Viskas apie vienkartines pirštines

Vienkartinės pirštinės kaip individualios apsaugos priemonė naudojamos įvairiose srityse: medicinoje, farmakologijoje, kosmetologijoje, grožio pramonėje, buityje namuose, maisto gamyboje ir kt. Vienkartinės pirštinės skiriasi stiprumu, pagaminimo medžiaga, dydžiu, spalva ir kt. Šiame straipsnyje sužinosite, ką geriau naudoti konkrečioje veiklos srityje, esant nepavojingoms darbo sąlygoms. 

Vienkartinių pirštinių tipai

Nitrilinės pirštinės

Nitrilo medžiaga yra patvari, atspari dilimui, elastinga ir minkšta. Nitrilinės pirštinės atsparios plyšimui, įvairiems aliejams, tirpikliams ir kitoms agresyvioms medžiagoms. Tokios apsaugos priemonės naudojamos operacinėse, laboratorijose, farmakologijoje.

Nitrilinės pirštinės tvirtai priglunda prie rankų, išlaikant lytėjimo pojūčius. Ant rankogalių esantis volelis neleidžia gaminiui slysti žemyn veiklos metu. Nepaisant to, kad nitrilo pirštinės yra hipoalerginės, jas rekomenduojama mūvėti iki 2 valandų. Spalvos būna įvairios – juoda, mėlyna, violetinė, rožinė ir daugelis kitų. Nitrilinės pirštinės internetu kainuos pigiau!

Vinilo pirštinės

Šių apsauginių priemonių privalumai – hipoalergiškumas, vidutinis elastingumas, geras prigludimas prie rankų, atsparumas agresyvioms medžiagoms (rūgštims, alkoholiui, angliavandeniliams). Dėl medžiagos plonumo pirštinės išlaiko pirštų jautrumą. Todėl patogu dirbti su mažomis detalėmis.

Skirtingai nei nitrilas, vinilas neužtikrina patikimos apsaugos nuo kūno skysčių ir daugelio tirpalų. Dėl mažos kainos vinilo pirštinės aktyviai naudojamos kosmetologijoje, farmakologijoje ir maisto pramonėje. 

Latekso pirštinės

Šie gaminiai yra patvarūs ir labai lankstūs. Latekso pirštinės patikimai apsaugo nuo mikroorganizmų, medžiaga atspari agresyvioms medžiagoms. Iš visų pagamintų pirštinių tik latekso pirštinės išlaiko didelį rankų jautrumą. Pirštinės turi vidutiniškai lygų paviršių, todėl patogu dirbti su įrankiais drėgnoje ir sausoje aplinkoje.

Didelis latekso pirštinių stiprumas yra svarbi savybė, ypač medicinoje. Gydytojai su tokiomis priemonėmis atlieka valandų valandas trunkančias operacijas. Grožio pramonės darbuotojams taip pat svarbu dirbti su pirštinėmis, kurios gali atlaikyti didelius krūvius, išlaikant rankų jautrumą.

Kadangi lateksas yra natūrali medžiaga, jis gali sukelti alergiją ne tik pirštines dėvinčiam asmeniui, bet ir klientams, su kuriais buvo kontaktuojama.

Polietileno pirštinės

Tai vienkartiniai gaminiai, dažniausiai skaidrūs. Jie apsaugo rankas nuo agresyvios aplinkos.

Kaip matote, kiekviena pirštinių medžiaga turi aibę teigiamų savybių, kuriomis remdamiesi tam tikros profesijos žmonės renkasi pirštines. Atliekant sudėtingas medicinines ir chirurgines procedūras, pirmenybė teikiama latekso gaminiams, nes šios apsauginės priemonės išlaiko didelį lytėjimo jautrumą. Kasdieniame gyvenime daugiausia naudojamos pirštinės iš sintetinių medžiagų.

Kokios pirštinės yra geriausios grožio pramonės darbuotojams?

Grožio profesionalai turi saugoti savo rankas, nes oda nuolat liečiasi su stipriomis cheminėmis medžiagomis ir infekcijomis. Pagal sanitarines taisykles meistrai privalo mūvėti pirštines!

Verta paminėti, kad nitrilo ir latekso pirštinės geriausiai apsaugo nuo infekcijos. Nepaisant gero prigludimo prie rankų, latekso elastingumas ir stiprumas gali išprovokuoti alerginę odos reakciją. Todėl dirbant su klientais meistrams rekomenduojama mūvėti nitrilo pirštines. Šie gaminiai nenusileidžia lateksui savo atsparumu reagentams, be to, yra patvaresni.

Vinilo pirštinės puikiai tinka apsauginiams darbams, kai yra minimali infekcijos rizika. 

Kirpėjai naudoja polietilenines pirštines. Tai nesterilūs gaminiai, kurių kainą yra prieinama ir suteikia meistrams reikiamą apsaugą nuo tam tikrų reagentų.

Manikiūrininkės ir pedikiūrininkės naudoja latekso ir nitrilines pirštines, nes šios priemonės yra atsparios pradūrimui ir plyšimui, patikimai apsaugo rankas nuo infekcijos. Tokios pačios pirštinės turi būti naudojamos ir depiliacijos meistrų darbe.

Grožio salonuose meistrai naudoja nitrilines arba latekso pirštines. Jos apsaugos nuo hepatito, ŽIV ir kitų per kraują plintančių ligų.

Daugiau apie skirtingų rūšių pirštines galima sužinoti čia: https://www.atvila.lt/lt/produktai/darbo-pirstines/vienkartines-pirstines.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *