Dažniausiai pasitaikančios kraujagyslių ligos

kraujagyslių ligos 

Širdies ir kraujagyslių ligos – vienos dažniausių ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Šias ligas įtakoja tokie veiksniai, kaip rūkymas, padidėjęs kraujo spaudimas, netaisyklinga mityba, antsvoris, stresas bei daugybė kitų. Vieni geriausių šios srities specialistų – kraujagyslių chirurgai Šiauliuose, kasdien susiduria su pacientais, besiskundžiančiais vienokiais ar kitokiais negalavimais. Tad kokios yra dažniausiai pasitaikančios kraujagyslių ligos ir kokius simptomus pajutus reikia sunerimti?

 • Venų varikozė

Šios ligos pradžioje žmogus jaučia kojų nuovargį, sunkumą, tinimą, naktinį mėšlungį. Vizualiai pastebimos išsiplėtusios kojų venos. Negydant venų varikozės gali atsiverti opos, susidaryti trombai. Gydymas priklauso nuo ligos stadijos. Esant venų varikozės pradžiai, gydoma kompresine terapija (elastiniais bintais, kompresinėmis kojinėmis). Jei liga progresavusi, atliekamas tinkamiausias chirurginės intervencijos gydymas.

 • Galūnių arterijų aterosklerozė

Pagrindinis šios ligos simptomas – kojų raumenų skausmas, dažnai pasikartojantis dirbant ir praeinantis pailsėjus. Dėl pablogėjusios kraujotakos, ligai progresuojant pasireiškia nuolatiniai skausmai net ir ramybės būsenoje, vystosi kojų edema, o vėliau – gangrena. Gydymas priklauso nuo ligos stadijos. Esant arterijų aterosklerozės pradžiai, gydoma kineziterapijos procedūromis ir medikamentais. Jei konservatyvios gydymo priemonės neduoda rezultatų, taikomas chirurginis gydymas.

 • Kaklo arterijų ligos

Aterosklerozė dažnai paveikia ne tik kojų ar širdies, bet ir kaklo srities kraujagysles. Susiaurėjusios kaklo kraujagyslės kartais tampa insulto priežastimi. Dažniausi ligos pradžios simptomai – galvos svaigimas, galūnių tirpimas, regėjimo ir kalbos sutrikimai, pusiausvyros sutrikimai. Ligos gydymas gali būti endovaskulinis arba chirurginis, priklausomai nuo ligos pažengimo.

Tai dažniausiai pasitaikančios kraujagyslių ligos. Be šių, yra dar daugybė kitų, galbūt retesnių, tačiau ne mažiau pavojingų kraujagyslių ligų. Svarbu kuo anksčiau diagnozuoti šias ligas ir pradėti gydymą. Tad apsilankykite ne tik pajutę negalavimus, tačiau ir profilaktiškai.

Apie dantų implantavimą: pažangiausias dantų atkūrimo būdas

odontologai

Dantų implantavimas – visapusiškai svarbi procedūra. Apie ją pakalbėsime kiek vėliau, bet prieš tai reikėtų pasakyti, jog profesionalai, tikri savo srities specialistai (kitaip tariant, geri odontologai) pirmiausia stengiasi dantį ne rauti, o išgydyti. Vyrauja nuostata „išrauti visuomet spėsime“, tačiau kur kas svarbiau pirmiausiai bandyti sutaisyti. Kilus kokių klausimų, galima užsukti į https://odonteja.lt/. Tai odontologijos klinika, veikianti sostinėje.

Dėl dantų implantų kyla įvairių klausimų

Tais atvejais, kai dantis labai pažeistas, kai išgydyti nebeįmanoma, tenka rauti. O kai dantis išrautas, gali atsirasti naujų problemų – kiti dantys krypti ton pusėn, kur nieko nėra… Taigi, tenka rūpintis atkūrimu. Atkuriama pakaitalu, kuris atrodo ir funkcionuoja kaip natūralus dantis.

Taip, mes kalbame apie dantų implantus. Jie visuomenėje kelia didžiulį susidomėjimą, yra aptariami visokiausiuose straipsniuose. Pacientai klausia gydytojų, ar rekomenduoja šį dantų atkūrimo būdą, ar jis vertas dėmesio. Lygiai taip pat klausiama, ar apskritai galima implantuoti. Pavyzdžiui, gydytojai pasakys, kad vaikams iki tam tikro amžiaus procedūros neatliks. Įvertinami ir kiti veiksniai, ne tik amžius, nes svarbiausia – sveikata. Ji turi „nesipriešinti“ implantavimui, kad procesas ir rezultatas būtų visiškai sklandūs.

O koks gi tas rezultatas, kad jį galėtume apibūdinti kaip puikų, kaip nuostabų ir šimtaprocentinį? Gražiai atrodantys ir puikiai funkcionuojantys implantai – štai koks rezultatas pageidaujamas. Jo ir siekiama. Be abejonės, kartu su šiais siekiais eina ir kitas, minėtas keliomis eilutėmis aukščiau – kad implantavimas neturėtų neigiamos įtakos sveikatai (pavyzdžiui, kad nealergizuotų).

Pažanga

Kalbant apie odontologiją ir šioje srityje taikomas procedūras neabejotinai minėtinas žodis „pažanga“. Omenyje turint implantus, pažangumas labai akivaizdus. Kad pacientui būtų patogu, kad implantai natūraliai atrodytų, kad kiekviena naudojama medžiaga būtų visapusiškai kokybiška – tai ne tiesiog deklaruojami tikslai, o realybė.

Ką ir šnekėti apie tai, jog pamirštami rūpesčiai, kuriuos keltų išimami protezai. Jokio iškritimo, smukinėjimo ar pan.

Bet ką daryti, jei dantis prarastas seniai ir žandikaulio kaulo nepakanka, kad būtų galima implantuoti? Nereikia panikuoti, mat prireikus atliekama audinio atkūrimo procedūra. Aišku, tuomet prireiks daugiau kantrybės, kol dantis bus implantuotas, bet rezultatas tikrai atperka laukimą.

Tikslas – išsaugoti dantis

Kad ir kokios pažangios būtų technologijos, pirminis tikslas yra kitoks. Pirminis tikslas – išsaugoti dantis. Pavyzdžiui, kai apsilankote pas gydytoją profilaktiniais tikslais, specialistas nesako „apžiūrėkime, kuriuos gi čia dantis vertėtų išrauti“…

Kadangi visuomet pirmiausia stengiamasi pataisyti, pagydyti, implantavimas atrodo kaip procedūra, reikalinga, jei kokia liga jau pažengusi ar danties netekta traumos metu. Kitais atvejais stengiamasi rasti būdą, kaip išlaikyti natūralų dantį. Bet akivaizdu – jei to padaryti nebeįmanoma, tenka rauti. O praėjus tam tikram laiko tarpui – protezuoti. Protezai ant implantų, kaip jau rašyta, sufleruoja apie odontologijos pažangą.

Visa ši sritis iš tiesų profesionali (tiksliau, profesionalūs yra joje dirbantys žmonės).

Galima teigti, kad dantų implantavimas pacientui yra investicija. Tai investicija į ilgalaikę sveikatą bei grožį. Grožis ir sveikata – šie žodžiai ne be reikalo dažnai gretinami. O odontologija – kuo puikiausias įrodymas, jog tarp jų esama darnos.

Viskas, ką reikia žinoti apie laboratorines svarstykles

svarstyklės

Šiuolaikinė medicina neįsivaizduojama be svarstyklių. Pavyzdžiui, čia sveriamas aktyvių medžiagų kiekis vaistuose ypatingu tikslumu vadovaujantis konkrečiais reikalavimais. Jeigu šių medžiagų vaistuose bus per daug, tai gali netgi pakenkti pacientui.

Svarstyklių pasiūla yra išties plati. Jos skiriasi viena nuo kitos svėrimo galimybėmis, kilmės šalimi, kaina, dizainu, svėrimo tikslumu ir kt. Todėl siekiant išsirinkti tikrai kokybiškas svarstykles, rekomenduojama skirti laiko ir palyginti skirtingus gamintojus bei jų siūlomus produktus.

Laboratorijoje dažniausiai naudojamos:

 • Precizinės;
 • Analitinės;
 • Platforminės;
 • Vienetų skaičiavimo;
 • Kontrolinės;
 • Medicininės;
 • Stalinės;
 • Elektroninės;
 • Veterinarinės.

Šiais laikais pats šauniausias privalumas – tai, kad turime galimybę rinktis, nes šiuolaikinė svarstyklių pasiūla yra beprotiškai plati, todėl kiekvienas galime išsirinkti labiausiai mūsų poreikius atitinkančias laboratorines svarstykles. Pavyzdžiui, laboratorinės svarstyklės moris.lt, kurios dažniausiai yra pasitelkiamos tiek gamyboje, tiek pramonėje, tiek švietimo įstaigose, tiek medicinoje ir kitose srityse.

Analitinės svarstyklės

Analitinės svarstyklės yra nebe tiksliausios svarstyklės naudojamos laboratoriniais tikslais. Jomis sveriami itin lengvi objektai ypatingu tikslumu. Šios svarstyklės gali pasverti 0,1 mg (0,0001 g) tikslumu ar netgi dar tiksliau. Taip pat jomis galima sverti ir nestabilius objektus, nes jos akimirksniu nuskaito svorį. Pavyzdžiui, šios laboratorinės svarstyklės plačiai naudojamos veterinarijoje, kai reikia pasverti gyvūnus. Be to, šie analitiniai modeliai yra gana universalūs ir gali sverti įvairiais matavimo vienetais. Svarstyklės turi LCD ekranus, gali būti prijungiamos prie kompiuterio ar netgi spausdintuvo. Pramonėje naudojami analitiniai modeliai sveria iki 101 kg.

Precizinės svarstyklės

Specialistai svarstykles skirsto pagal jų rodomo tikslumo klases. Pavyzdžiui, laboratorinės precizinės svarstyklės priskiriamos II-III tiklsumo klasei. Šios svarstyklės sveria nuo0,1g iki 0,001g tikslumu. Precizinės svarstyklės taip pat gana plačiai naudojamas įvairiose įstaigose, kaip: mokykloje, universitetuose, laboratorijose, pramonėje, netgi juvelyrikoje ir kitur, kur reikalingas ypač tikslus įvairių medžiagų svoris. 

Medicininės svarstyklės

Šios svarstyklių modelis naudojamas išskirtinai tik medicinos įstaigose. Jos gali būti įvairaus tipo, pavyzdžiui, skirtos:

 • Sverti kūdikiams;
 • Personalinės;
 • Viršsvorio turintiems pacientams;
 • Negalią turintiems žmonėms.

Jos taip pat naudojamos ir reabilitacijos centruose bei pirminės sveikatos pagalbos įstaigose.

Odontologija. Lūkesčiai kreipiantis į dantų gydytoją

dantų taisymsAr rūpinatės sveikata? Ar reguliariai lankotės pas odontologą? Ar jūsų dantys sveiki? Jei bent į vieną klausimą atsakėte teigiamai, vadinasi, ir į kitus atsakysite taip pat.

 • Nes jei rūpinatės sveikata, tai ir pas odontologą reguliariai apsilankote ir džiaugiatės sveikais dantimis.
 • Jei reguliariai lankotės pas odontologą, vadinasi, rūpinatės sveikata ir džiaugiatės sveikais dantimis.
 • Jei jūsų dantys sveiki, vadinasi, rūpinatės sveikata ir reguliariai lankotės pas odontologą.

Štai kokia seka ir kokios sąsajos. Sutikite, jos labai logiškos. Iš to galima nuspėti ir kitą teiginį: kreipiantis į odontologijos kliniką tikimasi pagerinti dantų būklę arba išlaikyti esamą.

Į gydytojus kreipiamasi ne šiaip sau. Štai http://dentastra.lt specialistai patvirtintų, kad žmonės susisiekia dėl įvairių priežasčių. Dėl profilaktinių vizitų, dėl dantų skausmo, dėl noro susidėti prarastus dantis ir t. t. O palankiausiai vertinamas elgesys, kai vykstama pasitikrinti dantis reguliariai, kai tarp vizitų nesusidaro kelerių metų pertraukų.

Akivaizdu, kad profilaktinių apsilankymų metu lūkesčiai vienokie, o prireikus rimtesnio gydymo jie kitokie. Abiem atvejais norisi, kad dantys būtų sveiki, bet uždelsta priežiūra – tai aiški užuomina, kad teks išleisti daugiau pinigų ir paskirti daugiau laiko. Žinoma, atsižvelgiant į šiuolaikinės odontologijos galimybes galima teigti, kad gydymas itin efektyvus, taigi, ir procedūros palyginti neilgai trunkančios.

Kas bendra tarp odontologijos ir laikrodžių?

Interneto svetainėje http://dentastra.lt pateikiami aktualūs straipsniai odontologijos tema, tad jei svarstote, ar verta užsukti pasitikrinti, galite paskaitinėti, kas rašoma.

Na, o šiame straipsnyje bus aptariama sąsaja tarp odontologijos ir… laikrodžių. Lyg ir jokių bendrumų… Bet taip tik iš pažiūros. Iš tiesų šios dvi sritys turi ne vieną panašumą. Kaip antai kruopštumo poreikis. „Rolex‘as“ daug kainuoja ne todėl, kad yra didelis. Dantų sveikata irgi rūpinamasi ne dėl jų dydžio. Tiek gaminant ar taisant laikrodžius, tiek gydant dantis susikoncentruojama į nedidelį plotą, reikia išlaikyti tikslumą, dirbti skrupulingai, naudoti preciziškus įrankius.

Geras laikrodis nepriekaištingai eina. Sveiki dantys leidžia be skausmo valgyti, bendrauti kultūringai, šypsotis maloniai.

Laikrodžiai modernėja. Odontologijos sritis taip pat. Žmonės prisimena sovietinių laikų odontologijos kabinetus ir negali patikėti, kokių pokyčių nuo to laiko įvyko. Dabar ir patys kabinetai, ir įranga visai kitokie, nelikę plaktuko ir replių įvaizdžio. Šiais laikais stengiamasi išspręsti dantų bėdą ne tik efektyviai, bet ir švelniai, nesuteikiant pacientui skausmo.

Maloni atmosfera pasitinka laukiamajame. Kai sienos neapšiurusios, kai patalpa jauki, tai ir apsilankyti nebaisu. Kiekvienam pacientui svarbu, kad viskas būtų atliekama higieniškai, laikantis visų reikiamų standartų. Kai šie lūkesčiai pateisinami, dantų gydymas visapusiškai kokybiškas.

Graži šypsena

Tariantis su gydytoju dėl vizito tikimasi būtent kokybės. Tikimasi, kad šypsena taps baltesnė, o dantų būklė – geresnė. Jei kaip tik planuojate ieškoti specialistų, užsukite į http://dentastra.lt, kur lūkesčiai bus pateisinti.