Avalynės valymas

valymo priemonėsKaip žinia avalynė yra svarbi ne tik dėl stiliau, bet ir todėl, kad eidami gatve jaustumėmės gerai. Išrankesniems žmonės būna sudėtinga ne tik dėl avalynės išvaizdos, firmos, bet ir dėl patogumu,  todėl norisi,  kad išsirinkta avalynė nuolat atrodytų ne tik gražiai, bet ir ilgai tarnautų. Todėl, dėl šių priežasčių yra būtina mokėti  tinkamai prižiūrėti savo avalynę.

Norint tinkamai prižiūrėti savo avalynę, pavyzdžiui prieš pradedant dėvėti naujus batelius ar batus pirmiausiai reikėtų juos išpurkšti skirta specialia priemone, tokia kaip impregnatas, jeigu ,žinoma,  avalynė nėra lakuota. Jeigu avalynė nėra lakuota, tai šią procedūrą yra patartina kartoti periodiškai.

Iš karto vos tik grįžus namo reikėtų nuo batų nuvalyti purvą, dulkes ir kitus nešvarumus su sausu skudurėliu, tokiu atveju bus panaikintas drėgmės perteklius. Taip pat yra patartina nakčiai batus ištepti kremu arba tepalu,  o ryto metu reikėtų nupoliruoti su pliušine arba zomšine skiaute. Jeigu atsitiko taip, kad pakliuvote į liūtį, tai reikėtų nuplauti purvą,  patrinti batų viršų su sausu skudurėliu, prikimšti į batų vidų laikraščių ir palikti juos  dviems paroms gerai vėdinamoje vietoje, o popierių reikėtų pakeisti kelis kartus.

Jeigu nenorite pakenkti batų medžiagoms, tai niekada nereikėtų jų džiovinti su fenu arba padžiovus tiesiai ant radiatorių.  Po to kai batai išdžiūva, tai reikėtų juos patepti tepalu ir tada praėjus kelius valandoms, juo nupoliruoti. Tepalą patartina rinktis pagal batų spalvą, o taip pat būtina batų valymui tinkamai išsirinkti ir šepetėlį, bei kempynėlę.

Avalynę plauti reikėtų su šiltu ir muiluotu vandeniu, o valymo metu reikėtų stengtis kuo mažiau  trinti avalynę. Nusausinus batus, reikėtų juos patepti glicerinu. O baltą avalynę reikėtų plauti su minkšta kempynėle, kuri pagaminta iš porolono,  bei kartu su vandenyje ištirpusiais skalbimo milteliais.

Kaip žinia, norint, jog jūsų avalynė  blizgėtų, ir  nesusidėvėtų taip greitai, tam turi būti tinkamai parenkamos  valymo priemonės. Reikia atkreipti dėmesį į tai, jog kiekvienai skirtingai avalynei yra taikomos vis kitokios valymo priemonės, bei valymo būdai.

 

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *