Kokios yra mikroskopų rūšys ir kur jie naudojami?

MikroskopasMikroskopas – optinis prietaisas, kuris yra skirtas plika akimi neįžiūrimų objektų stebėjimui. Pirmą kartą, šis prietaisas buvo pagamintas dar 1590 metais. Sukurtas garsaus olandų mokslininko Zacharijaus Jenseno, jis buvo padarytas iš daugybės lęšių, tačiau vėliau buvo patobulintas ir Galilejo Galilejus 1610 metais. Tada, jis tapo plačiai naudojamas moksle ir buvo pripažintas kaip vienas geriausių išradimų tuo metu.

Šiandieną yra daugybė mikroskopų, kurie yra pritaikyti skirtingų vaizdų stebėjimui. Taip pat, jie visi yra suskirstyti į skirtingus lygmenis. Vieni tinkami profesionalams – mokslininkams, kiti – mokiniams, studentams ar tiesiog pradedantiesiems. Taigi kokios yra pagrindinės mikroskopų rūšys?

Mikroskopai yra skirstomi į šias grupes:

  • optinius – nešiojamuosius;
  • stereoskopinius;
  • elektroninius;
  • lazerinius;
  • plazminius;

Optiniai – nešiojamieji

Šie mikroskopai yra skirti mažų objektų stebėjimui naudojant regimąją spinduliuotę. Jų dėka, galima stebėti  bakterijas, smulkiuosius kristalus ar metalų mikrostruktūrą. Jie yra naudojami įvairiems bandymams atlikti, sužinoti objektų dydį, formą, sandarą ir panašiai.

Stereoskopiniai

Stereoskopinio mikroskopo paskirtis – ne didinti, bet išdidinti vaizdą. Jo dėka galima pamatyti net mažiausio voro ar musės akis bei kitas kūno dalis. Šis mikroskopas yra puikus tiek vaikams, tiek patyrusiems gamtos stebėtojams. Paprastas naudojimasis prietaisu, leidžia lengvai ir greitai ištirti ir pamatyti norimus objektus ir arčiau.

Elektroniniai

Tai yra ypač galingas mikroskopas, kuris kitaip nei kiti mikroskopai, naudoja elektronų pluoštą vietoj šviesos. Jame, atvaizdas yra sukuriamas magnetinio arba elektrinio lauko dėka. Jis yra skirtas profesionaliam naudojimui.

Lazeriniai

Lazeriniai mikroskopai yra veikiami lazerio šviesa. Vaizdą jie rodo itin tiksliai ir kokybiškai.

Taigi, jeigu planuojate įsigyti mikroskopą ar yra reikalingi optiniai mikroskopai mokymo įstaigoms, laboratorijai , nepamirškite jog rinktis reikia mikroskopą, kuris atitiks jūsų gebėjimą juo naudotis. Jeigu tai bus pirmasis jūsų prietaisas, nesirinkite elektroninio ar lazerinio mikroskopo, kuriais naudotis geba profesionalai. Rinkitės paprastesnius, stereoskopinius ar optinius mikroskopus, kurie nesudarys problemų jais naudojantis. Įgijus įgūdžių, galėsite pereiti prie profesionalesnių, tiksliau ar greičiau veikiančių prietaisų.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *