Sužadėtuvių žiedai: kodėl svarbu išsirinkti tinkamą?

Sužadėtuvės yra labai svarbus gyvenimo etapas. Kiekvieno vyro gyvenime ateina laikotarpis, kai jis nusprendžia vesti savo gyvenimo moterį ir pasiūlyti jai savo rūpestį ir meilę visam gyvenimui. Būtent sužadėtuvių metu tai ir įvyksta, paklausiant moters „Ar tekėsi už manęs?“. Meilės simboliu ir pasižadėjimu sukurti šeimą tampa sužadėtuvių žiedai. Šiandien jų pasirinkimas toks platus, jog tinkamo žiedo pasirinkimui reikia skirti laiko.

Kodėl šis žiedas toks svarbus?

Sužadėtuvių žiedai turi ilgą savo istoriją. Manoma, kad jie, kaip tradicija, atsirado maždaug XIII a. kai Popiežius paskelbė, kad vyras, norintis vesti moterį, turėtų jai padovanoti žiedą. Tai buvo pažadas, jog vyras nori su šia moterimi kurti šeimą. Iki šiol ši sužadėtuvių žiedo prasmė išliko labai svarbi, o piršlybos yra laukiamos kiekvienos moters.

Sužadėtuvių žiedas gali būti ne tik naujas, bet ir paveldėtas. Beje, senaisiais laikais žiedo parinkimui ir gamybai buvo skiriama labai daug laiko. Pasakojama, jog buvo metas, kai sužadėtuvių žiedas buvo gaminamas iš aukso arba sidabro, o puošiamas būsimosios jaunosios ir jaunikio šeimų turimai brangakmeniais. Tai žiedui suteikdavo daug prasmės, o pats žiedas tapdavo gražia šeimos relikvija, kuri gali būti perduodama iš kartos į kartą.

Kiek turi kainuoti žiedas?

Anksčiau buvo įprasta sakyti, jog sužadėtuvių žiedas turėtų būti brangus. Buvo manoma, jog jis turėtų kainuoti du vyro atlyginimus. Šiandien šis pasakymas nebėra toks populiarus, tačiau reikėtų tinkamai suprasti jo prasmę. Juo norima pasakyti, kad žiedo paieškoms vyras turi skirti laiko, kaip ir pasirengimui pirštis bei įsigyti žiedą. Šiandien sužadėtuvių žiedų pasirinkimas labai platus, galima rinktis iš įvairių metalų žiedų, puoštų įvairiais brangakmeniais ar pusbrangiais akmenimis.

Kaip pasirinkti tinkamai?

Vienas svarbiausių dalykų, kuriuos reikėtų žinoti perkant sužadėtuvių žiedą, tai yra mylimosios piršto dydis. Nuo to priklausys tos magiškos akimirkos nuotaika. Taigi, sužadėtuvių žiedai turėtų būti tinkamo dydžio. Ypač kai sužadėtuvės yra staigmena mylimajai, būtų gerai ją nustebinti ir tinkamo dydžio žiedu. Dydį galite sužinoti jeigu mylimoji nešioja ir kitus žiedus. Reikėtų tik pamatuoti turimo žiedo dydį kai ji nepastebės. Tai padės išsirinkti tinkamą dydį. Tačiau ir nepataikius su dydžiu, žiedus galima didinti ar mažinti ir tai yra dažnai reikalinga juvelyro paslauga po piršlybų.

You may also like...

1 Response

  1. nes žiedelis pas moterį bus visą gyvenimą.. tikrai negalima prašauti su blogu dizainu arba nepataikyt spalvos..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *