Gėlių puokštės: priežiūra ir būdai išlaikyti gyvybingumą ilgiau

Kiekvienas norime, kad gautos gėlių puokštės išsilaikytų kuo ilgiau. Gėlių puokštės namuose padeda sukurti ne tik geras emocijas ir jausmus, bet yra ir puikus namų akcentas. Taip pat tai yra neatsiejama švenčių ir įvairių progų dalis. Tačiau kaip šį grožį išlaikyti gyvybingą ilgiau? Keletas patarimų, kurie padės tai padaryti.

Gėlių puokštės kotelių pakirpimas

Vanduo į gėlių puokštes patenka per jų kotelius. Trumpesnį koteliai šviežią vandenį leidžia pasisavinti į žiedus ir lapus greičiau. Taip pat svarbu nurinkti lapus, kad jų nebūtų vandenyje. Jie skatina bakterijų dauginimąsi, todėl vanduo greičiau tampa nešviežias ir neaprūpina gėlių puokštės reikiamu šviežiu vandeniu.

Švarus ir šviežias vanduo kiekvienai gėlių puokštei

Gėlių puokštės gyvybingumui reikia švarios vazos ir švaraus vandens. Dėl to svarbu, kad vaza būtų gerai išplaunama ir pašalinami visi nešvarumai, kurie užterštų vandenį. Gėlių puokštės mėgsta švarą, todėl vandenį vazoje reikia keisti kas porą dienų.

Gėlių puokštės tinkama aplinka

Gėlių puokštės vytimą gali padėti pristabdyti vėsesnė temperatūra. Tai sulėtina gėlėse vykstančius procesus, todėl jos išsilaiko ilgiau. Taip pat svarbu nelaikyti gėlių puokštės šalia vaisių. Jie išskiria dujas, kurios skatina nokti, todėl jūsų gėlės nuvys greičiau. Be to reikėtų vengti tiesioginių saulės spindulių, kurie išdžiovina gėlėse esantį vandenį ir gėlių puokštės sudžiūva. 

Vandens temperatūra skiriasi gėlių puokštėms 

Visos gėlės mėgsta šviežią ir švarų vandenį, tačiau tinkama temperatūra gali skirtis. Pavyzdžiui, kai kurios gėlių puokštės mėgsta šiltą vandenį (kietais kotais), o kitos šaltą (minkštais kotais). Kokį vandenį geriausia naudoti gėlių puokštei iš skirtingų gėlių, gali patarti gėlių puokštę sudarę floristai.

Kaip žinoti ar tinkamai rūpinuosi gėlių puokšte?

Gėlių puokštės labai greitai parodo, ar visos joms sudaromos sąlygos yra tinkamos. Pastebėjus pirmuosius vytimo požymius jau galima spręsti, kad reikia kažką keisti. Gėlių puokštės gyvybingos gali išsilaikyti ir labai ilgą laiką, priklausomai nuo to, iš kokių gėlių jos yra padarytos. Norint, kad gėlių puokštės nereikalautų daug priežiūros, reikėtų apsitarti su floristu ir paprašyti tokios kompozicijos, kuriai nereikia specifinių sąlygų ar dažno vandens keitimo. Profesionalus floristas tikrai atras gėlių puokštę, kuri puikiai tiks prie jūsų gyvenimo ritmo ir poreikių. O gražios gėlių puokštės ilgą laiką džiugins jus ir skleis geras emocijas. 

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *