Renkamės baldus pagal interjerą: ką verta žinoti?

baldai

Jei reikėtų įvardinti vieną svarbiausių namų akcentų, be abejonės, tai būtų baldai – būtent be jų, negalėtume gyventi kokybiškai, patogiai bei patraukliai. Vistik, reikia pastebėti, kad kiekvienas baldų pirkimas sukelia ne tik malonių rūpesčių, bet ir tam tikrų abejonių. Baldų asortimentas šiandien sudaro įspūdingą pasirinkimą, juo labiau, kad galimi ir tokie sprendimai, kaip baldai internetu, baldai iš Lenkijos ar baldai Vilniuje, kurie dar tik labiau padidina galimų pasirinkimų skaičių.  Pirkėjai šiuos gaminius neretai renkasi pagal įvairius kriterijus, o vienas dažniausiai pasitaikančių – namų interjeras. Ir iš tiesų, jei ieškosite baldų, kurie derėtų prie jūsų namų interjero, galite būti tikri – pavyks susikurti estetiškai patrauklią bei harmoningą aplinką, kurioje bus gera leisti laiką. Vistik, jei nesate tikri, kad ir kokie sprendimai galėtų tapti geriausiais, verta atkreipti dėmesį į šiame tekste pateiktas gaires. Tad, kokius baldus reikėtų rinktis tuo atveju, jei jūsų namų interjeras yra:

  • Klasikinis

Klasikinį namų interjerą galima sutikti ne taip jau ir dažnai. Taigi, kokius baldus verta rinktis tokiu atveju? Visų pirma, verta pastebėti, kad klasiką mėgstantys žmonės yra linkę rinktis tuo sprendimus, kurie nepavaldūs laikui. Taigi, vertėtų pirkti tokius baldus, kurie yra pagaminti iš puikiai visiems žinomų medžiagų, tokių, kaip medis, metalas, stiklas. Šios medžiagos visada atrodo žavingai ir patraukliai. Taip pat vertinantiems klasikinį stilių puikiai tiks tradicinių, įprastų formų bei dizaino baldai. Rekomenduojama vengti ryškių spalvų bei pernelyg didelės dekoracijų gausos.

  • Modernus

Dauguma žmonių pasirenka modernų namų interjerą. Na, o, kokius baldus reikėtų rinktis šiuo atveju? Puikiai tiks įmantrios formos, drąsūs dizaino sprendimai, o taip pat ir ryškios spalvos. Kalbant apie žaliavas, vertėtų ieškoti kuo įdomesnių tekstūrų, taip pat puikiai tiks ir stiklas ar medžio plokštės.

  • Skandinaviškas

Ne paslaptis, kad būtent skandinaviškas interjeras pasižymi šaltomis, ramiomis spalvos; lygiomis formomis bei minimalizmu. Tad būtent tokie turėtų būti ir jūsų baldai.

  • Itališkas

Itališko interjero gerbėjai savo namams turėtų rinktis sodrių bei šiltų spalvų baldus, pagamintus iš medienos, puoštus masyviomis, prabangiomis dekoro detalėmis. Taip pat vertėtų nepamiršti, kad puikiai tiks ir aptakių, apvalių formų gaminiai.

  • Eklektiškas

Eklektiško stiliaus mėgėjai turėtų pirmenybę teikti tiems baldams, kuriuos gaminant buvo įgyvendintos ypač kūrybingoms idėjos. Taip pat reikėtų nebijoti spalvų gausos – galite rinktis netgi tarpusavyje visiškai nederančių spalvų baldus. Atkreipkite dėmesį ir į dekoro detales – kuo jų daugiau, tuo  geriau.

  • Kaimiškas

Svarbiausi baldų, kurie bus skirti kaimiškam interjerui, akcentai yra šie: aptakios formos, masyvumas, ramūs bei švelnūs tonai, spalvos, kurias galime rasti gamtoje, natūralumas, o taip pat – įvairių augalų, paukščių, gyvūnų motyvai.

  • Jaukus

Jaukius namus susikursite tuo atveju, jei rinksitės ramių bei šviesių spalvų baldus, pagamintus iš medžio, dekoruotus stiklo ar metalo detalėmis.

  • Originalus

Na, o, jei norite gyventi originalioje erdvėje, tokiu atveju, jus sudominti turėtų nestandartiniai baldai – jie gali būti gaminami pagal individualų užsakymą, tad puikiai tiks norintiems išreikšti savo unikalumą bei išskirtinumą.

Taigi, laikantis šių gairių, bus kur kas paprasčiau pasirinkti baldus, kurie idealiai derėtų prie jūsų namuose esančio interjero. Na, o, pabaigai belieka tik pridurti, kad, jei gyvenate mažame miestelyje ir jame esanti baldų pasiūla nėra didelė, verta atkreipti dėmesį į tai, ką siūlo didieji miestai. Taigi, tokie pasiūlymai, kaip baldai Kaune ar baldai Klaipėdoje, turėtų būti ypač aktualūs.

Sala virtuvėje ir kiti nestandartiniai sprendimai

nestandartiniai baldaiVirtuvės interjeras gali tapti varginančiu galvos skausmu – siekdami priimti optimaliausią sprendimą, turėtumėte pasitarti su profesionaliais baldininkais ir dizaino specialistais, kurie pateiks racionalių pasiūlymų konkrečioje situacijoje. Ieškant kokybiškų virtuvės baldų, paprastai vertinami du esminiai pasirinkimo kriterijai – galite rinktis masiškai gaminamą produkciją arba nestandartinius baldus. Konkretus pasirinkimas priklauso nuo jūsų interjero vizijos ir finansinių galimybių. Nors masiškai gaminami baldai reikalauja mažesnių išlaidų, tokie namai atrodo šabloniški ir dažnu atveju – gana nuobodūs. Tuo tarpu nestandartinės gamybos baldai leidžia realizuoti novatoriškas interjero idėjas, tačiau namų įrengimas reikalauja ne tik didesnių investicijų, bet ir daugiau laiko.

Vienas novatoriškiausių ir sparčiai populiarėjančių sprendimų Lietuvos virtuvėje –patalpos centre įrengta sala. Tai reiškia, kad dalis virtuvės baldų yra suprojektuoti virtuvės viduryje (arba beveik viduryje). Šis sprendimas rekomenduojamas netradicines idėjas vertinantiems pirkėjams ir erdvioms virtuvėms. Paprastai sala – tai spintelė, stalas su kriaukle ar virykle, taip pat – ir darbastalis, skirtas maisto ruošimui. Konkretus baldų išdėstymas ir salos funkcionalumas realizuojamas, atsižvelgiant į individualius pirkėjų poreikius. Itin dažnai prie salos baldų yra statomas baras ar valgomasis stalas.

Virtuvės sala, kaip ir kiti nestandartiniai baldų sprendimai, patiks ne visiems. Itin dažnai baiminamasi ir dėl to, kad toks pasirinkimas užims daug bereikalingos vietos. Šiuo atveju reikėtų prisiminti, kad salų dizainas ir matmenys gali būti gana laisvai pasirenkami, tačiau aplink salą turi likti erdvės vaikščiojimui ir laisvam judėjimui po virtuvę. Primename, kad salos įrengimas – tai ne tik išskirtinis dizainas, bet ir funkcionalus virtuvės erdvės išnaudojimas, t. y. tinkamai suprojektuota virtuvė sumažina vaikščiojimui nuo kriauklės iki viryklės skirtą laiką. Be to, platus stalviršis užtikrina sklandesnius ir greitesnius maisto ruošimo procesus. Dar vienas privalumas – paprastai virtuvės, kuriose įrengiama sala, išsiskiria patogiu daiktu išdėstymu, t. y. viskas, ko jums prireiks, bus po ranka.

Virtuvės salos rekomenduojamos modernesnio dizaino virtuvei, taip pat erdvioms patalpoms, kuriose derinami ir kiti nestandartiniai baldai. Kitaip sakant, sala – puikus pasirinkimas virtuvei, kur masiškai gaminami baldai negali užtikrinti efektyvaus erdvės išnaudojimo. Primename, kad modernumas neatsiejamas nuo praktiškumo. Tinkamai suplanuotos virtuvės salos – praktiškas sprendimas, palengvinantis daugelį kasdienių darbų, pvz., ant kai kurių stalviršių galima pjaustyti maisto produktus, todėl nereikės sukti galvos dėl pjaustymo lentučių. Dažnai montuojamas ištisinis salos stalviršis, kuris gali atlikti ir valgomojo stalo funkciją.