Įmonių steigimas Kaune: UAB „X“ – verslininkams, vengiantiems per didelės rizikos
Pasivaikščiojus bet kuria laikinosios sostinės gatve, galvon natūraliai topteli minti – „taip, kauniečiai – tikri verslininkai“. Vieno daugiabučio namo pirmąjį aukštą okupavę įvairaus „plauko“ verslautojai – grožio salonas, greito maisto užkadinė, auto dalių parduotuvė, vairavimo mokykla ir netgi laidojimo paslaugų biuras. Paėję dar porą žingsnių, rasite net kelis proginių rūbų nuomos salonus ir…šunų kirpyklą, kurios darbuotoja akivaizdžiai nuobodžiauja ir viltingai dairosi klientų. Tereikia tik praeiti vieną gatvę ir daugelis jūsų poreikių bus patenkinti. Akivaizdu, jog įmonių steigimas Kaune labai populiarus: darbas „ant savęs“, užuot skundusis netenkinančia darbdavio pozicija arba socialinės paramos „kaulinimas“, neabejotinai sveikintinas. Tačiau prieš priimant sprendimą kurti nuosavą verslą, reikia kelis kartus viską gerai apgalvoti.
Įmonių steigimas Kaune, kaip techninis procesas, yra ganėtinai paprastas. Galima net apsieiti be valdiškų kabinetų „trynimo“ – dažnu atveju visus reikalus įmanoma suvarkyti tiesiog internetu. Jei nepasitikite savimi bei šiuolaikinėmis technologijomis, galite kreiptis į įmones, besispecializuojančias įmonių steigimo srityje. Visus biuroktatinius niuansus pastarosios sutvarkys už jus, pakonsultuos rūpimais klausimais, tačiau svarbiausią sprendimą, kokį teisinį įmonės veiklos tipą pasirinkti (ir ar apskritai neatsisakyti verslo kūrimo idėjos), priimsite jūs..
UAB, AB, IĮ, MB – tai yra yra įmonės tipai, tarpusavyje besiskiriantys reikalavimais norint pradėti veiklą, finasine atsakomybe, pradinio kapitalo būtinybe bei dydžiu ir panašiai. Mūsų šalyje vis dar populiariausi yra UAB‘ai. Kodėl? Bene pagrindinis pliusas – saugumo garantas. Verslas neatsiejamas nuo rizikos ir finansinės atsakomybės. Kas bus, jei iš pirmo žvilgsnio geniali atrodžiusi idėja praktikoje nepasiteisins? Jei būsite priėmę sprendimą savo veiklą įregistruoti kaip UAB, prarasite tiek, kiek buvote skyrę lėšų įstatiniam kapitalui ir niekas neturės teisės „kišti nagų“ prie jūsų asmeninio turto, priešingai, nei, tarkime, individualios įmonės atveju. Tai vis gi kodėl ne visi pradedantys verslininkai imponuoja šiaim veiklos tipui? Reikalavimas minimaliam įstatinio kapitalo dydžiui (šiandien ši suma siekia 2500 eurų) ne kiekvienam yra „įkandamas“ – puiku, jei randate bendraminčių, galinčių „susimesti“. Vėlgi, ir pastaruosius turite rinktis apgavotai: juk nenorite dalytis pelną su tais, kurie verslo sėkmės vardan visiškai nedirba.
Džiugu, jog įmonių steigimas Kaune plėtojasi. Reikia tikėtis, jog vis didesniam skaičiui jaunųjų verslininkų viskas pavyks iš pirmo karto. Siekiant to, būtina įvertinti prekės ar paslaugos poreikį, išanalizuoti kokurencinę aplinką bei objektyviai įvertinti savo galimybes.