Įvairūs veterinariniai vaistai visada padeda kiekvienam augintiniui

sheep
Photo by Trinity Kubassek on Pexels.com

Susirgus, turint įvairias alergijas ar patyrus bet kokią fizinę traumą kaip ir kiekvienam žmogui, Jūsų augintiniui taip pat reikia pagalbos. O pagalbą gali suteikti įvairūs veterinariniai vaistai. Šie vaistai yra medžiaga ar medžiagų mišinys, kurie skiriami gyvūnams gydyti ar jų ligų profilaktikai. Veterinariniais vaistais taip pat laikomos tokios medžiagos ar jų mišiniai, kurie gali būti naudojami gyvūnams, siekiant nustatyti diagnozę ar atstatyti, koreguoti ar modifikuoti gyvūnų fiziologines funkcijas. Šiame straipsnyje įvardinsime populiariausius veterinarinius vaistus ir jų indikacijas. Taip pat atskleisime dažniausias šunų ligas ir jų simptomus.

Populiariausi veterinariniai vaistai ir jų indikacijos

  • BELLADONNA-HOMACCORD, injekcinis tirpalas – indikacija: arkliams, galvijams, kiaulėms, avims, ožkoms, šunims ir katėms, sergantiems ligomis su hiperemija, uždegimu ir uždegimu su hiperemija, pavyzdžiui, bronchitu, pneumonija, mastitu, ūminiu metritu, egzema, sinusitu, išoriniu otitu, esant furunkulams, flegmonoms, sudirgus smegenims (patyrus saulės smūgį);
  • BIOSEPTONEX, odos purškalas, tirpalas – indikacija: operacijos laukui, operacinėms ar kastracijos žaizdoms dezinfekuoti. Injekcijos vietai prieš švirkščiant vaistus dezinfekuoti. Gydyti, esant odos ar gleivinės, vulvos žaizdoms ar erozijoms. Speniams ir tešmeniui dezinfekuoti, gydant pateles, sergančias mastitu. Naujagimių bambos virkštelei dezinfekuoti;
  • CYCLAVANCE,100 mg/ml geriamasis tirpalas šunims ir katėms – indikacija: Šunims, sergantiems lėtiniu atopiniu dermatitu, gydyti. Katėms lėtinio alerginio dermatito simptominiam gydymui;
  • EASOTIC,  ausų lašai, suspensija šunims – indikacija: šunims gydyti, esant ūminiam išorinės ausies uždegimui ir paūmėjus pasikartojančiam išorinės ausies uždegimui, sukeltam gentamicinui jautrių bakterijų ir mikonazolui jautrių mikroskopinių grybų;
  • METRICURE, gimdos suspensija – indikacija: karvėms, sergančioms poūmiu ar lėtiniu endometritu (ne mažiau kaip 14 d. po veršiavimosi), kurio sukėlėjai jautrūs cefapirinui, gydyti. Gali būti naudojamas gydyti nesėkmingo apsivaisinimo atvejais (daugiau kaip 3 nesėkmingi sėklinimai), įtarus bakterinę infekciją.

Dažniausios šunų ligos ir jų simptomai

  • Parvovirusas – plačiai paplitusi ir užkrečiama liga, kuri taip pat yra mirtina, plintanti per užkrėstas fekalijas. Parvoviruso simptomai: vėmimas ir viduriavimas (kartais su krauju), karščiavimas ir apetito netekimas.
  •   Šunų maras – mirtina virusinė liga, kuri paveikia kvėpavimo, žarnyno ir nervų sistemas. Ligą sukelia oru pernešama infekcija ir prasideda nuo karščiavimo.
  • Infekcinis šunų hepatitas (1 tipo šunų adenovirusas) – užkrečiama virusinė infekcija, kuri plinta nurijus infekuoto šlapimo, fekalijų ar seilių. Pagrindiniai šunų hepatito simptomai: karščiavimas, troškulys, apetito netekimas, kraujavimas ir kepenų pažeidimai.

Apibendrinant, galima teigti, jog įvairūs veterinariniai vaistai yra veiksmingi ir visada padeda kiekvienam augintiniui. Juos galite įsigyti visose veterinarijos vaistinėse. Padėkite savo mylimam keturkojui pasveikti nuo įvairių ligų ar traumų – jis Jums tikrai atsidėkos rodydamas savo meilę ir ištikimybę kiekvieną gyvenimo akimirką!

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *