Veterinarai pataria, kaip rūpintis senstančia kate

veterinaraiSu amžiumi keičiasi katės elgesys ir sumažėja aktyvumas – augintinė daugiau miega ir ilsisi. Neretai kalbama apie pasikeitusius mitybos įpročius, apatiškumą ir vangumą. Veterinarai sutinka, kad amžius daro savo, tačiau teigia, kad ignoruoti visų suprastėjusios sveikatos simptomų taip pat negalima. Skiriant katei atitinkamą dėmesį, galima sumažinti senatvės sunkumus, užtikrinti patogų augintinės gyvenimą ir jį prailginti. Kvalifikuoti veterinarijos specialistai atliks visus katės sveikatos tyrimus ir patars jums dėl tolimesnės augintinės priežiūros.

Tinkamai parinktas ėdalas

Vienas svarbiausių jūsų darbų – pasirūpinti tinkama katės mityba. Nepamirškite, kad vyresnės katės yra kur kas jautresnės maisto produktams, todėl turite skirti dėmesio suvartojamo maisto ir skysčių kiekiui. Kadangi kiekvienos katės organizmas yra individualus, siūlome pasitarti su veterinaru. Jei augintinės svoris krenta, gali būti, kad ėdalą turėsite pagerinti kaloringesniais maisto priedais. Jei augintinė beveik nesidomi maistu, atidžiai apžiūrėkite katės dantis – galbūt augintinė turi periodonto problemų. Nepamirškite pasirūpinti ir antsvorio turinčios katės mityba – didelis svoris didina širdies ligų riziką, gali sukelti diabetą, be to, svoris yra papildoma apkrova sąnariams. Šiuo atveju pasikalbėkite su veterinaru, kuris paskirs jūsų augintinei tinkančią dietą.

Fizinis aktyvumas ir psichikos problemos

Kitas klausimas – sumažėjusi fizinė veikla. Primename, kad tinkamai sveikatos būklei užtikrinti reikalingas nuolatinis judėjimas. Jei vyresnio amžiaus katė nėra judri, skirkite laiko mažesnio intensyvumo žaidimams. Veterinarai pažymi, kad su amžiumi gali atsirasti ir tam tikros psichikos problemos. Neretai vyresnio amžiaus katės pasimeta erdvėje, nebežino, kur randasi, dėl to gali atrodyti išsigandusios arba pradėti kniaukti. Jei katė pasimetė, pašaukite ją vardu, kad augintinė žinotų, jog yra saugi. Naktį galite palikti šiek tiek šviesos, kad katė jaustųsi drąsiau ir neklaidžiotų. Prižiūrėdami vyresnio amžiaus katę, venkite streso šaltinių, pvz., remonto darbų. Neatveskite kitų augintinių, kadangi katei bus sunku apsiprasti su nauju gyventoju, o stresas gali tapti įvairių susirgimų priežastimi.

Kailio ir odos priežiūra

Vyresnio amžiaus katei kur kas sunkiau pasirūpinti savimi, todėl reguliariai šukuokite jos kailį. Be to, kiekvieną kartą apžiūrėkite, ar nematyti jokių kailio bei odos pakitimų, ar neatsirado auglių, skausmingų pažeidimų ir pan. Pastebėję bet kokius pakitimus, nieko nelaukdami apsilankykite veterinarijos klinikoje ir pasitarkite su specialistais. Šukavimui naudokite minkštas šukas ir nespauskite kaulėtų kūno zonų. Rūpinantis asmenine katės higiena, negalima pamiršti ir nagų priežiūros. Tai ypatingai svarbu tuo atveju, jei katė nustojo naudotis draskykle.

Šunų sveikatos problemos – kada būtina veterinaro pagalba?

VeterinaraiKad šuo būtų sveikas ir laimingas, būtina rūpintis augintinio gerove, laiku reaguoti į jo sveikatos problemas ir ieškoti efektyviausių gydymo priemonių. Veterinarai teigia, kad laiku pastebėti ir tinkamai gydomi negalavimai nesukelia sunkumų ateityje ir garantuoja gerą šuns savijautą.

Viduriavimas, temperatūra ir pakitęs šuns elgesys

Viena dažniausių problemų – viduriavimas. Jei šuo viduriuoja dieną ar kelias, jaudintis neturėtumėte, tačiau jei problema užsitęsia, augintinį turėtumėte parodyti specialistui. Veterinarai primena, kad viduriavimas paprastai yra kitų ligų požymis, todėl būtina atlikti rimtesnius sveikatos tyrimus. Be to, užsitęsusi problema gali būti siejama ir su dehidratacija. Specialisto pagalba bus reikalinga ir tuo atveju, jei augintiniui kelias dienas laikosi aukšta temperatūra. Tiesa, nustatyti, ar šuo turi temperatūros nėra taip lengva, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, todėl stebėkite augintinio elgesį – ar šuo vis dar toks pats judrus? Ar gerai valgo ir daug laka? Apskritai, keistas šuns elgesys gali signalizuoti apie sveikatos problemas. Šiuo atveju būtina stebėti ir augintinio svorio kitimus – jei šuo per trumpą laiką priauga daug svorio arba jį numeta, pasikalbėkite su veterinarais ir atlikite būtinus sveikatos tyrimus.

Odos, dantų ir akių problemos

Sveiko šuns kailis yra stiprus ir žvilgantis. Jei pastebėjote, kad augintinis daug ir dažnai kasosi, o jo oda yra išberta, pasikalbėkite su specialistais – gali būti, kad jūsų šuniui yra alergija arba jis turi parazitų. Veterinarų pagalba yra būtina tuo atveju, jei aptikote odos pakitimų ar užčiuopiate gumbą. Specialistai primena, kad itin dažnos sveikatos problemos siejamos su dantų skausmais. Apsilankykite pas veterinarą, jei šuo nustojo ėsti. Gali būti, kad augintinio dantenos kraujuoja arba šunį kamuoja skausmas nasruose. Šiuo atveju nepamirškite pasitarti, kaip rūpintis augintinio dantimis, kad panaši problema nepasikartotų ateityje. Itin daug klausimų kelia ir akių paraudimas, trynimas ar ašarojimas. Minėtieji požymiai gali reikšti infekciją, todėl paprašykite veterinaro patarimų, kokių gydymo priemonių turėtumėte imtis.

Žaizdos ir sužeidimai

Šunys – itin judrūs ir aktyvūs gyvūnai, kurie gali bet kada susižeisti. Nors daugelis sužeidimų greitai užgyja ir nesukelia jokių sunkumų, specialisto pagalba bus reikalinga tuo atveju, jei žaizda yra didelė ir stipriai kraujuojanti, jei sunkiai gyja ar pūliuoja. Be to, primename, kad šuo gali susižeisti ir susikovęs su kitu šunimi. Jei šuo buvo laukinis, jis gali sirgti pasiutlige, todėl pavojus užsikrėsti sunkia liga iškyla ne tik jūsų augintiniui, bet ir jums. Kad būtumėte tikri augintinio gerove, nepamirškite reguliarių skiepų nuo pasiutligės.