Kaip turėti svajonių namus?

Būsto projektų rengimas, statybos leidimų gavimas ir pats statybos procesas yra gana sudėtingas ir ilgas procesas, o galutinis rezultatas priklauso nuo to, kaip gerai paruošime ir atliksime visus šiuos veiksmus. Tikėtina, kad šių etapų derinimas lems galutinio rezultato sklandumą ir sėkmę.

Visą naujo namo statybos procesą galima suskirstyti į tris pagrindinius etapus, kurių kiekvienas yra pakankamai svarbus:

  • Būsto projektas
  • Statybos paruošimas
  • Statybos grafikas

Jau vien pagal numatomą namo plotą galima spręsti apie paties namo išvaizdą, todėl tikriausiai reikėtų pradėti nuo šio taško. Pavyzdžiui, kai kuriuose gyvenamuosiuose rajonuose labiau tiktų tradiciniai pastatai ar namai su plokščiu stogu, o kituose – vasarnamiams ar užmiesčio namams, nors jų funkcijos panašios. Blogiausias jausmas įsikeliant į naujuosius namus yra kuomet, galvoje vis “kirba” mintis, kad tas namas galėjo būti truputį kitoks…. Neturėtų būti taip, kad prie to namo reikia “priprasti”. Suprantama, kad gyvenimas keičiasi ir poreikiai taip pat, bet vis dėl to, namas nuo pat pradžių turi tikti ir patikti. Tad norint išvengti tokio nusivylimo – būtina architekto pagalba nuo pat proceso pradžios.

Pirmas žingsnis link naujų namų turėtų būti išankstinės architektūrinės vizijos sukūrimas

Turėtumėte jį išdėstyti pagal kelis pagrindinius kriterijus: namų ūkio poreikius, funkcijas ir svetainės vietą. Jei sugalvojote statyti savo svajonių namą, susikūrėte jo viziją ir pradedate tuo gyventi, reiškia laikas judėti pirmyn. Todėl būtina sumanytą viziją perkelti į statybos projektą, t.y. parengti techninę dokumentaciją ir gauti statybą leidžiantį dokumentą. Šiuo tikslu rengiamas statinio projektas.

Kiekvienas architektas turi savo brėžinius, kurie atsispindi jo projekte

Todėl architektas pasirenkamas ne tik pagal jo nuveiktus darbus, bet ir pagal tai, ar galite priimti šį stilių. Namo statyba yra kiekvieno kliento asmeninis reikalas, todėl svarbu sutarti tarpusavyje nuo pat pradžių, nes nuo to nemaža dalimi priklauso projekto realizavimas. Namo architektūra – stilius ir medžiagos turi atspindėti jo gyventojus ir derėti su teritorijos planavimo dokumentais. Pradėjus statybas, kiekvienas pakeitimas ar “patobulinimas” jums kainuos kelis kartus brangiau nei rengiant projektą, o kai kurių dalykų gal net ir nebus įmanoma ir pakeisti. Todėl tikrai verta skirti pakankamai dėmesio namo projektui ir jo detalesniems sprendiniams rengiant projektą, bet dar nepradėjus realizacijos. Namuose neapsieisite be tvirtinimo elementų, juk norite aukštos kokybės ir kad vinys nesimatytų, juos rasite čia: https://torx.lt/kategorija/tvirtinimo-detales/profiliai-ir-ju-tvirtinimai/. Jei norite kokybiškų medžiagų, galime jums patarti ir padėti išsirinkti, nes tik pas mus galite viską užsisakyti internetu neišėję iš namų.

Nuo pat pradžių turėtumėte suprasti, kad nuosavo namo statyba yra laipsniškas procesas, žingsnis po žingsnio į galutinį etapą. Nuo pradinių idėjų ir pagrindinių koncepcijų iki techninių įgyvendinimo sprendimų, o vėliau iki galutinių detalių. Kiekvienas žingsnis yra svarbus. Kiekviena detalė yra viso pastato dalis ir dažniausiai priklauso nuo to, kaip gerai jos yra jūsų svajonių namuose ir kaip jaučiatės viduje.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.