Akušerijos ir ginekologijos klinika – kaip dažnai joje lankytis?

Akušerijos ir ginekologijos klinikaGinekologo kėdėje atsiduriama dažniausiai tik tuomet, kai tai būtina. Tačiau savimi besirūpinanti moteris turėtų žinoti, kad akušerijos ir ginekologijos klinika visgi yra vieta, kurioje reikėtų lankytis daugiau, norint turėti geresnę sveikatą. Kada reikėtų eiti pas ginekologą?

Pirmasis apsilankymas pas ginekologą – po pirmųjų menstruacijų

Laikoma, kad akušerijos ir ginekologijos klinika pirmą kartą turėtų būti aplankoma 12 – 15 metų laikotarpyje. Maždaug tuomet, kai mergaitė suserga pirmomis menstruacijomis. Pirmojo vizito nereikėtų bijoti. Juo metu nebus atliekama kokios nors sudėtingos svarbiausios akušerinės-ginekologinės operacijos. Tyrimo metu dažniausiai merginos pasikonsultuoja dėl higienos priemonių, skausmo malšinimo ar galimų kontracepcijos priemonių.

PAP tyrimas – kas trejus metus nemokamas

Kiekviena moteris turėtų žinoti, kokie yra svarbiausi ginekologiniai tyrimai. Vienas svarbiausių jų, be abejo, yra gimdos kaklelio tyrimas, padedantis nustatyti ankstyviausią vėžio stadiją. Ši liga, deja, yra labai populiari ir jaunų, dar negimdžiusių moterų tarpe, todėl PAP tyrimas neturėtų laukti atidedamas iki vėlyvos brandos. Nuo 2004 m. Lietuvoje 25 – 60 m. amžiaus moterims šis tyrimas kas trejus metus yra atliekamas nemokamai – už jį moka ligonių kasos. Šį tyrimą geriausia atlikti praėjus 2 savaitėms nuo menstruacijų (maždaug ovuliacijos metu), prieš tai tris dienas nenaudojus tamponų ir neturėjus lytinių santykių.

Apsilankymai pas ginekologą nėštumo metu

Taigi, pas ginekologą lankomasi reguliariai bent kas trejus metus dėl PAP tyrimo. Tačiau taip pat dažnesni vizitai prasideda nėštumo metu. Rekomenduojama apsilankyti pirmą kartą pas gydytoją esant 7 – 12 nėštumo savaitėms. Atlikus reikalingus tyrimus, vėliau gali tekti lankytis 12 – 13 nėštumo savaitę, du kartus per 13 – 28 nėštumo savaitę, taip pat 28, 30, 32, 34, 37 – 40 ir 41 nėštumo savaites.

Apsilankymai pas ginekologą menopauzės metu

Menopauzė yra ypatingas laikas kiekvienos moters gyvenime, kada persitvarko hormonų sistema, ima kitaip funkcionuoti organai. Taigi, labai dažnai šių veiklų pakitimus gali lydėti ir tam tikri susirgimai, būklės pablogėjimai, ginekologinės ligos. Kartais moterys ieško savo ligų priežasčių ne ten, kur turėtų, ir užuot besikreipusios į ginekologus, atsiduria pas endokrinologus, neurologus ir kitų sričių gydytojus. Tačiau menopauzės metu būtinai reikėtų ateiti pas ginekologą dėl bendrųjų tyrimų. Taip pat pasakius apie kitus sutrikimus galbūt paaiškės, kad jų kaltininkai taip pat yra ginekologinės priežastys.

Lankytis pas ginekologą kartą per metus rekomenduojama, bet nebūtina

Sunku pasakyti, kaip dažnai iš tiesų reikėtų lankytis pas ginekologą. Teigiama, kad lankantis bent kartą per metus, galima užkirsti kelią daugumai ligų. Tačiau ne vienas žmogus pasakytų, kad sveikata geriausia yra tada, kai nesilankai pas gydytojus be reikalo, negalvoji apie ligas, o mąstai pozityviai ir stengiesi šviesiai gyventi. Visgi, net ir vadovaujantis tokia filosofija, vertėtų bent jau atvyti atlikti PAP tyrimą kas trejus metus.

Lankymasis pas ginekologą, esant nusiskundimų

Dažniausiai pas ginekologą, kaip ir pas bet kurį kitą gydytoją, atvykstama tuomet, kai jau vargina įvairios ligos. Kai kurios įveikiamos vaistais, kitoms reikalingos svarbiausios ginekologinės operacijos. Iš kurių verta paminėti kaip dažnas ir tikrai svarbias: laparotominės gimdos šalinimo operacijos, gimdos ir kiaušinių cistų šalinimo operacijos, dalinio šlapimo nelaikymo korekcijos operacijos, vestibulinės liaukos cistos operacijos, gimdos kaklelio konizacija, polipų gydymas chirurginiu būdu ir kt. Geriausia pas ginekologą vaikščioti nuolatos, tačiau, jeigu ateinate tik esant sutrikimams, tuomet bent jų atžvilgiu vertėtų elgtis teisingai ir skubėti pas gydytoją visuomet kuo greičiau, pastebėjus, kad kažkas negerai, o ne laukti paskutinės minutės.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.