Karališkoji Viena ir jos palikimas

pigus skrydis į VienąAustrija mums nėra visiškai nepažįstama šalis. Tai viena iš imperijų, kuri negailestingai pasidalino mūsų protėvynę Abiejų Tautų Respubliką per trečiąjį jos padalijmą 1795 m. Taip pat visam pasauliui žinoma, kad ši šalis, o konkrečiai jos sostinė Viena, yra garsiausių pasaulyje klasikinės muzikos kompozitorių gimtinė. Kalbame apie Bethoveną, Haidną, Mocartą, Šubertą ir kitus muzikantus genijus. Pigų skrydį į Vieną siūlome užsirezervuoti iš anksto.

Lankantis Vienoje būtina apsilankyti tose vietose, kurios mena svarbiausius įvykius šalies istorijoje ar net pasauliniame kontekste.

Bene daugiausiai garsių miesto taškų pamatysite apsilankę Ringstraße – tai žiedinė gatvė, apsupanti visą miesto vidinę dalį. Čia įsikūrę Operos namai, Hofburg rūmai, Parlamentas ir rotušė. O norėdami padaryti pertraukėlę tarp lankymosi šiose vietose, galite atsikvėpti Burggarten ir pasimėgauti kavos puodeliu Palmenhaus. Beje, visa architektūra šioje miesto dalyje dvelkia didybe ir prabanga, tad nė minutei negalėsite nuleisti akių nuo pastatų ir jų fasadų.

Turbūt nežinojote, tačiau Vienoje plačiai paplitusi kavos kultūra yra įtraukta į nematerialaus UNESCO kultūrinio paveldo sąrašą. Čia rasite daugybę aukšto lygio kavinių, kuriose puodelis kokybiškos kavos prieinamas kiekvienam, o čia patiriamas laikas praskrieja lyg nepastebėtas. Šių kavinių atmosfera yra unikali ir nepamirštama.

Viena ir Bratislava yra Europoje arčiausiai viena kitos esančios dviejų šalių sostinės. Tą abi šalys išnaudojo puikiai ir suteikė keliautojams progą per vieną dieną aplankyti abi sostines keliaujant specialiu kruizu, kuris per 75 minutes Dunojumi nukels jus iš vieno miesto į kitą.

Lankydamiesi puikiojoje Vienoje taip pat nepamirškite apsilankyti ir tokiose vietose, kaip:

Habsburgų dinastijos rezidencijoje, Šionbruno rūmuose, Belvederio rūmuose, Muziejų kvartale.

Viena – tai senų laikų didybe dvelkiantis miestas, šiandien esantis tokių organizacijų kaip JTO, TATENA ir t.t. būstine. Dvidešimto amžiaus pradžioje Viena tapo trečias pagal dydį Europos metropolis, kurį lenkė tik Londonas ir Paryžius, apie tai šiandien mena Vienos kultūra, istorinis palikimas ir miesto populiarumas Europos kontekste.

Tad nedelskite ir įsigykite pigų skrydį į Austrijos miestą –  Vieną.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.