Kultūrinis Stokholmo gidas

Skrydis į StokholmąStokholmas yra viskas – mada, architektūra, menas, istorija. Pasirinkti galima pagal savo norus, tačiau galime užtikrinti, kad šiame mieste rasite tai, kas atitinka kiekvieno individualius pomėgius ar hobius.

Skrydis į Stokholmą paprastai išsiskiria maža kaina, o pats miestas, deja, brangus. Tad pigi kelionė puikiai padengs išlaidas, kurias teks pajausti šiame mieste.

Muziejų Stokholme yra visa gausybė. Moderna Museet muziejus yra skirtas modernaus meno mylėtojams. Čia sukaupta puikiausių šiuolaikinio meno pavyzdžių iš 20 ir 21 amžiaus autorių. Skansen – tai muziejus po atviru dangumi. Čia miestiečiai pamini daugybę metų švenčių, o ypač Kalėdas ir vidurvasarį. Netoli nuo Skansens – Vasa muziejus. Jis buvo pastatytas tam, kad jame tilptų septynioliktame amžiuje pastatytas Vasa laivas.

Mieste taip pat įsikūrę teatrai, rūmai, opera. Didžiausi rūmai – tai barokiškieji karališkieji rūmai (Kungliga Slottet). Juos yra šeši šimtai kambarių, darbo vietos ir istorinis palikimas. Žinoma, patys rūmai įsikūrę miesto senamiestyje, kuris yra laikomas vienu geriausiai išsilaikiusiu viduramžių miestų centrų.

Teatro mylėtojai gali apsilankyti Drottningholme. Tai Europos puikiausias 18 a. teatras, įsikūręs iškart už miesto. O pačiame mieste populiarus Dramaten teatras, išsiskiriantis puošniu dizainu.

Stokholme yra du UNESCO paveldui priklausantys taškai – tai Drottingholmo rūmai ir Skogskyrkogården medinės kapinės.

Puikiausias metas įsigyti pigius lėktuvo bilietus į Stokholmą yra šventinis laikotarpis. To metu, mieste kiekvienais metais vyksta Stokholmo džiazo festivalis, taip pat labai svarbus socialinis renginys – Stockhom Pride – tai didžiausios šiaurės šalyse Pride eitynės. 2007 metais gatvėmis žygiavo apie 50 000 dalyvių, o iš šono paradą stebėjo net 500 000 žiūrovų.

Tai tik nedidelė dalis visko, ką galima išvysti šiame mieste, tad bent trumpas apsilankymas Stokholme per visą gyvenimą yra būtinas kiekvienam keliautojui. Ką jau kalbėti apie pačią kelionę į Švediją ar netgi kitus jos miestus, kuri gali tapti viena geriausių jūsų gyvenime!

 

 

 

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *