Statybinių atliekų išvežimas Vilniuje – paslauga aktuali visus metus

Paprastai šiukšlių išvežimas iš statybų nesulaukia daug dėmesio. Bet norisi šią paslaugą apžvelgti labiau, nes be jos neįmanoma jokia statyba ar renovacija. Statybinių atliekų išvežimas Vilniuje vyksta ištisus metus, žiemą, pavasarį, rudenį ir vasarą.

Vilnius – didžiulė statybvietė

Jei pasivažinėsite po Vilniaus priemiesčius, įvairius kaimus, kurie dar priklauso Vilniaus miestui, sodų bendrijas (Vilnius jų turi apie 500 ar net daugiau), pamatysite ne vienas statybas. Vienur kažkas stato pirties pastatą, kitur – tvarko stogą, ar stato namą nuo nulio. Statybos vyksta labai aktyviai visoje sostinėje, todėl natūralu, kad kažkam reikia sutvarkyti statybines atliekas.

Kokios statybinė atliekos išvežamos dažniausiai?

Kodėl statybinių šiukšlių negalima mesti į mišriųjų šiukšlių konteinerius? Visų pirma, kai kurios statybinės atliekos yra gana didelės. Tai gipso kartono lapai, lentos, linoleumo ritiniai. Jie į paprastus konteinerius netelpa, todėl šioms atliekoms reikia didelių statybinių atliekų konteinerių. Kita priežastis – svoris. Statybinės atliekos sveria ne vieną šimtą kilogramų, todėl, net jei jos nėra didelės, plastikinis konteineris gali sulūžti bekeliant. Dėl šios priežasties geriausiai rinktis statybinių atliekų išvežimą. Betono gabalai yra dideli, su styrančiomis armatūromis. Jie pavojingi sveikatai ir gyvybei, todėl rizikuoti negalima.

Plytelės taip pat nėra saugios atliekos – jų aštrūs kampai gali sužeisti žmones. Jau nekalbant apie sudužusius stiklus ar stiklo vatos liekanas, kurių dulkių negalima net įkvėpti.

Senas cementas, dažų liekanos, asbestinio šiferio gabalai – visa tai labai nesaugios statybinės atliekos, todėl niekaip jų į bendro naudojimo mišrių atliekų konteinerius pilti negalima.

Kur pastatyti konteinerį?

Geriausiai statyti šalia objekto, kad nereiktų toli nešti. Bet taip pat reiktų atminti, kad prie pilno konteinerio turi privažiuoti specialus sunkvežimis ir jį užkelti. Dėl to nerekomenduojama keisti vietos – kur konteinerį atvežė ir pastatė, ten jis ir tegul stovi. Statybinių atliekų išvežimas Vilniuje vyksta kur kas sparčiau, jei per dieną išvežiojami keli tokie konteineriai.

Konteineris turi būti pastatytas ant kietos dangos, kad prie jo privažiuoti būtų paprasčiau. Tai aktualu žiemą, rudenį ir pavasarį, kai šlapia. Bandydamas privažiuoti sunkiasvoris sunkvežimis gali sugadinti kelią, todėl reikia gerai apgalvoti konteinerio pirminio pastatymo vietą.

Statybinių atliekų išvežimas Vilniuje atliekamas Tvarkyti.lt.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.