Priešlaikinė ejakuliacija – rimta problema. Konsultuoja urologas

Seksualinės problemos daugeliui vyrų yra rimtas iššūkis. Kodėl? Kadangi jos ne tik neleidžia mylėtis, tačiau taip pat dažnai kelia ir psichologines problemas, dažnas vyras nepasitiki savimi, net ir bandyti užsiimti seksu – stresas.

O lytinių problemų, kurios yra susijusios su seksu, tikrai gali būti daug bei įvairių. Viena tokių yra priešlaikinė ejakuliacija. Net sakoma, kad tai yra XXI amžiaus problema, kadangi vis daugiau jaunų vyrų, deja, ja skundžiasi.

Apie tai, kad yra priešlaikinė ejakuliacija – pasakoja urologas Paulius.

Ar kankina tik vyresnius?

Gydytojas Paulius tikina, kad priešlaikinė ejakuliacija kaip tik yra jaunesnio amžiaus vyrų problema. Žinoma, apskritai gali pasireikšti daugeliui, tačiau būtent jaunesnius ji kankina dažniau. Lygiai taip pat kaip ir prostatos problemos arba lytinė disfunkcija apskritai – dažniausiai vyresnius.

„Statistika atskleidžia, kad 20 procentų pasaulio vyrų skundžiasi priešlaikine ejakuliacija. Gali atrodyti, kad procentas labai didelis, tačiau praktikoje mažai tenka apie tai girdėti,  tad keista, kad tiek daug. Tačiau tikrai – daug, tik problema, kad vyrai dažniausiai apie tai ne tik kad nedrįsta kalbėti, tačiau ir nesigydo“,- pasakoja medikas.

Psichologinės problemos

Dažniausiai ši liga yra diagnozuojama įvertinus tam tikrus simptomus. Žinoma, vienas, kitas gali būti priskiriamas ir kitai ligai, tačiau tam tikrų požymių kompleksas – įrodymas, kad liga, deja, kankina. Pirmiausia tai dažniausiai yra baigimas greičiau nei per 1-2 minutes, taip pat ir faktas, kad vyrai paprasčiausiai negeba to kontroliuoti. Tai dažniausiai mažina pasitikėjimą savimi, dažniausiai atsiranda gėdos jausmas ir panašiai.

„Per greita pabaiga gali atrodyti tik kaip smulkmena tiems vyrams, kuriems neteko su ja susidurti. Išties, tai gana didelė problema. Ir dažniausiai ji yra susijusi ne tik su savęs nepatenkinimu, tačiau labiau su nepasitikėjimu. Iš jo gali atsirasti daugiau psichologinių problemų, nerimas. Vyrams sunku bendrauti su moterims, kadangi jie nepasitiki savimi, dažnai net jaučiasi nepilnaverčiai“,- priduria Paulius.

Įdomu tai, kad tiek psichologinės problemos gali iššaukti priešlaikinę ejakuliaciją, tiek ji gali sukelti įvairias psichologines problemas. Taigi, bet kuriuo atveju reikia ieškoti priežasčių ir tuo pačiu pasitelkti kompleksinį gydymą.

Kokios yra tokios problemos priežastys?

Urologas Paulius pastebi, kad priežasčių, kurios gali išsaukti šią problemą, tikrai yra labai daug. Ne veltui dažniausiai labai nuodugniai tiriama viso vyro gyvenimo bei ligų istorija. Tik tokiu atveju galima pamatyti kabliukus, kurie sąlygoja greitą sėklos išsiveržimą. Ir kaip pastebi medikas – labai dažnai to priežastys būna netikėtos net ir patiems vyrams, kurie net nepagalvojo, kad tokia gyvenimo smulkmena gali išsaukti tokią didelę problemą.

Pirmiausia dažniausiai vertinamas serotoninas, kuris yra atsakingas už sėklos išsiveržimą, susijaudinimą sekso metu. Dažniausiai vyrams siūloma vartoti papildus, kur yra ne tik šios medžiagos, tačiau ir kitų komponentų, kurie suteikia vyrui kur kas daugiau ištvermės ir apskritai pagerina jo gyvenimą, kokybę, sveikatą. Taip pat gana dažnai prie šios problemos prisideda ir prostatos ligos, tad labai svarbu, kad vyro organizmas būtų kuo nuodugniau ištirti. Labai dažnai viena problema sąlygoja kitą, tad reikia globaliau įvertinti visą situaciją.

Taip pat reikia paminėti ir skydliaukės ligas. Dažniausiai vyrams pasitaiko rečiau nei moterims, tačiau pasitaiko, tad kuo daugiau dėmesio bus skiriama įvairioms galimoms problemoms – tuo didesnė tikimybė, kad jos bus greičiau rastos ir tuo pačiu greičiau sutvarkomos. Galiausiai, ne ką mažiau dėmesio reikia skirti ir psichologinėms problemoms. Ypač vaistams, kurie tuo metu yra vartojami.

Gydymas yra būtinas

Kai vyrą kankina priešlaikinė ejakuliaciją – jo gyvenimo kokybė tampa tikrai kur kas blogesnė. Taigi, labai svarbu imtis kuo daugiau priemonių kovoje su šia problema. Visada geriausia pirmiausia yra tartis su urologais, kurie ne tik išrašo medikamentus, tačiau ir pateikia be galo daug kitų patarimų, kurie gali padėti pamiršti šią problemą.

„Labai dažnai siūlau savo pacientams vitaminus. Jie ne tik pagerina erekciją, tačiau ir apskritai suteikia vyrui daugiau sveikatos. Nors tai gali atrodyti tik kaip smulkmena, tačiau labai svarbu. Daugelis mano pacientų džiaugiasi, kad tik tiek ir reikia, kad vyriškumas vėl sugrįžtų. Žinoma, siūlau ir daugiau judėti, galiausiai, išmokti atsipalaiduoti, kadangi XXI amžiaus vyrai dažnai per daug apsikrauna dalykais, kurie ir trukdo tinkamai mėgautis seksu“,- pasakoja Paulius.

Nusprendus vartoti vitaminus nepamirškite, kad jie turi būti perkami patikimose prekybos vietose. Venkite tokių, kurie yra parduodami skelbimų puslapiuose, kadangi niekada negalite būti tikras dėl gaminio kokybės ir tuo pačiu kaip jis paveiks Jūsų organizmą.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.