Kaip apsaugoti namus nuo drėgmės?

Drėgmė namuose – vienas ne tik nemaloniausių, bet ir daugiausiai problemų sukeliantis reiškinys. Dėl drėgmės namuose gali iškilti tokie nepatogumai, kaip pelėsis, puvimas, atsiranda ne tik nemalonus kvapas, bet gali būti sugadinti daiktai. Be to, tai labai pavojinga sveikatai, kadangi ilgainiui gali atsirasti tam tikrų kvėpavimo takų problemų.

Nors kiekvienu atveju drėgmės atsiradimo priežastys gali būti įvairios – nuo nepakankamo vėdinimo iki namo defektų, dažnai drėgmės pasekmių galima išvengti. Vienas iš tokių būdų – tai tinkama tam tikrų namo dalių ar patalpų vidaus ir išorės apsauga.

Hidroizoliacinė medžiaga gali apsaugoti tiek vidaus, tiek išorės konstrukcijas nuo drėgmės ir jos sukeliamų pasekmių. Ji gali būti tepama, purškiama arba klojama kaip paklotas, pastaroji naudojama tuomet, kai paviršius nėra lygus, nėra sukibimo.

Shop.remmers.lt atstovai rekomenduoja apsauga nuo drėgmės pasirūpinti visur, kur ji yra reikalinga, pavyzdžiui, vonios kambaryje. Tai patalpa, kurioje nuolat yra daugiausiai drėgmės, jeigu neapsaugosime šios patalpos sienų, grindų, tikėtina, jog drėgmės pasekmes greitai pamatysime.

Tam naudojama speciali hidroizoliacinė medžiaga, kuri dažniausiai yra tepama. Ir labai klaidinga manyti, kad pakanka padengti tik vietas ties vonia ar dušu, aplink vandens taškus. Vonios kambaryje idealu ja padengti visas sienas, lubas ir grindis. Kitose patalpose, pavyzdžiui, virtuvėje, pagalbinėje patalpoje ar katilinėje, kur yra numatyta vandens taškų, pakanka padengti tik zonas aplink juos.

Apsauga nuo drėgmės taip pat rekomenduojama namo pamatams, kuri dengiama iš lauko tam, kad drėgmė nesiskverbtų į namo pamatą ir sienas. Svarbiausia atidžiai padengti visus sujungimus, siūles be jokių tarpelių. Kitu atveju patekus drėgmei ir įsimetus pelėsiui, jis jau plinta ir dauginasi sienos viduje, ir jį išnaikinti gali būti sudėtinga.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *