Dantų silantai – svarbi procedūra vaiko dantukų sveikatai

dentastra.ltTeigiama, jog viskas prasideda nuo smulkmenų. Tai skatina neužleisti sveikatos, kad iš pažiūros nedideli negalavimai neišsivystytų į tokius, kurie sukeltų didelį diskomfortą. Šios mintys taikytinos ir kalbant apie vaikų sveikatą. Viena iš jos dalių yra burnos ertmė. Puikus pavyzdys, kai šnekama apie efektyvias gydymo priemones, yra dantų silantai. Kas tai, kam jie reikalingi ir kodėl jais reikia pasirūpinti laiku?

Kaip ir kiekvienu odontologiniu atveju, pirmiausia reikia paaiškinti, kas slepiasi už pavadinimo. Dantų silantai – žodžių junginys, kuris vaikų neturintiems asmenims gali būti visiškai nepažįstamas. O tie, kurie šia tema jau kiek nors domėjosi, žino, jog silantais vadinama skystos konsistencijos plombinė medžiaga. Ji pasitarnauja užpildant krūminių dantų nelygumus, odontologų straipsniuose įvardijamus vagelių terminu. Kadangi krūminiai dantys dygsta vaikams, pradžioje ne veltui minėta būtent mažųjų sveikata. Kiekvienas atvejis individualus ir reikalaujantis vizito pas gerą odontologą, tačiau reikia įsidėmėti, jog nėra ko delsti – pavėlavus procedūra nebus tokia efektyvi, kokia būtų pasirūpinus laiku.

Tikriausiai paklausite, o kada gi tas laikas. Apsilankę odontologo kabinete sužinotumėte, kad padengimas dantų silantais turėtų būti atliekamas jau tada, kai išdygsta pirmi visalaikiai krūminiai dantys.

Dabar jums turbūt rūpi išsiaiškinti, koks silantavimo tikslas. Jei dantyse yra minėtųjų vagelių, jose ima kauptis maisto likučiai, taip pat tokių vietų valymas sudėtingesnis. Dantų šepetėlis tampa bejėgis. Silantai taip pat užkerta kelią bakterijoms, todėl šią priemonę drąsiai galima pavadinti puikia prevencija prieš dantų ligas ir investicija į vaiko sveikatą.

Jeigu silantų terminas žinomas ne visiems, tai apie ėduonį, krikštijamą ir karieso vardu, tikrai turėjote girdėti. Jis gali neduoti ramybės, jei laiku neapsilankoma pas odontologą. O štai dantų silantai minėtos problemos tikimybę gerokai sumažina. Todėl pasirūpinimas, kad nepageidaujamos dantų vagelės būtų padengtos specialia medžiaga, tikrai duoda naudos.

Kadangi vaikai ir sveikata – didžiausi rūpesčiai, tai tėvai natūraliai domisi, ar padengimas silantais neskausmingas. Kai kurie vyresnės kartos atstovai netgi vengia eiti pas odontologą, teigia dentastra.lt, kadangi iš senų laikų išlikusi negatyvi patirtis. Vis dėlto reikėtų įsidėmėti du dalykus. Pirmasis – odontologija nuo sovietinių laikų gerokai pasikeitė, tapo modernesnė, o gydytojai dabar dirba švelniai ir atsakingai. Antrasis – padengiant dantų silantais nesukeliama skausmo. Procesą galima palyginti su kremo tepimu ant rankų ar veido. Juk norėdami pasirūpinti sausa oda žinote, kad gydytojo paskirtą kremą tiesiog paskirstysite ant odos. Jokių skausmingų įrankių ar pan. Lygiai taip pat ir silantuojant nereikia nieko kalti, gręžti ar traukti.

Pastaroji žinia itin džiugi tiek tėvams, tiek vaikams. Juk nei mamai ar tėčiui nesinorėtų, kad mažasis šeimos narys kęstų skausmą, o pats vaikas taip pat nenorėtų to skausmo patirti. Taigi, galima dar kartą pakartoti ir suteikti optimizmo – dantų silantai yra švelni procedūra.

Kur kreiptis norint, kad gydytojas patikrintų vaiko dantis? Šiais laikais pakanka kompiuterio ar išmaniojo telefono, kad atrastum įvairių paslaugų teikėjų. Gydymo įstaigos jokiu būdu ne išimtis. Kaip ir fotografai ar tekstų vertėjai, odontologai taip pat pasirūpina, kad jų paslaugų sąrašas būtų matomas internete. Juk tikslinga investicija į tinklalapį atsiperka.

Silantų istorija įpusėjusi penktą dešimtį. Toks laikas suponuoja apie procedūros brandą. Suderinus patirtį su naujovėmis gaunamas efektyvus rezultatas. Jis džiugina ir tėvus, ir vaikus. Jei anksčiau mažylio dantys nekėlė jokių problemų ir tai pirmoji odontologijos procedūra, neskaitant profilaktinės tikslais planuojamų vizitų, jūsų vaikas įsitikins, kad odontologija nėra joks baubas.

Ar dantų silantai reikalingi, pasakys dantų gydytojas, pas kurį apsilankysite su savo atžala. Jei nusprendžiama, kad padengimas silantais turi būti atliekamas, viskas priklausys nuo specialisto darbo pobūdžio ir turimo laiko. Jei buvo paskirtas tam tikras skaičius minučių apžiūros tikslais, tikėtina, kad bus sutartas kitas vizitas. O jeigu gydytojas gali sau leisti paskirti laiko jūsų vaikui, tuomet galbūt silantuos to paties vizito metu, mat padengimas trunka neilgai.

Silantai – efektyvi ir neskausminga priemonė. Jūs žinote, kad odontologas pasirūpins vaiko dantukais be skausmo, tačiau tikslingai. Bus užkertamas kelias ėduoniui ir kitoms problemoms.  Tik svarbu pernelyg nedelsti. Koks laikas tinkamas, pasakys specialistas.

 

 

 

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *