Nepriekaištingos šypsenos paslaptys

odontologaiTobula šypsena priklauso ne tik nuo geros genetikos, bet ir nuo tinkamos burnos ertmės priežiūros. Nepaisant to, kad pirmąjį savo dantų šepetėlį žmogus gauna sulaukęs vos vienerių, odontologai tvirtina, kad dauguma suaugusiųjų dantis valosi ir burnos ertmę prižiūri neteisingai. Ką reikėtų daryti, kad kuo ilgiau dantys išliktų sveiki?

Laikykitės dietos. Kartais net reguliariai besilankantis pas gydytoją ir visų rekomendacijų besilaikantis žmogus negali atsikratyti dantų ėduonies. Tokiu atveju verta atkreipti dėmesį į maistą: galbūt ėduonies priežastis – per daug saldumynų ir miltinių patiekalų. Sveiko žmogaus mitybos pagrindą turėtų sudaryti grūdai, vaisiai, daržovės, pieno produktai.

Pasirinkite tinkamas dantų priežiūros priemones. Gydomąsias dantų pastas negalima rinktis savo nuožiūra: jose yra aktyvių komponentų, kuriuos reikia naudoti atsargiai ir tik ribotą laiką. Paprastą dantų pastą reikėtų keisti kas kelis mėnesius.

Nepamirškite tinkamai prižiūrėti dantų šepetėlio. Maksimalus dantų šepetėlio tarnavimo laikas – 3 mėnesiai, tačiau kartais jį reikia keisti dažniau. Laikykite šepetėlį ne prie kriauklės, o uždaroje spintelėje. Naujausi tyrimai rodo, kad ant vonioje stovinčių šepetėlių nusėda daugybė kenksmingų bakterijų. Šepetėlį kiekvieną savaitę reikia plauti muilu ir dezinfekuoti verdančiu vandeniu.

Nepamirškite apie dantų siūlą ir burnos skalavimo skystį. Jie padeda pašalinti maisto likučius iš sunkiai pasiekiamų vietų. Skalavimo skystį kartais galima naudoti vietoje dantų valymo, pavyzdžiui, ofise, kai nėra galimybės išsivalyti dantų.

Valykite liežuvį. Ant jo kaupiasi bakterijos, sukeliančios nemalonų kvapą. Naudinga procedūra – liežuvio ir dantenų masažas šepetėliu arba pirštų galiukais. Jis gerina kraujo apytaką ir daro dantis sveikesnius.

Lankykitės pas odontologą du kartus per metus. Profesionalus dantų valymas užtruks 1-2 valandas, tačiau tokia profilaktika bus efektyvesnė ir pigesnė, negu rimtų problemų gydymas.

Mažai kas gali pasigirti tobulais baltos spalvos dantimis. Nepriekaištingos įžymybių šypsenos – tai ne gamtos dovana, o kruopštus specialistų darbas. Dabar turėti tokią šypseną gali kiekvienas. Juk odontologai turi visą arsenalą šiuolaikinių metodų ir medžiagų, kurie gali ištaisyti net pačius sunkiausius defektus.

Lengviausias ir greičiausias būdas patobulinti šypseną – dantų balinimas. Dabar nemažai dantų balinimo sistemų galima naudoti ne tik odontologo kabinete, bet ir namuose. Deja, ne visos priemonės yra saugios Jūsų dantų emaliui, todėl geriau vis dėlto palikti šį darbą specialistams.

Kitas šypsenos tobulinimo būdas – įvairūs restauravimo ir rekonstrukcijos metodai. Jų paskirtis kuo tiksliau atkurti natūralią danties formą ar spalvą. Egzistuoja du restauravimo būdai: plombavimas ir keraminiai venyrai. Kiekviena iš šių priemonių turi savų privalumų ir trūkumų, tačiau plombavimas yra žymiai pigesnis, bet ir rezultatas nebus ilgai išliekantis.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *