Apsauga nuo viruso: kaukės yra pagrindinė apsaugos priemonė

kaukės

Nuo viruso apsisaugoti būdų yra labai daug. Kol vieni teigia, kad nėra dėl ko tokiu metu išvis eiti iš namų, kiti nesutinka ir supranta, jog net ir koronaviruso akivaizdoje tenka nueiti į parduotuvę, nuvykti į darbą ar susitvarkyti kitus reikalus. Visgi tikrai ne visi gali savo sveikatą saugoti būdami namuose, todėl tenka į pagalbą nusigriebti puikias apsaugines priemones, kurios leidžia apsisaugoti būnant viešose vietose. Ypač pavojinga yra būti uždarose vietose, kur buriuojasi daug žmonių, būtent todėl parduotuvėse reikia pagalvoti apie papildomas apsaugos priemones ir kuo kokybiškesnę veido kaukę, kuri būtų uždėta ne dėl vaizdo, bet iš tiesų saugotų nuo neigiamai organizmą veikiančių mikroorganizmų.

Kaukės yra pagrindinė apsaugos priemonė, todėl jai skirti dėmesio būtina. FFP3 respiratoriai kol kas yra geriausias būdas saugoti savo kvėpavimo takus, nes jie filtruoja labai didelę dalį ore esančių dalelių, kas yra labai gerai, jei sveikata jums yra itin svarbi. Vienkartinės kaukės, kurios naudojamos ir medikų, taip pat gali būti puiki apsauga, bet tik labai trumpą laiką. Žinoma, jos puikiai užteks apsipirkinėjimams parduotuvėse, nes ten dažniausiai visos dienos tikrai neužtrunkama. FFP3 respiratoriai labiau tinkami tokiais atvejais kai apsauga reikalinga ilgesniam laikui. Kadangi jie pritaikyti net 8 valandoms, jų patogumas kur kas geresnis, todėl su juo išbūti visą dieną nebūna sunku.

Medžiaginės kaukės nėra rekomenduojamos, nes jos praverčia tik tais atvejais, kai ją dėvi sergantysis. Tuomet šiek tiek sumažėja šansas, jog jis apkrės šalia esančius asmenis. Žinoma, tokia apsauga yra menka, bet kuri kita kaukė apsaugotų labiau, tačiau tai yra geresnis variantas nei nenaudoti nieko. Taip pat medžiaginės kaukė gali būti naudojamos kai patalpoje visi yra su kaukėmis.

Visgi svajojantiems apie kiek įmanoma maksimalų apsisaugojimą, reikia ne tik apie kaukę pagalvoti, bet ir apie dažną rankų plovimą bei dezinfekavimą. Rekomenduojama dezinfekavimo skysčio visada su savimi turėti bent mini buteliuką. Taip pat puikiomis papildomomis apsaugos priemonėmis gali būti skydai ir, žinoma, pirštinės, kurios labai praverčia parduotuvėse, kur tenka paliesti labai daug paviršių.

Netradicinė terapija

terapija

Netradicinė terapija- padeda tiems žmonėms, kurie pasiruošę primti pagalbą. Su pacientais dirba specialistai, sertifikuoti Reiki meistrai, mokytojai, parapsichologai, netradicinės medicinos  specialistai.

Reiki-universali gyvybinė  energija

Reiki- universali gyvybinė energija, atitekanti iš aukščiausio Visatos taško. Reiki sistema- savigydos  ir dvasinio tobulėjimo sistema, kurios pagalba galime prisijungti prie visatos universalaus gydančios energijos šaltinio. Universali gyvenimo energija  gali būti panaudota savigydai, energijų balansavimui, relaksacijai, harmonizacijai, dvasiniam tobulėjimui ir sėkmei. Tai pat perduoti šią energiją tiesiogiai ar nuotoliniu būdu kitam asmeniui, gyvūnams, aplinkai. Reiki energija teka kaip vanduo į mūsų aurą, organus ir sistemas, pirmiausia užpildo giliausias vietas, kurios labiausiai reikalauja dėmesio. Paskui energija kyla ir pripildo visą mūsų esybės indą gyvybine energija, kuri ne tik valo, bet ir nuima įtampas ir energetinius blokus, sveikatina mūsų organizmą, užpildo meile ir šviesa kievieną mūsų ląstelę. Kiekvienas Reiki seansas gali būti kitoks. Pirmą kartą atliekant seansą sprendžiasi svarbiausios problemos tiek fiziniame, tiek dvasiniame lygmenyje.

Ar gydymo įstaigose šis metodas naudojamas?

Gydymo įstaigose šis metodas dažniausiai naudojamas, kaip papildoma priemonė, šalia įprastų medicinos procedūrų. Reiki metodą gydytojai pripažino dėl to, kad jis padeda ligoniams pasveikti, naudojant mažiau vaistų, sumažėja jų pašalinis poveikis, komplikacijų skaičius po operacijų, pagerėja ligonių būklė po chemoterapijos, pasitaiso jų nuotaika.

Visapusiškas dvasinis stuburo ištiesinimas

Visapusiškas dvasinis stuburo ištiesinimas- dvasinio ir fizinio kūno kelias į gerą savijautą. Neskausmingas procesas, kurio metu anatomiškai atsistato iškrypę dubens kaulai, mentės, išsitiesina stuburas, susivienodina skirtingas kojų ilgis. Po procedūros išnyksta nugaros, pečių, kelių, raumenų, migrenos skausmai ir kt.

Filmų terapija- pagalba iš ekrano

Psichologai, praktikuojantys šią terapijją, tikina, jog filmai yra itin galingi ir paveikūs mūsų sąmonei. Filmuose herojų charakteriai aiškūs, apibrėžti, konkrečios bei itin išryškintos jų problemos, santykių krizės bei įvairiausi  sprendimai. Žmogus į   herojus ir pačias  istorijas  žiūri iš šalies, tarsi atsiribodamas, tačiau iš tiesų filmas tampa tarsi tramplinu į savęs atradimą ir asmenybės analizę.

Apie dantų implantavimą: pažangiausias dantų atkūrimo būdas

odontologai

Dantų implantavimas – visapusiškai svarbi procedūra. Apie ją pakalbėsime kiek vėliau, bet prieš tai reikėtų pasakyti, jog profesionalai, tikri savo srities specialistai (kitaip tariant, geri odontologai) pirmiausia stengiasi dantį ne rauti, o išgydyti. Vyrauja nuostata „išrauti visuomet spėsime“, tačiau kur kas svarbiau pirmiausiai bandyti sutaisyti. Kilus kokių klausimų, galima užsukti į https://odonteja.lt/. Tai odontologijos klinika, veikianti sostinėje.

Dėl dantų implantų kyla įvairių klausimų

Tais atvejais, kai dantis labai pažeistas, kai išgydyti nebeįmanoma, tenka rauti. O kai dantis išrautas, gali atsirasti naujų problemų – kiti dantys krypti ton pusėn, kur nieko nėra… Taigi, tenka rūpintis atkūrimu. Atkuriama pakaitalu, kuris atrodo ir funkcionuoja kaip natūralus dantis.

Taip, mes kalbame apie dantų implantus. Jie visuomenėje kelia didžiulį susidomėjimą, yra aptariami visokiausiuose straipsniuose. Pacientai klausia gydytojų, ar rekomenduoja šį dantų atkūrimo būdą, ar jis vertas dėmesio. Lygiai taip pat klausiama, ar apskritai galima implantuoti. Pavyzdžiui, gydytojai pasakys, kad vaikams iki tam tikro amžiaus procedūros neatliks. Įvertinami ir kiti veiksniai, ne tik amžius, nes svarbiausia – sveikata. Ji turi „nesipriešinti“ implantavimui, kad procesas ir rezultatas būtų visiškai sklandūs.

O koks gi tas rezultatas, kad jį galėtume apibūdinti kaip puikų, kaip nuostabų ir šimtaprocentinį? Gražiai atrodantys ir puikiai funkcionuojantys implantai – štai koks rezultatas pageidaujamas. Jo ir siekiama. Be abejonės, kartu su šiais siekiais eina ir kitas, minėtas keliomis eilutėmis aukščiau – kad implantavimas neturėtų neigiamos įtakos sveikatai (pavyzdžiui, kad nealergizuotų).

Pažanga

Kalbant apie odontologiją ir šioje srityje taikomas procedūras neabejotinai minėtinas žodis „pažanga“. Omenyje turint implantus, pažangumas labai akivaizdus. Kad pacientui būtų patogu, kad implantai natūraliai atrodytų, kad kiekviena naudojama medžiaga būtų visapusiškai kokybiška – tai ne tiesiog deklaruojami tikslai, o realybė.

Ką ir šnekėti apie tai, jog pamirštami rūpesčiai, kuriuos keltų išimami protezai. Jokio iškritimo, smukinėjimo ar pan.

Bet ką daryti, jei dantis prarastas seniai ir žandikaulio kaulo nepakanka, kad būtų galima implantuoti? Nereikia panikuoti, mat prireikus atliekama audinio atkūrimo procedūra. Aišku, tuomet prireiks daugiau kantrybės, kol dantis bus implantuotas, bet rezultatas tikrai atperka laukimą.

Tikslas – išsaugoti dantis

Kad ir kokios pažangios būtų technologijos, pirminis tikslas yra kitoks. Pirminis tikslas – išsaugoti dantis. Pavyzdžiui, kai apsilankote pas gydytoją profilaktiniais tikslais, specialistas nesako „apžiūrėkime, kuriuos gi čia dantis vertėtų išrauti“…

Kadangi visuomet pirmiausia stengiamasi pataisyti, pagydyti, implantavimas atrodo kaip procedūra, reikalinga, jei kokia liga jau pažengusi ar danties netekta traumos metu. Kitais atvejais stengiamasi rasti būdą, kaip išlaikyti natūralų dantį. Bet akivaizdu – jei to padaryti nebeįmanoma, tenka rauti. O praėjus tam tikram laiko tarpui – protezuoti. Protezai ant implantų, kaip jau rašyta, sufleruoja apie odontologijos pažangą.

Visa ši sritis iš tiesų profesionali (tiksliau, profesionalūs yra joje dirbantys žmonės).

Galima teigti, kad dantų implantavimas pacientui yra investicija. Tai investicija į ilgalaikę sveikatą bei grožį. Grožis ir sveikata – šie žodžiai ne be reikalo dažnai gretinami. O odontologija – kuo puikiausias įrodymas, jog tarp jų esama darnos.

Nutukimo gydymas nėra toks lengvas kaip atrodo

svorio metimasŠiuo metu nutukimo gydimas nėra tokia lengva užduotis, nes daugelis žmonių kreipiasi į dietologus jau esant didžiulėms sveikatos problemoms. Specialistai pabrėžia, kad neretais atvejais žmogaus nutukimo problemą gali išspręsti tik radikaliai pakeista dieta. Nutukimo problemą turintys žmonės negali pasinaudoti sporto suteikiamais privalumais, nes vis dėlto – tai jiems sukeltų dar didesnį pavojų. Mokslininkai jau yra įrodę, kad nutukimas yra liga, kuri sukelia daug bėdų, tačiau vis dar yra žmonių, kurie šventai tiki, jog nereikalingi kilogramai nieko blogo neduoda. Jeigu turite nutukimo problemą ir norite ją išspręsti, patartina imtis veiksmų nieko nelaukiant ir nebloginant dabar esančios situacijos.

Sveikos mitybos piramidė yra vienas iš geriausių būtų siekiant sumažinti kūno svorį bei atsikratyti riebalų pertekliaus. Žinoma, maitinantis sveikai, kyla daug pagundų, nes vis dėlto – nutukimo sergantys žmonės turi daug ko atsisakyti. Bet, taip pat negalima numoti ranka ir į kitus nutukimą skatinančius faktorius. Dietos laikymasis yra vienas geriausių būdų, tačiau būtina akcentuoti, kad kiti niuansai gali sumažinti motyvaciją, tad labiausiai patariama vengti streso bei kitų neigiamų emocijų.

Nutukimas sukelia kraujagyslių ir širdies ligas, o tai reiškia, kad tokiems žmonėms sportuoti yra ypač pavojinga. Sporto metu didėja kraujospūdis ir padažnėja širdies ritmas. Kai kurie nutukimu sergantys žmonės taip pat skundžiasi kraujagyslių kalkėjimu. Norint išspręsti nutukimo problemą, jiems nelieka nieko kito kaip tik griežtai reguliuoti mitybą.

Tinkamai maitinantis, organizmas gauna reikalingą medžiagų kiekį, o tai reiškia, kad į organizmą patenka ne tik riebalai, bet ir kitos būtinosios medžiagos – baltymais, angliavandeniai ir t.t. Dietos metu, būtina vengti didelio riebalų kiekio, todėl dietologai neretai siūlo valgyti daržoves, vaisius, grūdinės kilmės maisto produktus. Taipogi reguliuojamas ir suvartojamo maisto kiekis.

Kai žmogaus numeta nemažai kilogramų ir svoris jau nebėra pavojingas, tuomet dietologai rekomenduoja imtis sporto. Būtent tada pokyčiai matomi dar labiau, nes žmogus sudegina daug nereikalingų kalorijų ir tuo pačiu paspartina medžiagų įsisavinimą į organizmą. Tad, jeigu norite saugiai atsikratyti nutukimo, tuomet patartina kreiptis į dietologus.

Daugiau informacijos apie sveikos mitybos piramidę: dietoscentras.lt.

Akušerijos ir ginekologijos klinika – kaip dažnai joje lankytis?

Akušerijos ir ginekologijos klinikaGinekologo kėdėje atsiduriama dažniausiai tik tuomet, kai tai būtina. Tačiau savimi besirūpinanti moteris turėtų žinoti, kad akušerijos ir ginekologijos klinika visgi yra vieta, kurioje reikėtų lankytis daugiau, norint turėti geresnę sveikatą. Kada reikėtų eiti pas ginekologą?

Pirmasis apsilankymas pas ginekologą – po pirmųjų menstruacijų

Laikoma, kad akušerijos ir ginekologijos klinika pirmą kartą turėtų būti aplankoma 12 – 15 metų laikotarpyje. Maždaug tuomet, kai mergaitė suserga pirmomis menstruacijomis. Pirmojo vizito nereikėtų bijoti. Juo metu nebus atliekama kokios nors sudėtingos svarbiausios akušerinės-ginekologinės operacijos. Tyrimo metu dažniausiai merginos pasikonsultuoja dėl higienos priemonių, skausmo malšinimo ar galimų kontracepcijos priemonių.

PAP tyrimas – kas trejus metus nemokamas

Kiekviena moteris turėtų žinoti, kokie yra svarbiausi ginekologiniai tyrimai. Vienas svarbiausių jų, be abejo, yra gimdos kaklelio tyrimas, padedantis nustatyti ankstyviausią vėžio stadiją. Ši liga, deja, yra labai populiari ir jaunų, dar negimdžiusių moterų tarpe, todėl PAP tyrimas neturėtų laukti atidedamas iki vėlyvos brandos. Nuo 2004 m. Lietuvoje 25 – 60 m. amžiaus moterims šis tyrimas kas trejus metus yra atliekamas nemokamai – už jį moka ligonių kasos. Šį tyrimą geriausia atlikti praėjus 2 savaitėms nuo menstruacijų (maždaug ovuliacijos metu), prieš tai tris dienas nenaudojus tamponų ir neturėjus lytinių santykių.

Apsilankymai pas ginekologą nėštumo metu

Taigi, pas ginekologą lankomasi reguliariai bent kas trejus metus dėl PAP tyrimo. Tačiau taip pat dažnesni vizitai prasideda nėštumo metu. Rekomenduojama apsilankyti pirmą kartą pas gydytoją esant 7 – 12 nėštumo savaitėms. Atlikus reikalingus tyrimus, vėliau gali tekti lankytis 12 – 13 nėštumo savaitę, du kartus per 13 – 28 nėštumo savaitę, taip pat 28, 30, 32, 34, 37 – 40 ir 41 nėštumo savaites.

Apsilankymai pas ginekologą menopauzės metu

Menopauzė yra ypatingas laikas kiekvienos moters gyvenime, kada persitvarko hormonų sistema, ima kitaip funkcionuoti organai. Taigi, labai dažnai šių veiklų pakitimus gali lydėti ir tam tikri susirgimai, būklės pablogėjimai, ginekologinės ligos. Kartais moterys ieško savo ligų priežasčių ne ten, kur turėtų, ir užuot besikreipusios į ginekologus, atsiduria pas endokrinologus, neurologus ir kitų sričių gydytojus. Tačiau menopauzės metu būtinai reikėtų ateiti pas ginekologą dėl bendrųjų tyrimų. Taip pat pasakius apie kitus sutrikimus galbūt paaiškės, kad jų kaltininkai taip pat yra ginekologinės priežastys.

Lankytis pas ginekologą kartą per metus rekomenduojama, bet nebūtina

Sunku pasakyti, kaip dažnai iš tiesų reikėtų lankytis pas ginekologą. Teigiama, kad lankantis bent kartą per metus, galima užkirsti kelią daugumai ligų. Tačiau ne vienas žmogus pasakytų, kad sveikata geriausia yra tada, kai nesilankai pas gydytojus be reikalo, negalvoji apie ligas, o mąstai pozityviai ir stengiesi šviesiai gyventi. Visgi, net ir vadovaujantis tokia filosofija, vertėtų bent jau atvyti atlikti PAP tyrimą kas trejus metus.

Lankymasis pas ginekologą, esant nusiskundimų

Dažniausiai pas ginekologą, kaip ir pas bet kurį kitą gydytoją, atvykstama tuomet, kai jau vargina įvairios ligos. Kai kurios įveikiamos vaistais, kitoms reikalingos svarbiausios ginekologinės operacijos. Iš kurių verta paminėti kaip dažnas ir tikrai svarbias: laparotominės gimdos šalinimo operacijos, gimdos ir kiaušinių cistų šalinimo operacijos, dalinio šlapimo nelaikymo korekcijos operacijos, vestibulinės liaukos cistos operacijos, gimdos kaklelio konizacija, polipų gydymas chirurginiu būdu ir kt. Geriausia pas ginekologą vaikščioti nuolatos, tačiau, jeigu ateinate tik esant sutrikimams, tuomet bent jų atžvilgiu vertėtų elgtis teisingai ir skubėti pas gydytoją visuomet kuo greičiau, pastebėjus, kad kažkas negerai, o ne laukti paskutinės minutės.