Dažniausiai pasitaikančios kraujagyslių ligos

kraujagyslių ligos 

Širdies ir kraujagyslių ligos – vienos dažniausių ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Šias ligas įtakoja tokie veiksniai, kaip rūkymas, padidėjęs kraujo spaudimas, netaisyklinga mityba, antsvoris, stresas bei daugybė kitų. Vieni geriausių šios srities specialistų – kraujagyslių chirurgai Šiauliuose, kasdien susiduria su pacientais, besiskundžiančiais vienokiais ar kitokiais negalavimais. Tad kokios yra dažniausiai pasitaikančios kraujagyslių ligos ir kokius simptomus pajutus reikia sunerimti?

  • Venų varikozė

Šios ligos pradžioje žmogus jaučia kojų nuovargį, sunkumą, tinimą, naktinį mėšlungį. Vizualiai pastebimos išsiplėtusios kojų venos. Negydant venų varikozės gali atsiverti opos, susidaryti trombai. Gydymas priklauso nuo ligos stadijos. Esant venų varikozės pradžiai, gydoma kompresine terapija (elastiniais bintais, kompresinėmis kojinėmis). Jei liga progresavusi, atliekamas tinkamiausias chirurginės intervencijos gydymas.

  • Galūnių arterijų aterosklerozė

Pagrindinis šios ligos simptomas – kojų raumenų skausmas, dažnai pasikartojantis dirbant ir praeinantis pailsėjus. Dėl pablogėjusios kraujotakos, ligai progresuojant pasireiškia nuolatiniai skausmai net ir ramybės būsenoje, vystosi kojų edema, o vėliau – gangrena. Gydymas priklauso nuo ligos stadijos. Esant arterijų aterosklerozės pradžiai, gydoma kineziterapijos procedūromis ir medikamentais. Jei konservatyvios gydymo priemonės neduoda rezultatų, taikomas chirurginis gydymas.

  • Kaklo arterijų ligos

Aterosklerozė dažnai paveikia ne tik kojų ar širdies, bet ir kaklo srities kraujagysles. Susiaurėjusios kaklo kraujagyslės kartais tampa insulto priežastimi. Dažniausi ligos pradžios simptomai – galvos svaigimas, galūnių tirpimas, regėjimo ir kalbos sutrikimai, pusiausvyros sutrikimai. Ligos gydymas gali būti endovaskulinis arba chirurginis, priklausomai nuo ligos pažengimo.

Tai dažniausiai pasitaikančios kraujagyslių ligos. Be šių, yra dar daugybė kitų, galbūt retesnių, tačiau ne mažiau pavojingų kraujagyslių ligų. Svarbu kuo anksčiau diagnozuoti šias ligas ir pradėti gydymą. Tad apsilankykite ne tik pajutę negalavimus, tačiau ir profilaktiškai.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *