Devzira ryžiai: kas iš jų gaminama ir kuo naudingi?

Ryžiai – vienas iš populiariausių maisto produktų visame pasaulyje. Kai kuriose šalyse (Kinijoje, Japonijoje) tai sudaro net 90 procentų žmonių mitybos raciono. Ryžiai yra gan universalus produktas, nes iš jo galima gaminti tiek saldžius, tiek sūrius sveikus ir labai skanius patiekalus. Mūsų parduotuvių lentynose galime rasti įvairių ryžių rūšių: rudieji, plikyti, basmati, indiški, ilgagrūdžiai, apvalieji, Tailando ir kiti. Tačiau viena iš geriausių ir naudingiausių ryžių rūšių yra Devzira ryžiai, kurie paplitę Centrinėje Azijoje ir yra gan reti. Tad kas gaminama iš šių devzira ryžių ir kuo jie naudingi?

Uzbekiškas plovas

Turbūt dauguma yra ragavę Uzbekiško plovo ar bent jau girdėję apie jį. Tad tikrasis uzbekiškas plovas ir yra gaminamas iš Devzira ryžių, kurie ir suteikia patiekalui ypatingo ir unikalaus skonio bei tekstūros. Žinoma, daug kas priklauso ir nuo pasirinktos mėsos (tradiciškai šis plovas gaminamas su aviena), tačiau Devzira ryžiai tikrai patiekalui suteikia puikaus charakterio. Taip pat, šis tikrasis uzbekiškas plovas gaminamas kazane, todėl norėdami pasigaminti šį patiekalą, jums reikės nemažai investicijų, nes turėsite įsigyti ir kazaną, ir devzira ryžius, kurių kaina tikrai nemaža.

Nauda sveikatai

Devzira ryžiai yra itin naudingi žmogaus sveikatai, nes juose yra gausu B vitaminų ir mineralų, taip pat medžiagų, padedančių valyti toksinus iš organizmo bei atsikratyti nereikalingų kilogramų. Devzira ryžiai yra angliavandenių šaltinis, todėl aprūpina organizmą energija. Taip pat Devzira ryžiai yra naudingi skrandžiui – padeda išvengti ar atsikratyti skrandžio ligų, taip pat gerina plaukų ir odos būklę. Verta paminėti, jog nors Devzira ryžiai yra viena iš brangiausių ir rečiausių ryžių veislių, tačiau daug naudingesnė sveikatai ir skanesnė.

Taigi, Devzira ryžiai yra tikrai naudingi žmogaus sveikatai, todėl juos turėtų valgyti tie, kurie nori ne tik skanaus, bet ir organizmui naudingo maisto. Taip pat, Devzira ryžiai yra puikus pasirinkimas norintiems numesti svorio bei maisto gurmanams – iš jų pagamintas uzbekiškas plovas pamalonins kiekvieno valgančiojo skonio receptorius. Šių ryžių įsigyti galite internetinėse parduotuvėse ar specializuotose fizinėse parduotuvėse.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *