Svarbiausi faktai apie Oslą

pigūs lėktuvo bilietai į OsląNorvegija yra lietuviams puikiai žinoma šalis.Čia buvo ar yra išvykę uždarbiauti bent po vieną žmogų iš visų pažįstamų rato. Tačiau ir pati Norvegija bei jos sostinė Oslas vilioja čia apsilankyti turistus iš viso pasaulio. Skrydžiai į Oslą nėra brangūs, tad tikrai verta pasinaudoti galimybe čia apsilankyti. Tačiau prieš bet kokią kelionę iš pradžių rekomenduojame plačiau pasidomėti miestu, kurį žadate aplankyti.

Prieš įsigyjant pigų lėktuvo bilietą į Oslą, svarbu žinoti jog jis buvo įkurtas 1000-aisiais metais. Norvegijos sostine miestas yra nuo 1814 metų. Jo dydis – 454 kvadratiniai kilometrai, iš kurių maždaug pusę užima miškai.

Osle yra Norvegijos karaliaus Haraldo V ir karalienės Sonjos karališkieji rūmai.

Pagrindiniai turistų lankomi taškai mieste yra: nacionalinis meno, architektūros ir dizaino  muziejus, norvegiškasis operos ir baleto  teatras.

Oslas yra įkurtas Oslofjorde, kuris turi apie 40 salų.

Oslas yra miestas, kuriame gimė ir kilo ne vienas pasaulinės svarbos žmogus, nusipelnęs kutūroje. Tarp jų – Edvard Munch, Gustav Vigeland, Henrik Ibsen. Be to , Oslas visuomet buvo miestas, idealizuotas kaip vikingų laikų kraštas.

Pagal JTO duomenis, Oslas ir visa Norvegija yra geriausia vieta gyventi pasaulyje. Miestas turi didžiausią žmogaus socialinės raidos indeksą ir mažiausią nedarbingumo lygį pasaulyje.

Osle kiekvienais metais vyksta Nobelio prizų įteikimo ceremonijos.

Frognerio parkas yra didžiausias pasaulyje skulptūrų parkas. Osle esančiame parke yra 212 skulptūrų, ir visos jos padarytos to paties menininko.

Garsusis Muncho paveikslas “Šauksmas” eksponuojamas šio menininko muziejuje Osle.

Oslo gyventojai kiekvienais metais  dovanoja Londono Trafalgaro aikštei kalėdinę eglę – tai pdėka už Jungtinės Karalystės pagalbą Norvegijai per antrąjį pasaulinį karą.

Šie faktai – gera pradžia planuojant kelionę į Norvegiją ar apsilankymą Osle. Oslą galime laikyti vienu svarbiausių Skandinavijos miestų, todėl čia apsilankyti skatiname visus, kuriems artima šiaurės Europos kultūra ar tiems, kurie verčiau rinksis vėsų orą ir fjordų grožį, o ne karštį ir pietų Europos paplūdimius.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.