Atleidimas iš darbo nėra malonus ir reikalauja specifinių žinių

atleidimas iš darboDu pridėjus prie dviejų bus keturi. Jei darbuotojas žino tik tiek, jis, tikėtina, bus atleidžiamas. Atleidimas iš darbo gal ir nėra pati maloniausia procedūra, bet žinant, kaip viskas turi vykti, reikalai tvarkomi sparčiau ir sklandžiau.

Esama įvairių situacijų, susijusių su darbo santykiais. Kartais kamuoja nuojauta, kad reikėtų ieškotis kito darbo. Kartais viskas atvirkščiai – džiaugiamasi ir pavyksta save realizuoti. Kai kada viskas lyg ir puiku, bet darbdavys galėtų būti mandagesnis, ne toks piktas. Kitais atvejais vadovas malonus, bet darbo specifika kuo toliau, tuo labiau ima įkyrėti. O koks įspūdis žvelgiant iš darbdavio perspektyvų? Šiuo požiūriu taip pat aptinkama skirtingų svarstymų, ne visose įmonėse vyksmas vienodas. Ne visur atleidimas iš darbo yra svarbi tema, nes atrodo, kad kolektyvas susitelkęs ir dirba kaip reikiant.

Smagu, jeigu įmonėje viskas vyksta puikiai. Smagu, jei darbuotojai patenkinti, o darbdavys nepamiršta tokių skatinamųjų priemonių kaip premijos. Malonu žinoti, kad darbas bus įvertintas (ir ne bet kaip, o teigiamai). Tik štai įsidarbinant neaišku, kokia ateitis nusimato. Gal tik iš pirmo žvilgsnio kompanija draugiška. Gal tik iš pažiūros darbas įdomus. Jei viską, žmogau, supaisytum, jei mokėtum nuspėti ateitį, tai klaidų nedarytum. Bet, kaip sakoma, kas nedirba, tas neklysta (tiesa, yra ir kitas posakis: kas nedirba, tas nevalgo0. Nors geriausia mokytis iš svetimų klaidų, kartais tenka pasrėbti košės ir iš savų. Ir nieko čia nepadarysi, toks tas gyvenimas – ne tik laimėjimai, bet ir klaidos.

Ką daryti darbdaviui, jei suprato, kad priimti kokį nors darbuotoją buvo klaida? Tuomet reikia galvoti apie atleidimą. Tačiau ar visada būtina skubėti? Gal vertėtų pasikviesti darbuotoją į kabinetą ir, pasakius, kas nepatinka, leisti pasitaisyti? Visa tai priklauso nuo daugybės faktorių. Vieni atvejai rodo, kad leisti pasitaisyti verta, o kiti – kad atleidimas iš darbo būtų tikslingiausias variantas.

Jei esate vadovas ir nusprendėte, kad atleisti yra tinkamiausias žingsnis, tikriausiai kyla bent keli klausimai. Pavyzdžiui, ką daryti, jei darbuotojas prieštarauja, teigia esą sutarties nutraukti negalima? Ką daryti, jei reikia kokio patarimo teisės klausimu? Atsakymas – kreiptis į gerus teisininkus, kuriems darbas su verslo įmonėmis puikiai pažįstamas ir kurie perpranta atleidimo iš darbo situacijas. Jeigu situacija susiklosto taip, kad ginčas sprendžiamas teisme, tai neabejotino svarbumo įgauna advokato paslaugos.

Žinoma, maloniausia, kai atleidimo iš darbo klausimai tik teoriniai ir kai personalas vertas pagyrų. Jei valdote įmonę, to ir linkime – stiprios komandos. Taip ne tik mintys pozityvios, bet ir veiklos rodikliai nuteikiantys optimistiškai.

 

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *