Higienos kursai reikalingi įvairių profesijų žmonėms

higiena

Norint įsidarbinti tam tikrose įstaigose, pavyzdžiui, maitinimo ar grožio sferose, būtinos specifinės žinios, kurios padės darbą atlikti kokybiškai ir greitai. Šias žinias suteikia higienos kursai. Jie gali būti nuotoliniai ir nenuotoliniai. Šiuolaikiniai žmonės prioritetą teikia nuotoliniams kursams. O higienos pažymėjimas, dar kitaip vadinamas žalia korta,  gaunamas išklausius šiuos kursus. Jų metu plačiau supažindama su darbo higiena, galimomis rizikomis ir prevencijos priemonėmis. Kursai turi būti vykdomi pagal LR sveikatos apsaugos ministro patvirtintas programas. Šiame straipsnyje įvardinsime kurių profesijų darbuotojams privaloma baigti higienos kursus ir gauti higienos pažymėjimą bei kas kiek metų jis yra atnaujinamas dirbant tam tikrose srityse.  Atskleisime kuo skiriasi nuotoliniai ir nenuotoliniai higienos kursai. Taip pat pasakysime kokiais kodais yra gaunamas higienos pažymėjimas, atsižvelgiant į žmogaus darbo pobūdį.

Higienos kursai – kurių profesijų darbuotojams privaloma juos baigti ir gauti higienos pažymėjimą bei kas kiek metų jį reikia atnaujinti?

 • Dirbantiems areštinėse ir laisvės atėmimo vietose (atnaujinti kas 5 metus);

 

 • Tiems, kurių veikla susijusi su apgyvendinimu, pagalba namuose, grožio ar sveikatinimo procedūromis (atnaujinti kas 3 metus);

 

 • Dirbantiems vandens tiekimo įmonėse (atnaujinti kas 2 metus);

 

 • Formalaus ir neformalaus ugdymo srityse dirbantiems asmenims (atnaujinti kas 5 metus);

 

 • Susiduriantiems su maisto apdorojimu, išdavimu ir maitinimu (atnaujinti kas 2 metus);

 

 • Dirbantiems pavojingoje, kenksmingų veiksnių kupinoje aplinkoje (atnaujinti kas 5 metus);

 

 • Atliekantiems darbą su nuodingomis medžiagomis (atnaujinti kas 5 metus);

 

 

Higienos kursai – nuotoliniai ir nenuotoliniai – kuo jie skiriasi?

Nuotolinių kursų metu mokymo medžiagą turite galimybę matyti internetu, taip pat spręsti testą internetu. Nenuotolinių kursų metu mokymo medžiaga paprastai dėstoma auditorijoje, testas taip pat laikomas auditorijoje.

Įsigyti nuotolinius higienos kursus ir išsprendus testą, higienos pažymėjimą galite gauti iškart (el. paštu) užsukę į mūsų internetinę svetainę adresu – manopazyma.lt

Kokiais kodais yra gaunamas higienos pažymėjimas, atsižvelgiant į žmogaus darbo pobūdį?

 • Dirbantiems maitinimo įmonėse – kodas H10;

 

 • Asmenims, kuriems numatytas privalomas higienos įgūdžių mokymas – kodas HB;

 

 • Netiesiogiai maistą tvarkantiems darbuotojams, pirminių produktų gamintojams -kodas HBB;

 

 • Kosmetikos gaminius gaminantiems ir grožio paslaugas teikiantiems darbuotojamskodas H3;

 

 • Vaikų poilsio stovyklų darbuotojams, vaikų žaidimų patalpų darbuotojams, asmenims, prižiūrintiems vaikus –  kodas H1 (017);

 

 • Švietimo teikėjams, vykdančių asmenų iki 18 metų ugdymą pagal formaliojo ir (ar) neformaliojo švietimo programas – kodas H1 (007).

 

Manopazyma.lt kiekvienam suteiks aukštos kokybės nuotolinius higienos kursus. O higienos pažymėjimas atkeliaus per kelias sekundes į Jūsų elektroninį paštą. Rinkitės mus ir pažadame – įgytomis profesionaliomis žiniomis nustebinsite visus!

 

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *