Šunų sveikatos problemos – kada būtina veterinaro pagalba?

VeterinaraiKad šuo būtų sveikas ir laimingas, būtina rūpintis augintinio gerove, laiku reaguoti į jo sveikatos problemas ir ieškoti efektyviausių gydymo priemonių. Veterinarai teigia, kad laiku pastebėti ir tinkamai gydomi negalavimai nesukelia sunkumų ateityje ir garantuoja gerą šuns savijautą.

Viduriavimas, temperatūra ir pakitęs šuns elgesys

Viena dažniausių problemų – viduriavimas. Jei šuo viduriuoja dieną ar kelias, jaudintis neturėtumėte, tačiau jei problema užsitęsia, augintinį turėtumėte parodyti specialistui. Veterinarai primena, kad viduriavimas paprastai yra kitų ligų požymis, todėl būtina atlikti rimtesnius sveikatos tyrimus. Be to, užsitęsusi problema gali būti siejama ir su dehidratacija. Specialisto pagalba bus reikalinga ir tuo atveju, jei augintiniui kelias dienas laikosi aukšta temperatūra. Tiesa, nustatyti, ar šuo turi temperatūros nėra taip lengva, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, todėl stebėkite augintinio elgesį – ar šuo vis dar toks pats judrus? Ar gerai valgo ir daug laka? Apskritai, keistas šuns elgesys gali signalizuoti apie sveikatos problemas. Šiuo atveju būtina stebėti ir augintinio svorio kitimus – jei šuo per trumpą laiką priauga daug svorio arba jį numeta, pasikalbėkite su veterinarais ir atlikite būtinus sveikatos tyrimus.

Odos, dantų ir akių problemos

Sveiko šuns kailis yra stiprus ir žvilgantis. Jei pastebėjote, kad augintinis daug ir dažnai kasosi, o jo oda yra išberta, pasikalbėkite su specialistais – gali būti, kad jūsų šuniui yra alergija arba jis turi parazitų. Veterinarų pagalba yra būtina tuo atveju, jei aptikote odos pakitimų ar užčiuopiate gumbą. Specialistai primena, kad itin dažnos sveikatos problemos siejamos su dantų skausmais. Apsilankykite pas veterinarą, jei šuo nustojo ėsti. Gali būti, kad augintinio dantenos kraujuoja arba šunį kamuoja skausmas nasruose. Šiuo atveju nepamirškite pasitarti, kaip rūpintis augintinio dantimis, kad panaši problema nepasikartotų ateityje. Itin daug klausimų kelia ir akių paraudimas, trynimas ar ašarojimas. Minėtieji požymiai gali reikšti infekciją, todėl paprašykite veterinaro patarimų, kokių gydymo priemonių turėtumėte imtis.

Žaizdos ir sužeidimai

Šunys – itin judrūs ir aktyvūs gyvūnai, kurie gali bet kada susižeisti. Nors daugelis sužeidimų greitai užgyja ir nesukelia jokių sunkumų, specialisto pagalba bus reikalinga tuo atveju, jei žaizda yra didelė ir stipriai kraujuojanti, jei sunkiai gyja ar pūliuoja. Be to, primename, kad šuo gali susižeisti ir susikovęs su kitu šunimi. Jei šuo buvo laukinis, jis gali sirgti pasiutlige, todėl pavojus užsikrėsti sunkia liga iškyla ne tik jūsų augintiniui, bet ir jums. Kad būtumėte tikri augintinio gerove, nepamirškite reguliarių skiepų nuo pasiutligės.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.