas sandarumo testas bei įrengta namo rekuperacinė vėdinimo sistema.

Tokia mechaninio vėdinimo sistema padeda sutaupyti šilumos energiją, kuri paprastai iššvaistoma esant natūraliam namo vėdinimui. Nes patalpas vėdinant atvėrus langus, reikalinga žymiai daugiau energijos šaltam patalpų orui sušildyti. O tai prieštarauja pagrindiniam tikslui – mažinti energijos sunaudojimą namų šildymui.

Tiesa, gyvenančių tokiuose namuose, kuriuose yra rekuperacinė vėdinimo sistema, atsiliepimai apie namo mechaninį vėdinimą tik patys geriausi. Namai nuolatos aprūpinami šviežiu oru, nereikia atverti langų, o tai padeda išvengti per langus sklindančio triukšmo bei dulkių. Verta paminėti, kad rekuperacinę sistemą reikėtų įsirengti dar prieš atliekant vidaus apdailą.

 

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *