Spalvoti dūmai gali būti puiki fotosesijos detalė

Norinti paįvairinti šventines nuotraukas griebiamės pačių įvairiausių būdų. Stengiamės fotografuotis pačiose įvairiausiose vietose arba į nuotraukas bandome įtraukti dekoracijas. Taip pat vienas iš būdų paįvairinti nuotraukas yra spalvoti dūmai. Palyginti su kitomis detalėmis, jie nereikalauja daug investicijų, tačiau padaryti kadrai bus kur kas įspūdingesni, palyginti su daug kainuojančiomis kitomis dekoracijomis. Tad būtent apie spalvotus dūmus papasakosime plačiau šiame straipsnyje.

Kodėl verta rinktis spalvotus dūmus?

Per šventes dažniausiai esame pripratę matyti fejerverkus, kada laikrodis muša vidurnaktį. Tai jau tapo įprasta vakaro dalis, tad su tokia pramoga, vargu, ar galima dar ką nors nustebinti. Tačiau pasirinkus spalvotus dūmus, tikrai neprašausite:

  • Jie tinkami naudoti ir diena, tad gali būti puikus tam tikros akimirkos akcentas.
  • Galima rinktis iš pačių įvairiausių spalvų.
  • Jie gali puikiai pagyvinti nuotraukas, sukurti visai kitokią atmosferą, nei įprastai.
  • Juos naudoti yra paprasta.
  • Jeigu lyginti su fejerverkais, tai yra kur kas pigesnis variantas. Tad jei šventei negalite skirti labai didelio biudžeto, tai gali būti puikus variantas.
  • Jie yra universalūs, todėl juos galima naudoti įvairiose šventėse, tokiose kaip vestuvės, gimtadieniai, krikštynos, mergvakariai, bernvakariai.

Kokie spalvoti dūmai gali tikti fotosesijoms?

Pirmiausia labai svarbu paminėti, kad spalvoti dūmai, jų sklidimas į orą, išsisklaidymas ir panašiai yra labai priklausomas nuo oro sąlygų. Tad prieš juos leidžiant, būtinai reikia tai įsivertinti. Jeigu yra pakankamai vėjuota, turbūt natūralu, kad visas dūmo grožis bus keletą sekundžių, o vėliau jis pasklis po orą. Tad tiek pozuojantiems, tiek fotografui yra vos kelios sekundės užfiksuoti gražiausius kadrus. Renkantis, kokios spalvos dūmus norėtumėte leisti, svarbu atsižvelgti į kraštovaizdį. Taip pat reikėtų pagalvoti, kokio efekto tikitės. Kaip pavyzdys galėtų būti maskuojamasis arba pabrėžiamasis. Jeigu fotosesija atliekama gamtoje ir norite pabrėžti jos grožį, reikėtų rinktis šviesesnias spalvas, kad pats dūmas neužgožtų gamtos grožio. Verta žinoti ir tai, kad spalvoti dūmai gali pakeisti spalvą, jei jie bus leidžiami saulei leidžiantis. Tad tokį faktorių irgi reikėtų įvertinti. Kadangi ryškaus dūmo efektas yra gan neilgas, būtų gerai, jei iš anksto su fotografu aptartumėte, kaip reikėtų pozuoti, kur žiūrėti ir panašiai.

Kaip užmaskuoti spalvotų dūmų pakuotę?

Atliekant fotosesiją tikriausiai mažiausiai norisi, kad nuotraukose matytųsi nereikalingi daiktai. Leidžiant spalvotus dūmus, be jų pakuotės neišsiversime. Tad, kad ji negadintų nuotraukos grožio, pateikiame kelias idėjas, kaip ją būtų galima paslėpti ar užmaskuoti:

  • Pačią dūmų pakuotę galima apklijuoti taip, kad ji derėtų aplinkoje, tada jos nuotraukose labai nereikėtų slėpti ir ji tikrai nekristų į akis.
  • Galima pasigaminti ar nusipirkti papildomus dėklus, į kuriuos galima įdėti pakuotę ir atrodys, kad dūmai eina iš to gražaus dėklo.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.