Elektrinės žoliapjovės
Atšilus orams, pradedame planuoti lauko darbus daržuose, soduose ir sodybose. O aplinkui viskam sužaliavus, vienas iš svarbių darbų – žolės pjovimas. Tam dažnai naudojamos elektrinės žoliapjovės. Jos gaminamos įvairių rūšių ir modelių. Kokią žoliapjovę geriausia pasirinkti, priklauso nuo to, kokia situacija jūsų šienaujamame žemės sklype. Vieni sklypai būna kruopščiai puoselėjami ir prižiūrimi, o kiti – palikti likimo valiai dirvonuoja. Įvertinkite čia augančią augmeniją – juk neretai tenka pjauti ne tik vejos žolę, bet ir prižėlusias piktžoles. Renkantis žoliapjovę, labai svarbus ir šienaujamos teritorijos plotas. Rinkdamiesi žoliapjovę, turite tiksliai žinoti, kokio dydžio teritorijoje dirbsite su šiuo prietaisu. Nuo šienaujamo ploto dydžio priklauso, kokio galingumo elektrinę žoliapjovę geriau rinktis, taip pat ar reikalingi temperatūros davikliai ir saugikliai, kad išvengtumėte prietaiso perkaitimo. Kuo didesnis elektrinio prietaiso galingumas, tuo ilgiau jis tarnaus, kai apkrovos vidutinės.
Jeigu šienaujama teritorija nėra labai didelė, galite rinktis tokią žoliapjovę, kurios variklis sumontuotas apatinėje prietaiso dalyje, o galingumas nėra labai didelis, maždaug 300-400 vatų. Tokio prietaiso jums tikrai užteks, kad nupjautumėte žolę aplink lysves ir gėlių klombas, taip pat prižiūrėtumėte veją aplink namą. Tokios žoliapjovės pasižymi nedideliu svoriu. Jas lengva sukinėti, tai yra jų pjovimo paviršių galite pasukti jums patogiu kampu, taip pasieksite ir žolę nupjausite net sunkiai prieinamose vietose. Taigi, šie prietaisai labiau pritaikyti kruopštesniems ir sudėtingesniems darbams. Jeigu jums reikia gražiai nupjauti žolę klomboje tarp gėlių arba lysvėje tarp sodinukų, tai geriausiai atliksite būtent su tokios rūšies žoliapjovėmis, nes jų pjovimo linijos sukimosi diametras yra nedidelis.
Tais atvejais, kai žolę pjauti tenka labai apleistame sklype arba sklypas yra didelis, reikėtų rinktis tokią elektrinę žoliapjovę, kurios variklis pritvirtintas viršutinėje dalyje. Tokie prietaisai šiek tiek sunkesni už aukščiau minėtuosius, bet yra praktiškesni, galingesni ir ilgiau tarnauja. Šių žoliapjovių pjovimo linijos sukimosi diametras yra didesnis. Su jomis darbas nesustoja net jeigu žolė drėgna arba iškrito rasa. Tuo tarpu dirbti drėgmės sąlygomis su žoliapjovėmis, kurių variklis apačioje, paprasčiausiai negalima. Elektrinės žoliapjovės su viršuje įtvirtintais varikliais taip pat nepamainomos, kai tenka šienauti sklypus, kuriuose suaugusios įvairių rūšių žolės.
Dirbdami bet kurios rūšies elektrine žoliapjove, būtinai laikykitės saugumo reikalavimų: nepamirškite užsidėti pirštinių bei apsauginių akinių. Jokiu būdu dirbant nuo pjovimo dalies negalima nuimti apsauginio dangtelio, nes rizikuojate smarkiai susižeisti: ašmenys gali įpjauti kojas. Dirbant su elektrine žoliapjove, elektros įtampa turėtų būti stabili, priešingu atveju gali smarkiai sutrumpėti prietaiso variklio tarnavimo laikas. Atminkite, kad šių prietaisų prijungimo prie elektros lizdo laidas paprastai nėra labai ilgas, tad prieš pradėdami žolės pjovimo darbus iš karto pasirūpinkite tinkamu prailgintuvu.