Įmonės finansų apskaičiavimas: buhalteris ar buhalterines paslaugas teikianti įmonė?

buhalterinė apskaita - įmonė ar buhalteris?Mokesčių apskaičiavimas ir finansinės padėties analizavimas siekia dar ankstyvąsias civilizacijas, kai tik atsirado pirmieji prekybiniai ryšiai. Kartu su skaičiavimo poreikiu formavosi rašto, pinigų, tobulėjo buhalterijos tradicijos. Yra rasta nemažai senovės egiptiečių, graikų, romėnų, persų bei babiloniečių pelno apskaičiavimo modelių. Tačiau labiausiai apskaita pradėjo formuotis ir vystytis senovės Graikijoje ir Romoje, kai norėta tiksliai žinoti bankų, bažnyčių, pirklių, amatininkų pajamas. Dabartinę formą mokesčių apskaičiavimas pradėjo įgauti XVI a. Tuo metu po truputį ėmė plisti buhalterio profesijos mokymas, pradėtos leisti knygos ir kiti veikalai, susiję šia tema.

Buhalterijos įmonės padeda sekti savo įmonės ekonominę padėtį, pateikti ataskaitas su įmone susijusiems asmenims, valstybinėms įstaigoms. Mokesčių ataskaitų analizavimas svarbus priimant reikalingus sprendimus tolesnei įmonės veiklai. Tai leidžia įvertinti, kur link juda verslas, kaip vieni sprendimai įtakoja bendrovės gaunamą pelną ar patiriamus nuostolius. Apskaita apima visą procesų visumą: mokesčių apskaičiavimą, finansinių ataskaitų rengimą, dokumentų valstybinėms įstaigoms pateikimą, finansinių ataskaitų auditą, konsultacijas mokesčių ir buhalterijos klausimais. Atliekant ją atsiskleidžia įmonės trumpalaikiai ar ilgalaikiai finansiniai rezultatai, galima patikrinti priimtų sprendimų efektyvumą pelno požiūriu.

Yra daug patarimų, kaip pačiam tvarkytis su įmonės finansais, jų apskaičiavimu, tačiau esant didesnei įmonei didėja ir tikimybė suklysti, kas vėliau gali turėti neigiamos įtakos bendrovės vykdomai veiklai. Dėl mokesčių apskaičiavimo ir buhalterijos tvarkymo įmonės gali samdyti buhalterį, kurti jam darbo vietą, o jei manoma, kad tai įmonei finansiškai neparanku, galima kreiptis į buhalterinę apskaitą vykdančias įmones, kurios apskaičiuoja visus reikalingus mokesčius ir sutvarko dokumentus. Taip pat kartais įmonės pasirenka abiejų variantų derinimą, kai vienam buhalteriui darbo krūvis yra per didelis.

Buhalterinė apskaita smulkiau skirstoma į finansinę ir vadybos bei kaštų apskaitą. Vadybos bei kaštų apskaita reikalinga įmonių vadovams ir vadybai,  kad šie galėtų tinkamai vertinti esamą bendrovės situaciją, lyginti ją su prieš tai buvusia, stebėti progresą, o esant regresui imtis reikalingų veiksmų. Tinkamai planuojama finansinė įmonės padėtis leidžia numatyti geras ateities perspektyvas ar būsimus nuostolius, užbėgti jiems už akių. Finansinė apskaita reikalinga rengiant ūkio subjekto analizę, kuri skirta akcininkų, investuotojų, valstybės tarnybų informavimui. Ji leidžia pasiruošti ir priimti svarbius sprendimus keičiant dabartinę padėtį siekiant geresnės ateities.

Aukštosiose mokyklose rengiami buhalteriai, kurie geba apskaičiuoti skirtinga veikla užsiimančių bendrovių finansinę padėtį. Šios srities specialistą įmonė gali samdyti nuolatiniam darbui, kad jis visada būtų darbo vietoje, o prireikus galėtų atsakyti į iškilusius finansinius klausimus. Didžiausias pliusas samdant tokį darbuotoją tai, kad šis bus nuodugniai susipažinęs ir puikiai išmanys įmonės vykdomą veiklą, finansinę padėtį, žinos tam tikrus niuansus. Be abejo, tai labai paranku, tačiau tokios darbo vietos išlaikymas kainuoja brangiau nei kartą per mėnesį pasinaudoti buhalterines paslaugas teikiančių įmonių paslaugomis.

Vystantis technologijoms, buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios įmonės, visą buhalteriją ir mokesčius gali apskaičiuoti nusiuntus jiems reikalingus duomenis internetu. Tai itin greitas ir patogus būdas. Apskaičiavimui naudojama naujausia programinė įranga, kuri iki minimumo sumažina tikimybė suklysti. O jei ir suklystama, dažniausiai visos buhalterines paslaugas teikiančios įmonės atlygina žalą, padarytą dėl jų kaltės.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *