UAB steigimas ir apskaita

Lcbuhalterio UAB steigimas bei buhalterinė apskaita – kodėl reikalingos papildomos priemonės, norint ne vien tik įsteigti, tačiau ir tinkamai prižiūrėti kompanijos veiklą?

Kalbėti apie tai, kad įmonės steigimas, ir kaip paslauga, ir kaip norimi padariniai, mūsų šalyje yra patys populiariausi – ganėtinai lengva. Turime omenyje ne vien tik tai, kad bendrovių skaičius, kurios ir užsiima teisiškai šia juridine forma, yra didžiausias, tačiau be viso to atsižvelgiama ir į nuolatos augančią statistiką, teigiančią, jog ir pateikiamų užklausų skaičius, turint omenyje UAB steigimą, esą didžiausias.

Vis dėlto, reikėtų pastebėti tai, jog nors ši juridinė forma ir yra pati patraukliausia, turinti daugiausiai privalumų stambiam asmeniniam verslui, įsteigti uždarąją akcinę bendrovę tikrai nėra taip paprasta. Galimai viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl gi daugėja ir papildomas paslaugas teikiančių kompanijų skaičius yra ta, kad verslininkai neturi nei reikiamos patirties kompanijos registravimui, nei kompetencijos, todėl natūralu, kad kreipiasi į tokias kompanijas, kaip UAB „LCPC“, kurios ne tik užsiima tokia paslauga, tačiau taip pat konsultuoja buhalterinės apskaitos klausimais, bei veda buhalterinę apskaitą. Tiesą sakant, būtent šiandienos straipsnyje norėtume plačiau pašnekėti apie tai, kodėl gi papildomi įrankiai, jeigu būtų galima taip pasakyti, apie kuriuos šiandienos darbe jau užsiminėme, esą reikalingi tokio tipo kompanijoms, kaip uždarosios akcinės bendrovės, siekiant ne vien tik tinkamai teisiškai įkurti bendrovę, tačiau taip pat ir prižiūrėti šios veiklą tolimesniuose procesuose. Tikimės, kad šiandienos darbas pakeis šiek tiek piliečių – potencialių verslininkų – savarankiškumo mąstymą ir šis taps kuo įmanoma labiau racionalesnis. Viliamės, kad mūsų išsikelti tikslai nebus engiami ir padariniai, kuriuos sugebėsime sukurti, daugumai piliečių pasirodys pravartūs.

Taigi, kaip ir buvome užsiminę anksčiau, UAB juridinė forma, nors ir yra viena iš populiariausių mūsų šalyje, pakankamai daug žmonių susiduria su įvairiausiais sunkumais, kuomet norima įkurti bendrovę. Šioje situacijoje tikimės, kad nepagalvosite apie įstatinį kapitalą, kuris yra reikalaujamas dėl teisinių reglamentų, kadangi žmonės, kurie potencialiai mąsto apie tokią verslo formą, su tuo esą susipažinę ir šiems tai tikrai nėra naujiena. Šiandienos darbe labiau siekiame orientuotis į tai, kad UAB reikalauja ne vien tik tvarkingų įregistravimo dokumentų, tačiau taip pat ir itin kruopščiai vykdomos buhalterinės apskaitos – tiesa, iš karto norėtume pastebėti ir tai, jog priešingai, nei kitose juridinėse formose, UAB savininkas negali būti tuo pačiu ir buhalteris, kaip, tarkime, individualios įmonės atžvilgiu. Kad ir kaip ten bebūtų, drįstume sakyti, jog ne visi ir sugebėtų tokiais tapti, kadangi reikalingas ne vien tik atitinkamas išsilavinimas, tačiau be viso to ir specifiniai įgūdžiai, žinios bei patirtis, jeigu turėtume omenyje „creative accountancy“ nišą.

Kalbant apie pastarąsias papildomas priemones, būtų galima ne vien tik akcentuoti tai, kad šios padeda žymiai sumažinti tiek laiko, tiek finansinius kaštus, tačiau be viso to ir sukuria realią vertę bendrovei – apart to, kad esą pateikiami optimalaus tvarkingumo dokumentai, kurie įregistravimo centrams nesukels nei pačių menkiausių abejonių, vykdoma buhalterinė apskaita ne vien tik padės tinkamai prižiūrėti bendrovę, tačiau taip pat padės įžvelgti galimas teisines spragas, kuriomis padės pasinaudoti ir išpešti naudos bendrovei, suteikiant tam tikras lengvatas, ar priduriant papildomas sąlygas.

Tikimės, kad ne vien tik sugebėjome tinkamai paaiškinti papildomų priemonių paketo privalumus, tačiau taip pat pateikėme jų aktualumą. Platesnę informaciją galite įgyti pasikonsultavę su „Lcbuhalterio“ komandos atstovais.

 

Įmonių steigimas Kaune: UAB „X“ – verslininkams, vengiantiems per didelės rizikos

įmonių steigimas KaunePasivaikščiojus bet kuria laikinosios sostinės gatve, galvon natūraliai topteli minti – „taip, kauniečiai – tikri verslininkai“. Vieno daugiabučio namo pirmąjį aukštą okupavę įvairaus „plauko“ verslautojai – grožio salonas, greito maisto užkadinė, auto dalių parduotuvė, vairavimo mokykla ir netgi laidojimo paslaugų biuras. Paėję dar porą žingsnių, rasite net kelis proginių rūbų nuomos salonus ir…šunų kirpyklą, kurios darbuotoja akivaizdžiai nuobodžiauja ir viltingai dairosi klientų. Tereikia tik praeiti vieną gatvę ir daugelis jūsų poreikių bus patenkinti. Akivaizdu, jog įmonių steigimas Kaune labai populiarus: darbas „ant savęs“, užuot skundusis netenkinančia darbdavio pozicija arba socialinės paramos „kaulinimas“, neabejotinai sveikintinas. Tačiau prieš priimant sprendimą kurti nuosavą verslą, reikia kelis kartus viską gerai apgalvoti.

Įmonių steigimas Kaune, kaip techninis procesas, yra ganėtinai paprastas. Galima net apsieiti be valdiškų kabinetų „trynimo“ – dažnu atveju visus reikalus įmanoma suvarkyti tiesiog internetu. Jei nepasitikite savimi bei šiuolaikinėmis technologijomis, galite kreiptis į įmones, besispecializuojančias įmonių steigimo srityje. Visus biuroktatinius niuansus pastarosios sutvarkys už jus, pakonsultuos  rūpimais klausimais, tačiau svarbiausią sprendimą, kokį teisinį įmonės veiklos tipą pasirinkti (ir ar apskritai neatsisakyti verslo kūrimo idėjos), priimsite jūs..

UAB, AB, IĮ, MB – tai yra yra įmonės tipai, tarpusavyje besiskiriantys reikalavimais norint pradėti veiklą, finasine atsakomybe, pradinio kapitalo būtinybe bei dydžiu ir panašiai. Mūsų šalyje vis dar populiariausi yra UAB‘ai. Kodėl? Bene pagrindinis pliusas – saugumo garantas. Verslas neatsiejamas nuo rizikos ir finansinės atsakomybės. Kas bus, jei iš pirmo žvilgsnio geniali atrodžiusi idėja praktikoje nepasiteisins? Jei būsite priėmę sprendimą savo veiklą įregistruoti kaip UAB, prarasite tiek, kiek buvote skyrę lėšų įstatiniam kapitalui ir niekas neturės teisės „kišti nagų“ prie jūsų asmeninio turto, priešingai, nei, tarkime, individualios įmonės atveju. Tai vis gi kodėl ne visi pradedantys verslininkai imponuoja šiaim veiklos tipui? Reikalavimas minimaliam įstatinio kapitalo dydžiui (šiandien ši suma siekia 2500 eurų) ne kiekvienam yra „įkandamas“ – puiku, jei randate bendraminčių, galinčių „susimesti“. Vėlgi, ir pastaruosius turite rinktis apgavotai: juk nenorite dalytis pelną su tais, kurie verslo sėkmės vardan visiškai nedirba.

Džiugu, jog įmonių steigimas Kaune plėtojasi. Reikia tikėtis, jog vis didesniam skaičiui jaunųjų verslininkų viskas pavyks iš pirmo karto.  Siekiant to, būtina įvertinti prekės ar paslaugos poreikį, išanalizuoti kokurencinę aplinką bei objektyviai įvertinti savo galimybes.