Specialistai gali jums padėti ne tik įregistruoti naują viešąją įstaigą

verslas

Lietuvoje ne visi noriai imasi savarankiškos veiklos. Daugelis baiminasi, kad mokestinė našta yra per didelė, o biurokratija – per daug sudėtinga. Tačiau, nereikėtų vadovautis tik gandais. Šiuo metu viešoje erdvėje yra daugybė nemokamos informacijos, kuri padeda lengviau susigaudyti daugelyje klausimų. Tai ypač liečia veiklos įteisinimą. Norintiems pradėti veiklą, yra gana daug galimybių išvengti didelių išlaidų pradžioje. Tiesiog reikėtų vadovautis tam tikromis taisyklėmis ir daugiau skaityti kas rašoma internete. Na, o jeigu ir tai nepadeda susigaudyti situacijoje, tuomet į pagalbą drąsiai galite pasikviesti tam tikrus specialistus, kurie teikia teisines paslaugas dėl įmonių registravimo ir ne tik.

Įmonių steigimo klausimais visada galite kreiptis tiek į valstybines institucijas, tiek ir į privačius specialistus. Pirmasis variantas naudingas tuo, kad visa informacija dažniausiai pateikiama nemokamai. Trūkumas tas, kad tą informaciją gauti nėra taip lengva – atsakymai pateikiami paviršutiniškai ir neretai – sunkiai suprantamai. Trumpai tariant, jeigu norite gauti greitus atsakymus dėl įmonių registravimo ar ne tik, tuomet naudingiau būtų kreiptis į privačius specialistus, kurie teikia mokamas konsultacijas. Jie taip pat siūlo ir kitas paslaugas, kurios galbūt jums bus aktualios.

Tarp siūlomų paslaugų dažniausiai matomos konsultacijos, įmonių įsigijimo galimybė, taip pat įmonių registravimo procedūros ir t.t. Norint pradėti veiklą, galite rinktis iš kelių variantų, kuriuos patiekia šie specialistai.

Ko gero pirmiausia jie pasiūlys įsigyti įmonę, kuri jau yra registruota. Ją registruoja pats paslaugų tiekėjas. Galiausiai, su ja nieko nedaroma, o tiesiog paliekama. Įmonė veiklos istorijos turėtų būti kiekvieno pradedančios verslininko prioritetas. Tokiu atveju, žinosite, kad įmonę perkate be skolų ir įsipareigojimų. Taip pat naudinga rinktis šį variantą dėl to, kad tokios įmonės kaina nėra didelė. Pavyzdžiui, nauja viešoji įstaiga gali būti įsigyjama už vos kelis šimtus eurų. Tas pats liečia ir bendroves ar mažąsias bendrijas.

Norint veiklą pradėti sąžiningai ir atitinkant visus įstatymų keliamus reikalavimus, geriausia būtų kreiptis į specialistus, jeigu jūsų žinių bagažas yra per daug mažas. Tai padės išvengti nemalonumų.

Teisinės formos keitimas

teisinės formos keitimasVerslas vietoje nestovi, todėl plėtra dažnai susijusi ne vien tik su padidėjusiu darbuotojų skaičiumi, klientais, bet ir su techniniais dalykais. Vienas tokių – teisinės formos keitimas. Tai juridinio asmens performavimas į kito teisinio statuso juridinį asmenį. Jei kalbėtume paprastai – tai MB pavertimas UAB, UAB – AB, IĮ – VšĮ ir t.t.

Populiariausia – UAB

Kokias įmones labiausiai renkasi jų savininkai, norintys pakeisti teisinę formą. Šiais 2015 metais be abejonės tai schema MB->UAB. Taip nutiko dėl to, kad 2014 metais MB neteko dalies lengvatų su SODROS mokesčiais ir dabar viską moka taip pat, kaip UAB. Dėl to ši verslo forma tapo ne tokia patraukli tarp tų, kurie dalinai ar visai nevykdo veiklos, mat mokesčius reikia mokėti gana nemažus. Nevykdanti veiklos UAB gali pasiūlyti kur kas lankstesnius „gyvybės palaikymo“ būdus. Taip pat vykdantys aktyvią veiklą ir besiplečiantys darbuotojų sąskaita verslai rinkosi UAB, kur neribojamas darbuotojų skaičius iki 10.

Kitos dvi teisinės formos keitimo schemos išlieka populiarios, kaip visada. Tai IĮ -> MB arba UAB ir UAB -> AB. Pastarasis darinys dažniau sutinkamas stambiame versle, dirbančiame jau ne vieną dešimtį metų. Toks sprendimas priimamas dažniausiai siekiant viešai prekiauti įmonės akcijomis.

Procesas gana ilgas

Teisinės formos keitimas – gana ilgas procesas. Jis užtrunka 2-4 savaites priklausomai nuo formos. UAB pertvarkymas tęsiasi apie 1 mėnesį. Pati procedūra nėra labai sudėtinga, tačiau reikalingos šūsnys dokumentų, kurių parengimas su profesionaliais teisininkais gali kainuoti gana nemažai. Pertvarkymo paslaugą siūlo ir finansininkai, turintys pakankamai patirties ne tik steigdami įmonės, jas parduodami, bet ir pakeisdami teisinį statusą. Jų paslaugos yra pigesnės, tad rekomenduojama pasidomėti, kas ir kaip šią paslaugą suteikia. Savas buhalteris taip pat teoriškai gali tai padaryti, tačiau ne visose įmonėse jis yra arba yra pakankamai kompetentingas. Klaidų šiame procese būti negali, nes vėliau gali kentėti visas verslas. Panašiai kaip ir su pavadinimo keitimu, įmonė privalo informuoti savo kreditorius ir partnerius viešai apie teisinės formos pasikeitimą ir įsipareigojimų perėmimą.

Teisinės formos keitimas – gana reta paslauga, nes pertvarkymas vyksta tikrai rečiau, nei įmonės steigimas. Kartais labiau apsimoka įsteigti naują įmonę, nei pertvarkyti, bet tai jau kita tema…