Statybiniai blokeliai: kokie jie gali būti?

Bet koks statybos projektas prasideda nuo projekto, o tuomet ieškoma, kaip jį įgyvendinti. Labai svarbu pasirinkti tinkamas statybos medžiagas, nes nuo jų priklauso galutinis pastato vaizdas ir funkcionalumas. Tiems, kurie svarsto, kokie statybiniai blokeliai šiandien yra geriausias pasirinkimas, verta susipažinti su dažniausiai naudojamais pastaruoju metu ir sužinoti, kuo jie skiriasi.

Keramikiniai blokeliai

Statybiniai blokeliai iš keramikos išsiskiria tuo, jog jie ypač atsparūs gniuždymui. Tai reiškia, kad tai patikimi blokeliai, kurie bus puikus pasirinkimas sudėtingiems projektams, taip pat tuomet, kai sienų konstrukcijai reikia atlaikyti didžiulius krūvius. Tai natūralios statybinės medžiagos, kurios atsparios karščiui ir šalčiui.

Silikatiniai blokeliai

Vienas populiariausių pasirinkimų individualiems namams yra silikatiniai statybiniai blokeliai. Jie užtikrina šilumos išlaikymą patalpose, taip pat sugeria garsu, atsiradusius nuo padidėjusios drėgmės. Šie blokeliai yra atsparūs šalčiui ir gniuždymui.

Keramzitbetonio blokeliai

Šio tipo blokeliai pasižymi labai gera garso izoliacija. Taip pat jie yra puikus pasirinkimas tokiems projektams, kuriuose svarbu užtikrinti, kad konstrukcijose nesikauptų drėgmė. Tai lengvai mūrijami blokeliai, todėl labai dažnai pasirenkami individualių namų statybai.

Į ką atkreipti dėmesį?

Tai tik keli blokelių variantai, iš kurių galima rinktis šiuo metu. Gamintojai nuolat sukuria ir rinkai pasiūlo vis kažką naujo, tad labai svarbu žinoti, pagal kokius svarbiausius kriterijus blokeliai turi būti pasirenkami.

    • Atsparumas gniuždymui. Tai viena svarbiausių blokelių savybių. Būtinai atkreipti į tai dėmesį. Nes kuo blokeliai bus atsparesni gniuždymui, tuo tvirtesnė bus namo konstrukcija. Kokio atsparumo reikia Jums galima įvertinti turint pastato projektą ir žinant, kokias apkrovas pastato sienoms teks atlaikyti.

    • Šilumos savybės. Namo sienos statomos tam, kad jame būtų šilta, todėl dar viena labai svarbi sienų savybė – šilumos išlaikymas. Labai svarbu rinktis blokelius pagal tai ir žinoti, kokio storio sienos iš jų turėtų būti statomos, kad jos atitiktų aukščiausius energetinio efektyvumo rodiklius. Kuo geresnės sienų šilumos išlaikymo savybės, tuo pigiau bus šildyti namą.

    • Atsparumas šalčiui. Labai svarbu ir tai, kaip statybiniai blokeliai gali atlaikyti šaltį. Dažniausiai blokelių charakteristikoje pateikiami duomenys, kiek šalčio ciklų gali atlaikyti blokelis, o pagal tai galima numatyti, kiek laiko tarnaus tokia konstrukcija.

    • Kaina. Labai dažnai daroma klaida yra rinktis blokelius tik pagal kainą. Tačiau pigiausias variantas ne visuomet duos gerų rezultatų. Todėl jeigu norite sutaupyti, ieškokite akcijų ir specialių pasiūlymų, naudokitės įvairiais išpardavimais, kurių metu net ir itin aukštos kokybės blokelius galėsite įsigyti už Jums prieinamą kainą.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *