Veterinarai pataria, kaip rūpintis senstančia kate
Su amžiumi keičiasi katės elgesys ir sumažėja aktyvumas – augintinė daugiau miega ir ilsisi. Neretai kalbama apie pasikeitusius mitybos įpročius, apatiškumą ir vangumą. Veterinarai sutinka, kad amžius daro savo, tačiau teigia, kad ignoruoti visų suprastėjusios sveikatos simptomų taip pat negalima. Skiriant katei atitinkamą dėmesį, galima sumažinti senatvės sunkumus, užtikrinti patogų augintinės gyvenimą ir jį prailginti. Kvalifikuoti veterinarijos specialistai atliks visus katės sveikatos tyrimus ir patars jums dėl tolimesnės augintinės priežiūros.
Tinkamai parinktas ėdalas
Vienas svarbiausių jūsų darbų – pasirūpinti tinkama katės mityba. Nepamirškite, kad vyresnės katės yra kur kas jautresnės maisto produktams, todėl turite skirti dėmesio suvartojamo maisto ir skysčių kiekiui. Kadangi kiekvienos katės organizmas yra individualus, siūlome pasitarti su veterinaru. Jei augintinės svoris krenta, gali būti, kad ėdalą turėsite pagerinti kaloringesniais maisto priedais. Jei augintinė beveik nesidomi maistu, atidžiai apžiūrėkite katės dantis – galbūt augintinė turi periodonto problemų. Nepamirškite pasirūpinti ir antsvorio turinčios katės mityba – didelis svoris didina širdies ligų riziką, gali sukelti diabetą, be to, svoris yra papildoma apkrova sąnariams. Šiuo atveju pasikalbėkite su veterinaru, kuris paskirs jūsų augintinei tinkančią dietą.
Fizinis aktyvumas ir psichikos problemos
Kitas klausimas – sumažėjusi fizinė veikla. Primename, kad tinkamai sveikatos būklei užtikrinti reikalingas nuolatinis judėjimas. Jei vyresnio amžiaus katė nėra judri, skirkite laiko mažesnio intensyvumo žaidimams. Veterinarai pažymi, kad su amžiumi gali atsirasti ir tam tikros psichikos problemos. Neretai vyresnio amžiaus katės pasimeta erdvėje, nebežino, kur randasi, dėl to gali atrodyti išsigandusios arba pradėti kniaukti. Jei katė pasimetė, pašaukite ją vardu, kad augintinė žinotų, jog yra saugi. Naktį galite palikti šiek tiek šviesos, kad katė jaustųsi drąsiau ir neklaidžiotų. Prižiūrėdami vyresnio amžiaus katę, venkite streso šaltinių, pvz., remonto darbų. Neatveskite kitų augintinių, kadangi katei bus sunku apsiprasti su nauju gyventoju, o stresas gali tapti įvairių susirgimų priežastimi.
Kailio ir odos priežiūra
Vyresnio amžiaus katei kur kas sunkiau pasirūpinti savimi, todėl reguliariai šukuokite jos kailį. Be to, kiekvieną kartą apžiūrėkite, ar nematyti jokių kailio bei odos pakitimų, ar neatsirado auglių, skausmingų pažeidimų ir pan. Pastebėję bet kokius pakitimus, nieko nelaukdami apsilankykite veterinarijos klinikoje ir pasitarkite su specialistais. Šukavimui naudokite minkštas šukas ir nespauskite kaulėtų kūno zonų. Rūpinantis asmenine katės higiena, negalima pamiršti ir nagų priežiūros. Tai ypatingai svarbu tuo atveju, jei katė nustojo naudotis draskykle.