Ruošiatės statyti terasą? Kaip ją apsaugoti nuo aplinkos veiksnių?

Savininkas žino, kad visos medinės lauko terasos dalys (ypač grindys) turi būti tinkamai apsaugotos nuo neigiamų aplinkos veiksnių-drėgmės, ultravioletinių spindulių ir mikroorganizmų (grybelio ar pelėsio) ar medžio vabzdžių. Du pagrindiniai terasos ilgaamžiškumo elementai – kokybiška mediena ir kokybiškas apsauginis sluoksnis.

Reikia grindims ir terasai rinktis tokią medieną, kuri bus ilgaamžė

Impregnuotos pušies lentos dažniausiai naudojamos terasose-pigiausias variantas, išlaikantis gerą kainos ir kokybės santykį, tačiau ne pats patvariausias. Geriausias ilgaamžiškumo, kainos ir kokybės derinys – sibiro maumedis. Termiškai apdorota mediena ir medienos kompozicinės medžiagos sėkmingai konkuruoja su maumedžiu-medžio, plastiko ir tam tikrų cheminių elementų deriniu, kuris yra itin atsparus oro sąlygoms ir išlaiko spalvą bei formą bet kokiomis sąlygomis. Geriausia sumontuoti pačios terasos karkasą: pavyzdžiui, jei ji yra kruopščiai surinkta iš paprastos pušies medienos, o pati terasa yra padengta izoliacine mediena, galite netyčia praleisti akimirką, kai pušis pradeda pūti, o dieną supuvę rąstai tiesiog suirs. Todėl rėmui verta rinktis medieną su ta pačia danga (ar net patvaresne).

Gyvai apžiūrėję vietą, kur yra planuojamos terasos statybos, išklausę jūsų pageidavimų, galėsime pasiūlyti tinkamiausius sprendimus, patarti ir įvertinti darbų sudėtingumą. Todėl tiksliausias terasos medžiagų ir terasos darbų kainas jums pateiksime individualios konsultacijos metu, jau turėdami tikslius matmenis ir aptaręs medžiagų jūsų terasai pasirinkimą. Susisiekite https://terasustatyba.lt.

Rūpinantis terasomis yra mėgiama jas alyvuoti, taip išsaugant ilgaamžiškumą ir spindesį

Tradiciškai terasos mediena padengta natūraliu aliejumi. Alyvos sluoksnis apsaugo plokštės paviršių nuo drėgmės, purvo ir ultravioletinių spindulių bei padeda išvengti medienos įtrūkimų. Idealiai tinka, kai gaminys yra specialiai sukurtas grindims: tokio tipo apsauginis sluoksnis yra atsparesnis dėvėjimui einant. Alyvuojant mediena turi būti visiškai išdžiūvusi, uždengta nuo tiesioginės saulės šviesos. Lentos alyvuojamos, paskirstant produktą plonu sluoksniu aplikatoriumi arba šepečiu/teptuku. Terasų alyvos, kol sluoksnis dar drėgnas, turi šiokį tokį kreminį atspalvį, o vėliau, produktui įsigėrus į medieną ir išgaravus likutiniam vandeniui, paviršius įgauna prabangų, su niekuo nesulyginamą natūralų matinį švytėjimą. Danijos medienos konservavimo grupė pareiškė, kad gera terasos mediena jau yra tvirta ir patvari, todėl jos nereikia keisti iš vidaus-termiškai apdorojant ar pridedant sudėtinių medžiagų. Terasų atnaujinimo koncepcija atspindi technologijos paprastumą: „Atgal prie pagrindų“, atgal prie įsitikinimo, kad mediena tiesiog turi būti pakankamai švari, jog į ją įsigertų alyva. Iš esmės, žingsniai tėra du, kartais, labai išrankiems klientams – trys. Pirmiausia terasą reikia kruopščiai nuplauti, po to – išalyvuoti ir, galiausiai– nupoliruoti. Pirminiam plovimui tereikia daug, daug vandens tiesiai iš sodo žarnos. Antriniam plovimui galima panaudoti terasų medienos ploviklį, atskiedus jį vandeniu santykiu 1:2, ir šepečiu trinti medieną plaušų kryptimi, kol ji taps švari. Terasa perplaunama švariu vandeniu, ir mediena paliekama džiūti apie parą. Minkštą, spaudimu neapdorotą medieną prieš alyvuojant dar vertėtų papildomai gruntuoti terasų medienos gruntu.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *