Vestuviniai žiedai buvo dėvimi Senovės Egipte, Senovės Romoje ir išliko vestuvių simboliu iki mūsų dienų

Vien išgirdus žodį vestuvės dažniausiai maloniai šyptelime. Džiaugiamės ir už kito laimę. Tai – didi diena jauniesiems ir jų artimiesiems. Tądien pasitaiko ne viena graudi akimirka ir tos ašaros būna vien iš laimės ir džiaugsmo arba jaudulio. Viskas taip jautrus, prasminga ir įsimintina. Didinga diena prabėga, o lieka tik atsiminimai, nuotraukos ir video įrašai. Juos laiks nuo laiko peržiūrime. Be šių šventės atributų vestuvių dieną poros apsimainyti žiedai, kai jaunoji žiedą užmauna ant jauniko piršto, o jis tai padaro jai, lieka visam laikui. Šie papuošalai nešiojami visą gyvenimą.

Mes taip įpratę, kad vestuvinis žiedas turi būti nešiojamas ant bevardžio ranko piršto, kad net ir negalime įsivaizduoti, kad gali būti kitaip. Viskas prasidėjo dar Senovės Egipte, o konkrečiai vestuvinių žiedų tradicija išpopuliarėjo Senovės Romoje. Senovės Egipte prieš daugelį metų prodėjo formuotis vestuvinių žiedų tradicija. Žiedus egiptiečiai mėgo. Ypač tai gali patvirtinti istorikai, nes jie nustatė, kad žiedas faraonams buvo lyg jų aukšto rango bei kilmės įrodymas.

Tuo tarpu Senovės Romoje dar prieš susituokiant vyras būsimos nuotakos tėvams įteikdavo žiedą, kaip savo meilės ir įsipareigojimo įrodymą. Šis ritualas buvo pats reikšmingiausias ir turėjęs net didesnę svarbą nei per vestuves duoti įžadai. Aišku jų vestuviniai žiedai nebuvo tokie unikalūs ir vienetiniai, pritaikyti kiekvienai porai, kaip dabar. Bet visgi yra nustatyta, kad Senovės Romoje vyrai dažnai dovanodavo žiedus, kurie būdavo papuošti nedideliu raktu, simbolizuojančiu raktą nuo savo širdies. Taigi antrajame amžiuje jaunavedžiai pradėjo keistis bronziniais žiedais, o po šimto metų bronzą pakeitė auksas ir galiausiai ketvirtajame amžiuje santuokos žiedai tapo svarbia vestuvių ceremonijos dalimi.

Dabar jau nebeįvaizduojame, kad vestuviniai žiedai gali būti pagaminti ne iš aukso. Jie tradiciškai visada buvo gaminami iš aukso, nes šis metalas yra laikomas gryniausiu ir vertingiausiu metalu. Dėl šių priežasčių buvo manoma, kad auksas puikiai simbolizuoja santuoką. Žinoma, norintys gali užsisakyti ir kito metalo vestuvinius žiedus. Baltas auksas ir platina – tai du populiariausi vestuvinių žiedų metalai. Baltojo aukso žiedai sudaro net 73 proc. visų žiedų.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.