Granito plokštės – kapavietės dizaino alternatyva, reikalaujanti minimaliai priežiūros

Kiekvienas mūsų turime artimų žmonių, kurių, deja, jau atgulę į amžinojo poilsio  vietą. Aišku, šių atminimą saugome savo širdyse, tad, atrodo, tarsi brangiausieji yra čia pat. Tiesa, mirusiųjų prisiminimas yra įprasminamas ir fiziniu pavidalu – įrengiant bei sutvarkant šių kapavietes. Ilgą laiką buvo populiaru kapines įrenginėti tarsi gėlynus prie namų. Tačiau, kartoms keičiantis, aktyvėjant gyvenimo ritmui bei kapinių priežiūrai netgi tapus savarankiška veiklos sritimi, minėtas vaizdas gerokai pasikeitė. Žmonės noriai į kapines įsileidžia ir kitokias, gerokai modernesnes bei praktiškesnes tendencijas, viena jų – kapo dengimas granito plokštėmis.

Granito plokštė – tvirtas, ilgaamžis, mažai priežiūros reikalaujantis sprendimas, idealiai subalansuotas tiems, kurie nori estetiškos, tvarkingos kapavietės su minimalių laiko sąnaudų būtinybe. Tai – iš tiesų universalus variantas, tinkamas dažnoje situacijoje, tačiau, norint maksimaliai džiaugtis galutiniu rezultatu, reikėtų įvertinti žemiau pateiktus niuansus.

Kokioje  vietoje yra jūsų prižiūrima kapavietė? Jei kapo teritorija yra apsupta medžiais, tik ir besitaikančiais užkloti šį lapais ar spygliais, rekomenduojama rinktis granito plokštę, pagamintą iš lygaus akmens. Tai – valymo atžvilgiu itin nereiklus variantas. Tais atvejais, kai kapavietė yra atviroje teritorijoje ir toks variantas jums priimtinas, galite rinktis plokštę iš šiurkštaus, deginto paviršiaus granito akmens.

Kokia spalva turėtų vyrauti jūsų prižiūrimoje kapavietėje? Tradiciškai, kuriant kapinių „interjerą“, pasirenkamos tamsesnių tonų spalvos: juoda, pilka, mėlyna, raudona, žalia, ruda. Priklausomai nuo individualių pageidavimų, monumentas.lt, gali pasiūlyti plokščių, pagamintų tiek iš margo, tiek iš vienspalvio granito akmens. Tai nuspręsti galite remdamiesi ne tik savo asmeniniu skoniu, bet ir atsižvelgdami į dermę su paminklu, vazomis ar kapavietėje augančiais augalais.

Kokia yra jūsų prižiūrimos kapavietės vizija? Ir šiuo atveju turite „atrištas“ rankas. Galite rinktis, ar rinksitės visą kapą dengiančią plokštę, ar, banguotomis, asimetriškomis, nelygių formų plokštėmis dengsite tik dalį kapavietės.

Kiek žmonių, tiek nuomonių. Tad neabejotinai atsiranda ir tokių, kuriems uždengti kapavietės teritoriją granito plokšte atrodo nepriimtina. Neva tai – lengviausias kelias ar net savotiška nepagarba mirusiesiems. Tačiau, kyla klausimas, ar žolėmis apžėlęs kapas, ar po spygliais besislapstanti dekoratyvinė skalda demonstruoja didesnį rūpestį ramiu anapilin išėjusių artimųjų poilsiu. Svarbiausia, jog kiekvienas gali išsirinkti jam priimtiniausią variantą.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.