Kaip sustabdyti plaukų slinkimą?

Plaukų slinkimas yra problema, su kuria susiduria tiek vyrai, tiek moterys. Kai problema tokia paplitusi ir nemaloni, visi pasiūlymai ir pageidavimai yra dar svarbesni. Tačiau plaukų slinkimas nėra uždara tema. Moterys ir vyrai nuolat ieško atsakymo į klausimą – kaip sumažinti plaukų slinkimą? Suaugusio žmogaus galvoje yra vidutiniškai 100 000–150 000 plaukų, o kasdien prarandama apie 100 plaukų. Taigi nepanikuokite, kai šukuojatės arba ant drabužių radote keletą plaukų. Plaukai sudaryti iš baltymo, vadinamo keratinu, gaminamo plaukų folikuluose. Kadangi folikulai gamina naujas ląsteles, senosios į odos paviršių išstumiamos apie 15 cm. per metus. Apie 90% galvos plaukų yra aktyvūs ir nuolat auga. Kiekvienas plauko folikulas turi savo gyvavimo ciklą, kuriam įtakos turi žmogaus amžius, ligos ir daugelis kitų faktorių, tačiau norint sustabdyti slinkimą galima imtis keleto dalykų.

Kaip kovoti su slenkančiais plaukais?

Kiekvieno žmogaus genetika yra skirtinga: vieni turi storus ir sveikus plaukus, o kiti genetiškai apdovanoti plaukų slinkimu. Plaukų slinkimas gali būti paveldėtas, o genetikos suvaldyti neišeis, tačiau galima pabandyti genetinio plaukų slinkimo išvengti, jį sustabdyti ir paskatinti plaukų augimą. Profesionali plaukų kosmetika yra pirmasis kelias, kuriuo turėtumėte žengti, jei norite sveikų ir neslenkančių plaukų. Jei norite išvengti ankstyvo plaukų slinkimo, rekomenduojama:

  • Laikykite plaukus natūralius ir jų nedažykite. Jei negalite atsisakyti plaukų dažymo, naudokite tik natūralius arba itin švelnius cheminius dažus ir darykite pertraukas tarp dažymo sesijų.
  • Atsakingai rinkitės, kokias priemones dedate ant savo plaukų. Kiekvienas žmogus turi skirtingą plaukų tipą, pagal tai reikia rinktis priemones. Plaukams garbanoti ar tiesinti naudokite tik paraloninius garbanojimo įrankius.
  • Tinkamai iššukuokite plaukus. Iššukuokite plaukus nuo šaknų iki galiukų, kad tolygiai paskirstytumėte natūralų plaukų aliejų. Šukuokite plaukus lengvai ir venkite šukuoti šlapius ar drėgnus plaukus – jie gali būti lengvai pažeisti.
  • Priemonės nuo plaukų slinkimo gali padėti išlaikyti plaukų apimtį ir sustabdyti plaukų praradimą, dėl to kiekvienas žmogus turi turėti tinkamą šampūną ir kondicionierių nuo plaukų slinkimo.

Taigi, jei norite, kad jūsų plaukai būtų sveiki, pasirinkite tinkamas priežiūros priemones, venkite plaukų dažymo ir formavimo karštais įrankiais. Dažna problema yra plaukų slinkimas, o šios problemos išvengti gali padėti tinkamos profesionalios plaukų priežiūros priemonės.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.