Maistas į namus – pigiau nei gaminti namuose?

maistas

 

Skaniai pavalgyti gali kiekvienas. Ne ir tie, kurie nemoka gaminti, tačiau dažniausiai valgo namuose. Šiuo metu egzistuoja labai populiari paslauga maistas į namus Kaune ir kitose šalies vietose, kuriose metu užsakyti patiekalai yra pristatomi iki Jums labiausiai tinkamos vietos. Patogu? Net labai ir daugelis žmonių džiaugiasi, kad nereikia gaišti savo laiko.

Juolab, kai kurie pastebi, kad daugeliu atveju užsisakyti patiekalus verta net labiau nei gaminti namuose. Dažniausiai sudėliojus pliusus ir minusus maisto užsakymas tampa patrauklia alternatyva, kuri leidžia kasdien valgyti skaniai bei sočiai, svarbiausia, ne taip brangiai, kaip kad daugelis galvoja.

Kiek kainuoja maistas į namus?

Kalbėdami apie maistą į namus pirmiausia turite susižinoti – kiek kainuoja patiekalų pristatymas užsisakant iš konkrečios maitinimo vietos. Paprasčiausiai ta kaina dažniausiai ir yra skirtumas nuo tos kainos, kurią gautumėte valgydami toje pačioje vietoje, tačiau restorane. O kadangi vis daugiau žmonių džiaugiasi, kad gali valgyti namuose, natūralu, kad poreikis susipažinti su kainomis tampa toks aktualus.

Taigi, dažniausiai maistas į namus atvežamas už eurą arba du. Tik tiek reikia sumokėti, kad užsisakyti patiekalai pasiektų Jūsų namų duris. O pats patiekalas kainuoja tiek pat ir užsisakant internetu, ir fizinėse maitinimo vietose, tad čia jau jokio skirtumo. Viskas priklauso nuo to – ką planuojate valgyti.

Ką dažniausiai valgo lietuviai?

Koks maistas į namus dažniausiai užsakomas? Galima pastebėti, kad lietuviai vis dar dažniausiai užsisako greito maisto tipo patiekalus, tačiau požiūris kinta. Jeigu anksčiau karaliavo picos ir kebabai, tai šiuo metu į namus užsakomos net ir salotos. Paprasčiausiai tas užsakymas į namus tampa kasdienybe, tad žmogus valgo ne tai, ko nori tokiu atveju, kai lepinasi, tačiau tai, ko nori valgyti tuo metu. O kadangi tai padeda sutaupyti daug laiko – galima valgyti net ir sudėtingiausius patiekalus, kurių namuose tikrai negamintume ne tik dėl laiko stokos, tačiau ir todėl, kad reikia labai daug ingredientų.

Kodėl gaminti namuose yra brangiau?

Gana klaidingai galvojama, kad maistas į namus yra prabanga ir tikrai ne kiekvienas gali sau tą leisti. Tačiau reikia nepamiršti kad vienam patiekalui pagaminti reikia labai daug ingredientų ir daugeliu atveju dalį jų mes paprasčiausiai išmenate, kad dienų eigoje jis nebus reikalingas.

Tokiu atveju užsisakyti patiekalus tampa kur kas pigiau, tad dažnai šią alternatyvą išbando tie, kurie nori sutaupyti. Siūlome paprasčiausiai savaitę laiko bandyti užsisakyti pateikus į namus ir žiūrėti – kokios bus išlaidos. Žinoma, tokiu atveju reikia užsisakyti be kebabus arba picas, tačiau tokius patiekalus, kurie tikrai naudingi Jūsų kūnui ir kuriuos valgytumėte gamindami namuose. Tokiu atveju, esame tikti, pamatysite, kad užsisakyti yra ne tik kur kas patogiau. Tačiau tuo pačiu tai ir kur kas pigesnė alternatyva, kuri leidžia Jums kiekvieną dieną valgyti sočiai, skaniai ir tuo pačiu nenuliūdinant savo pinginės.

Maistas į namus yra puiki galimybė sutaupyti daug laiko bei pinigų, tačiau kasdien valgyti ne tik sočiai, tačiau ir skaniai bei subalansuotai. Svarbiausia įvertinti savo poreikius ir susirasti tą maitinimo vietą, kuri gali tapti pačia pagrindine vieta, kur Jūs galėsite valgyti. Verta tokią turėti? Tikrai taip, tad pirmyn.

 

POS sistemos kavinėms ir barams: patogu ir darbuotojams , ir klientams

POSŽmonės, besilankantys kavinėse, baruose ar restoranuose, galbūt ir nelabai ką nors žino apie POS sistemas, tačiau šių įstaigų savininkams ir darbuotojams tai puikiai pažįstami ir gerokai jų darbą palengvinantys dalykai. Taigi, ką reikia žinoti, jeigu nutarėte sava naujai atidarytoje kavinėje įdiegti POS sistemą?

POS sistemos kavinėms ir barams yra tokie kasos aparatai, kurie efektyviai suderina visiems pažįstamo įprasto kasos aparato ir kompiuterio veiklą. Visiškai skirtingai nuo elektroninių kasos aparatų, POS sistemos žymiai laksčiau prisitaiko prie pačių įvairiausių klientų poreikių.

Šiek tiek detaliau, iš ko susideda POS sistemos. Paprastai aiškinant, galima pasakyti, beveik visos POS sistemos kavinėms ir barams sudarytos iš trijų dalių:

  • Specializuotas POS kompiuteris. Jis turi daug papildomų funkcijų. Tai – liečiamas ekranas, kortelių skaitytuvas, lojalumo kortelių patogus valdymas, ataskaitų sudarymas ir rinkimas ir kt.
  • Kompiuterinis kasos aparatas. Jo funkcijos labai panašios į įprasto kasos aparato atliekamas operacijas. Tai reiškia, jog turi specialius stalčius pinigams ir kvitų spausdinimo funkciją.
  • Programinė įranga. Tai pati pažangiausia POS sistemos dalis. Ji suteikia galimybę atlikti visus įmanomus kasos aparato veiksmus ir sujungti juos su buhalterinės apskaitos programa.

Vienas labai svarbus dalykas, kuris yra be galo parankus verslininkams – finansinės rizikos sumažinimas. Jose esantys pinigai yra saugūs, o atsiskaitant bano  kortelėmis pinigų kontrolė – tikrai maksimaliai saugi, nes lėšos iškarto nukeliauja nustatytą sąskaitą.

POS sistemos kavinėms ir barams šiek tiek skiriasi nuo analogiškų sistemų, sakykim, parduotuvėms, savo dizainu. Jose yra integruotas liečiamas ekranas, kuriuo naudotis labai patogu. Be to, pagreitinti klientų aptarnavimo procesui pasitelkiami nešiojami kompiuteriai ir bevieliai delninukai. POS sistemos, skirtos maitinimo įstaigoms, leidžia spausdinti sąskaitas, užsakymus virtuvei bei barui, nuolaidų kuponus ir kt. Kadangi kompiuteris ir kasininko ekranas yra sujungti į vieną modulį, darbo vietos taupymas, be abejonės, yra garantuotas.

Jeigu  galutinai nutarėte įsidiegti POS sistemą savo kavinei, barui ar restoranui, ieškokite įmonės, kurios veikloje tokia įranga yra stipriausia vieta. Tam nereikia jokio specialaus pasiruošimo. Užtenka užpildyti prašymą, sudaryti sutartį ir POS terminalas atsiras pageidaujamoje vietoje vos per keletą dienų. Geriausia, kad prieš pasirinkdami šios įrangos prekybininkus, paanalizuotumėte keletą variantų ir išsirinktumėte sau tinkamiausią atsižvelgiant į kainą bei kokybę.