Apie dantų implantavimą: pažangiausias dantų atkūrimo būdas
Dantų implantavimas – visapusiškai svarbi procedūra. Apie ją pakalbėsime kiek vėliau, bet prieš tai reikėtų pasakyti, jog profesionalai, tikri savo srities specialistai (kitaip tariant, geri odontologai) pirmiausia stengiasi dantį ne rauti, o išgydyti. Vyrauja nuostata „išrauti visuomet spėsime“, tačiau kur kas svarbiau pirmiausiai bandyti sutaisyti. Kilus kokių klausimų, galima užsukti į https://odonteja.lt/. Tai odontologijos klinika, veikianti sostinėje.
Dėl dantų implantų kyla įvairių klausimų
Tais atvejais, kai dantis labai pažeistas, kai išgydyti nebeįmanoma, tenka rauti. O kai dantis išrautas, gali atsirasti naujų problemų – kiti dantys krypti ton pusėn, kur nieko nėra… Taigi, tenka rūpintis atkūrimu. Atkuriama pakaitalu, kuris atrodo ir funkcionuoja kaip natūralus dantis.
Taip, mes kalbame apie dantų implantus. Jie visuomenėje kelia didžiulį susidomėjimą, yra aptariami visokiausiuose straipsniuose. Pacientai klausia gydytojų, ar rekomenduoja šį dantų atkūrimo būdą, ar jis vertas dėmesio. Lygiai taip pat klausiama, ar apskritai galima implantuoti. Pavyzdžiui, gydytojai pasakys, kad vaikams iki tam tikro amžiaus procedūros neatliks. Įvertinami ir kiti veiksniai, ne tik amžius, nes svarbiausia – sveikata. Ji turi „nesipriešinti“ implantavimui, kad procesas ir rezultatas būtų visiškai sklandūs.
O koks gi tas rezultatas, kad jį galėtume apibūdinti kaip puikų, kaip nuostabų ir šimtaprocentinį? Gražiai atrodantys ir puikiai funkcionuojantys implantai – štai koks rezultatas pageidaujamas. Jo ir siekiama. Be abejonės, kartu su šiais siekiais eina ir kitas, minėtas keliomis eilutėmis aukščiau – kad implantavimas neturėtų neigiamos įtakos sveikatai (pavyzdžiui, kad nealergizuotų).
Pažanga
Kalbant apie odontologiją ir šioje srityje taikomas procedūras neabejotinai minėtinas žodis „pažanga“. Omenyje turint implantus, pažangumas labai akivaizdus. Kad pacientui būtų patogu, kad implantai natūraliai atrodytų, kad kiekviena naudojama medžiaga būtų visapusiškai kokybiška – tai ne tiesiog deklaruojami tikslai, o realybė.
Ką ir šnekėti apie tai, jog pamirštami rūpesčiai, kuriuos keltų išimami protezai. Jokio iškritimo, smukinėjimo ar pan.
Bet ką daryti, jei dantis prarastas seniai ir žandikaulio kaulo nepakanka, kad būtų galima implantuoti? Nereikia panikuoti, mat prireikus atliekama audinio atkūrimo procedūra. Aišku, tuomet prireiks daugiau kantrybės, kol dantis bus implantuotas, bet rezultatas tikrai atperka laukimą.
Tikslas – išsaugoti dantis
Kad ir kokios pažangios būtų technologijos, pirminis tikslas yra kitoks. Pirminis tikslas – išsaugoti dantis. Pavyzdžiui, kai apsilankote pas gydytoją profilaktiniais tikslais, specialistas nesako „apžiūrėkime, kuriuos gi čia dantis vertėtų išrauti“…
Kadangi visuomet pirmiausia stengiamasi pataisyti, pagydyti, implantavimas atrodo kaip procedūra, reikalinga, jei kokia liga jau pažengusi ar danties netekta traumos metu. Kitais atvejais stengiamasi rasti būdą, kaip išlaikyti natūralų dantį. Bet akivaizdu – jei to padaryti nebeįmanoma, tenka rauti. O praėjus tam tikram laiko tarpui – protezuoti. Protezai ant implantų, kaip jau rašyta, sufleruoja apie odontologijos pažangą.
Visa ši sritis iš tiesų profesionali (tiksliau, profesionalūs yra joje dirbantys žmonės).
Galima teigti, kad dantų implantavimas pacientui yra investicija. Tai investicija į ilgalaikę sveikatą bei grožį. Grožis ir sveikata – šie žodžiai ne be reikalo dažnai gretinami. O odontologija – kuo puikiausias įrodymas, jog tarp jų esama darnos.