Tinkama apsauga nuo erkių šunims – ilgos draugystės su keturkoju garantas

lasai nuo erkiuNaminis augintinis – ne tik didžiulis džiaugsmas, bet ir atsakomybė. Tad rūpestingi šeimininkai žino, jog mylimą šunį reikia ne tik meiliai paglostyti, skaniai maitinti bei reguliariai vedžioti – itin svarbi tinkama apsauga nuo erkiu sunims. Gal ir sunku patikėti, tačiau šunys, kurie yra gerokas didesni bei fiziškai stipresni už kitus mūsų mylimus keturkojus – katinus – erkių keliamam pavojui yra gerokai mažiau atsparūs nei pastarieji. Šunų savininkai, žvilgtelėję į kalendorių (kalendorinė žiema jau tuoj pasitrauks), turėtų susirūpinti (erkės netrukus nubus) ir internetinės paieškos langelyje nedelsiant surinkti „vaistai nuo erkiu sunims kaina“. Straipsnyje aptarsime, kokį pavojų augintiniams kelia šie parazitai bei kokią apsauga nuo erkiu sunims rekomenduoja specialistai.

Internetinės paieškos sistemos neveltui lūžta nuo susirūpinusių gyvūnų šeiminkų užklausų („tabletes nuo erkiu sunims kaina“, „bravecto sunims kaina“, „lasai nuo erkiu sunims virbac“ ir panašiai): erkės – klastingų ligų nešiotojos. Pastarųjų sąskaitoje – net 15 skirtingų ligų, kuriomis rizikuoja apsikrėsti mūsų šunys! Pavojingiausia ir Lietuvoje labiausiai paplitusi – babeziozė, sukelianti šuniui karščiavimą, apetito praradimą, apatiją, viduriavimą ar vėmimą. Pastebėjus minėtus požymius, būtina nedelsiant kreiptis į veterinarą – kiekviena uždelsta akimirka gali būti gyvybiškai svarbi!

Apsikrėtusio gyvūno gydymo sėkmė priklauso nuo daugelio faktorių (gyvūno imuninės sistemos būklės, parazitų buvimo/nebuvimo ir kita), tad net laiku pradėtas gydymas negali garantuoti visiškos sėkmės. Tad derėtų imtis visų priemonių, jog gyvūno užkrėtimo erkių platinamomis ligomis būtų apskritai išvengta. To pasiekti gali padėti ne tik kruopšti apžiūra gyvūną parvedus iš lauko, taisyklingas  įsisiurbusios erkės ištraukimas, bet ir nuolatinė apsauga nuo erkiu sunims specialiai tam skirtomis medicininėmis priemonėmis.

Pastarųjų pasirinkimas iš tiesų platus: purskalas nuo erkiu sunims, lasai nuo erkiu sunims fypryst, antkaklis sunims nuo erkiu foresto ar netgi specialios tabletės nuo erkių, pasižyminčios parazitus paralyžiuojančiu ir naikinančiu poveikiu. Pastaroji priemonė veterinarijos vaistinėse pasirodė gana neseniai, tad dažnam gyvūno augintojui gali kilti klausimas, ar tai – veiksmingas preparatas? Visada galima pasidomėti kitų gyvūnų augintojų nuomone bei patirtimi (rasti informaciją jums padės raktinis žodis „bravecto tabletės atsiliepimai“), tačiau geriausia vadovautis savo veterinaro rekomendacijomis.

Norint ilgai džiaugtis savo mylimo keturkojo draugija, būtina teisingai šiuo rūpintis. Apsauga nuo erkiu sunims – viena iš sričių, į kurią nevalia žiūrėti atsainiai.

 

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *