Perkant būstą – notaras yra būtinas

notarai alytuje
Photo by Sora Shimazaki on Pexels.com

Perkate nekilnojamąjį turtą? Tokiu atveju notaro paslaugos jums yra būtinos. Kam? Nes tai yra tarpininkas, kuris patvirtina, kad visi dokumentai yra tinkamai sutvarkyti, kad parduodamas būstas atitinka tuos reikalavimus bei tas sąlygas, kurios yra pateiktos. Taigi, notarų biurai Alytuje bei kituose miestuose tampa saugumo rodikliu, kad susitarimas yra legitimus ir teisiškai apibrėžtas. O tokiu atveju, žinoma, galima džiaugtis, kad abi sandorį sudarančios pusės bus patenkintos.

Pas notarą – trys vizitai

Jeigu būstas bus perkamas su paskola – tokiu atveju dažniausiai pas notarą reikia užsukti tris kartus. Žinoma, susitikimų skaičius gali kisti, tačiau dažniausiai tenka ateitį dėl trijų priežasčių.

1.     Pirmiausia reikia keliauti pas notarą dėl to, kad būtų tvirtinama pirkimo-pardavimo sutartis. Labai svarbu, kad visi joje pateikti niuansai būtų aiškūs abejoms pusėms ir tuo pačiu, žinoma, kad jie būtų legalūs. Šiuo atveju peržiūri bei patvirtina notaras. Pirkėjas ir pardavėjas taip pat turi nuspręsti – kas bus atsakingas už mokesčių notarui sumokėjimą. Dažniausiai išlaidos yra dalijamos per pusę.

2.     Antrojo vizito metu yra peržiūrimas būsto įkeitimo sandoris. Jis yra svarbus tiek tiems, kurie perka su paskola bei kitais panašiais atvejais. Šiuo atveju notarai taip pat atlieka labai svarbų vaidmenį, kadangi jame yra patvirtinama, kad būstas gali būti įkeistas.

3.     Trečiojo vizito metu yra patvirtinama, kad namas arba butas jau yra parduotas bei nupirktas. Taip pat patvirtinama, kad būstas yra hipotekos registre.

Svarbu, kad visi žinginiai būtų atliekami pasitarus ir patvirtinus gero notaro.

Padeda sutaupyti daug laiko

Notarai yra ne tik tie specialistai, kurie suteikia daugiau saugumo, tačiau taip pat ir padeda sutaupyti daug laiko. Anksčiau į daugelį institucijų parduodant arba perkant būstą turėjo kreiptis patys dalyviai. Šiuo metu daugelį darbų atlieka notarai, dalį jų internetu. Galiausiai tai padeda organizuoti įvairius procesus kur kas paprasčiau, sutaupyti daug laiko bei džiaugtis saugumo garantija, kurios tikrai reikia abiem pusėms – ir tam, kuris parduoda NT, ir tam, kuris jį perka.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.