Teisinės formos keitimas

teisinės formos keitimasVerslas vietoje nestovi, todėl plėtra dažnai susijusi ne vien tik su padidėjusiu darbuotojų skaičiumi, klientais, bet ir su techniniais dalykais. Vienas tokių – teisinės formos keitimas. Tai juridinio asmens performavimas į kito teisinio statuso juridinį asmenį. Jei kalbėtume paprastai – tai MB pavertimas UAB, UAB – AB, IĮ – VšĮ ir t.t.

Populiariausia – UAB

Kokias įmones labiausiai renkasi jų savininkai, norintys pakeisti teisinę formą. Šiais 2015 metais be abejonės tai schema MB->UAB. Taip nutiko dėl to, kad 2014 metais MB neteko dalies lengvatų su SODROS mokesčiais ir dabar viską moka taip pat, kaip UAB. Dėl to ši verslo forma tapo ne tokia patraukli tarp tų, kurie dalinai ar visai nevykdo veiklos, mat mokesčius reikia mokėti gana nemažus. Nevykdanti veiklos UAB gali pasiūlyti kur kas lankstesnius „gyvybės palaikymo“ būdus. Taip pat vykdantys aktyvią veiklą ir besiplečiantys darbuotojų sąskaita verslai rinkosi UAB, kur neribojamas darbuotojų skaičius iki 10.

Kitos dvi teisinės formos keitimo schemos išlieka populiarios, kaip visada. Tai IĮ -> MB arba UAB ir UAB -> AB. Pastarasis darinys dažniau sutinkamas stambiame versle, dirbančiame jau ne vieną dešimtį metų. Toks sprendimas priimamas dažniausiai siekiant viešai prekiauti įmonės akcijomis.

Procesas gana ilgas

Teisinės formos keitimas – gana ilgas procesas. Jis užtrunka 2-4 savaites priklausomai nuo formos. UAB pertvarkymas tęsiasi apie 1 mėnesį. Pati procedūra nėra labai sudėtinga, tačiau reikalingos šūsnys dokumentų, kurių parengimas su profesionaliais teisininkais gali kainuoti gana nemažai. Pertvarkymo paslaugą siūlo ir finansininkai, turintys pakankamai patirties ne tik steigdami įmonės, jas parduodami, bet ir pakeisdami teisinį statusą. Jų paslaugos yra pigesnės, tad rekomenduojama pasidomėti, kas ir kaip šią paslaugą suteikia. Savas buhalteris taip pat teoriškai gali tai padaryti, tačiau ne visose įmonėse jis yra arba yra pakankamai kompetentingas. Klaidų šiame procese būti negali, nes vėliau gali kentėti visas verslas. Panašiai kaip ir su pavadinimo keitimu, įmonė privalo informuoti savo kreditorius ir partnerius viešai apie teisinės formos pasikeitimą ir įsipareigojimų perėmimą.

Teisinės formos keitimas – gana reta paslauga, nes pertvarkymas vyksta tikrai rečiau, nei įmonės steigimas. Kartais labiau apsimoka įsteigti naują įmonę, nei pertvarkyti, bet tai jau kita tema…

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.