Vandens filtrai: kokį pasirinkti?

Galime džiaugtis, kad gyvename valstybėje, kuri yra viena iš nedaugelio Europoje, gali pasigirti puikia geriamo vandens kokybe. Visgi, ne visus namus ar sodybas pasiekia tinkamas vartoti vanduo, todėl yra reikalingi vandens filtrai. Visgi, kaip pasirinkti tinkamą ir jums reikalingą?

Mechaniniai filtrai

Tokio tipo filtrai naudojami sulaikyti vandenyje esančias mechanines priemaišas ir suteikti vandeniui skaidrumo. Vanduo laikomas mechaniškai užterštu, kai kartu su juo atiteka molio, smėlio, rūdžių ar kokios kitos priemaišos. Toks vandens užterštumas yra pastebimas vizualiai – vanduo praranda skaidrumą. Tokio vandens valymui yra naudojami būtent mechaniniai vandens filtrai, kurie jį padaro skaidresnį ir švaresnį. Tokiu būdu pailgėja santechnikos bei buitinių prietaisų, kuriuose naudojamas vanduo, eksploatacijos laikas. Tokia mechaninio filtro kasetė įprastai keičiama kas pusmetį, visgi jei vandenyje yra daug nešvarumų, tai padaryti gali tekti ir dažniau.

Geležies šalinimo filtrai

Jeigu nuo vandens jaučiate sklindantį specifinį kvapą arba jis neįprastos spalvos, didelė tikimybė, kad geležies kiekis vandenyje viršija įprastą normą. Geležis žmogaus organizmui iš esmės nekenkia, tačiau buitinei technikai ar santechnikai tai labai mirtinas ingridientas. Be to, nuo tokio vandens ruduoja vonios ir virtuvės įranga, atsiranda rudos spalvos nuosėdos ant unitazų ar net skalbinių. Per didelei geležies koncentracijai pašalinti yra naudojami oksidaciniai arba maišytų dervų filtrai, specialios nugeležinimo filtro kasetės. Jas reikėtų keisti kas 2-3 mėnesius. Po naudojimo toks filtras būna rudžių spalvos. Visgi, jeigu pastebite, kad rezultatas jūsų iki galo nedžiugina, derėtų pasikonsultuoti su specialistais, nes gali priteikti kitokių  filtrų, skirtų profesionaliam naudojimui.

Minkštinimo filtrai

Tokio tipo filtrai yra naudojami norint pašalinti kalcio ir magnio druskų perteklių, tokiu būdu užkertant kelią kalkių nuosėdų atsiradimui. Vanduo, kuriame yra kalcio ar magnio druskų perteklius, gadina visus namų apyvokos daiktus, su kuriais toks užterštas vanduo turi ilgesnį kontaktą: kavos aparatai, arbatinukai, čiaupai, indaplovės, skalbimo mašinos, indai ar netgi drabužiai. Tokios problemos šalinimui naudojami automatiniai vandens minkštinimo filtrai. Kartais pasirenkami ir kasetiniai filtrai, o kai kurioje buitinėje technikoje jau iš karto yra įrengti jonų mainų filtrai.

Geriamojo vandens filtrai

Šie filtrai yra naudojami norint užtikrinti geriamojo vandens kokybę ir skonį. Tokie filtrai gali būti įvairių formų: ąsotėliai ar prie čiaupo arba po kriaukle tvirtinami filtrai.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.