Pleiskanų gydymas

Daugeliui žmonių pleiskanos yra didelė problema, o rasti veiksmingą gydymą gali būti didelis iššūkis. Iš tikrųjų pleiskanos yra odos būklė, nors paprastai ji pasireiškia tik galvos odos srityje. Sergantiesiems ši liga sukelia ir nepatogumų, ir dirginimą. Dauguma pleiskanų gydymo būdų yra gana paprasti, pavyzdžiui, naudojant specialų šampūną, kurį galima įsigyti be recepto. Sunkesniais atvejais arba dėl probleminių ar užsispyrusių pleiskanų, žmonėms, kuriems pleiskanos nepraeina po tradicinio pleiskanų gydymo arba dėl jų atsiranda pūlinių ar opų galvos odoje, gali tekti kreiptis į dermatologą.

Kas sukelia pleiskanas?

Pleiskanas sukelia natūraliai organizme vykstantys procesai. Natūraliai nusilupus odai nuo galvos odos, kartais ji tampa pastebima. Sergantieji gali pastebėti plaukuose ar ant drabužių esančius dribsnius ir gali niežėti galvos odą, o ši būklė vadinama seborėja.Pleiskanos paprastai atsiranda dėl per didelio riebalų arba sebumo išsiskyrimo galvos odos riebalinėse liaukose. Tai liaukos, kurios gamina riebalus ir padeda organizmui šalinti negyvą odą. Kai žmogus serga pleiskanomis, jo riebalinės liaukos yra pernelyg aktyvios, todėl jis linkęs išberti daugiau odos nei įprastas žmogus. Pleiskanas taip pat gali sukelti natūraliai paplitęs mielių grybelis, vadinamas pityrosporum ovale. Nors šis mielių grybelis nėra neįprastas, tačiau jei organizme jo yra per daug, gali atsirasti pleiskanų. Šią negražią būklę taip pat gali sukelti psoriazė arba pernelyg didelis sausumas.

Kada kreiptis dėl pleiskanų gydymo

Pleiskanos paprastai neišnyksta savaime. Pleiskanų gydymas gali būti paprastas ir veiksmingas. Pastebėję pleiskanų požymių, turėtumėte kreiptis dėl pleiskanų gydymo. Galvos oda paprastai būna raudona arba riebi, o ant jos atsiranda baltų arba geltonų žvynelių. Daugeliu atvejų gydymui reikia naudoti kokybišką šampūną nuo pleiskanų, pavyzdžiui, „Head and Shoulders”, „Tegrin” arba „Selsun Blue”. Nepriklausomai nuo prekės ženklo, visų šampūnų nuo pleiskanų sudėtyje yra viena iš šių penkių veikliųjų medžiagų: akmens anglių derva, salicilo rūgštis, siera, cinko piritionas arba seleno sulfidas. Apskritai šampūnai nuo pleiskanų turi būti gerai išplakami, o po to paliekami ant galvos odos bent penkioms minutėms ir tik tada nuplaunami.

Tai suteikia šampūno veikliajai medžiagai pakankamai laiko veikti. Šviesesnės spalvos plaukams arba žiliems plaukams akmens anglių dervos šampūnas turėtų būti naudojamas tik kraštutiniu atveju, nes jis gali išblukinti plaukus. Dėl akmens anglių dervos šampūno galvos oda taip pat tampa jautresnė saulei, o plaukai ilgainiui gali tapti silpni ir trapūs. Būtinai visada po šampūno nuo pleiskanų naudojimo naudokite kokybišką kondicionierių arba rinkitės šampūną nuo pleiskanų, į kurio sudėtį įeina kondicionierius.

Jei šampūnai per tris savaites problemos neišsprendžia arba jei galvos odą labai niežti ar dirgina, būtina kreiptis į gydytoją. Yra keletas receptinių priemonių nuo pleiskanų, kurios gali būti veiksmingos, kai šampūnai nuo pleiskanų nepadeda. Pavyzdžiui, kartais nuo pleiskanų padeda vietiniu būdu ant galvos odos tepamas receptinis hidrokortizono kremas. Gydytojas gali ne tik paskirti veiksmingą pleiskanų gydymą, bet ir norėti paneigti kitas priežastis, įskaitant Tinea capitis, kuris diagnozuojamas paėmus pleiskanų mėginį.

Pleiskanos ir prevencija

Geriausias pleiskanų gydymas gali būti prevencija. Visada naudokite kokybišką šampūną ir dažnai plaukite plaukus, kad suvaldytumėte riebalus. Atsiradus pirmiesiems pleiskanų požymiams, naudokite šampūną nuo pleiskanų pagal gamintojo nurodymus.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *