Po užsienį keliaujame mikroautobusu: ką reikėtų žinoti apie kelių ir transporto mokesčius?

keliones

Po užsienį keliaujant savarankiškai, gali pasitaikyti pačių įvairiausių mokesčių – ne tik kelių, bet ir ekologinių (taršos). Tiesa, kai kurių mokesčių galima išvengti, apvažiuojant mokamus kelius ar ekologiško transporto zonas. Kada verta taupyti ir ką reikėtų žinoti apie šiuos mokesčius pataria mikroautobusnuoma.lt

Ekologiško transporto zonos – jau ir Lenkijoje

Nenustebkite, kad kai kuriose šalyse važiuojant benzininiais ar dyzeliniais automobiliais prireiks susimokėti taršos mokestį. Nuo 2018 m. rugsėjo 1 d. tokios zonos atsirado jau yra ir Lenkijoje. Jos pažymėtos specialiais kodais: D-54 ir D-55. Į jas nemokamai galima įvažiuoti tik elektromobiliais ir dujomis varomais automobiliais, o štai už 1 val. keliavimo/buvimo vienoje iš šių zonų reikės susimokėti 2,5 zloto (atitinkamai apie 0,58 Eur), o para kainuos 25 zlotus (apie 5,79 Eur). Baudos nesumokėjus šio privalomojo mokesčio siekia iki 500 zlotų (115,76 Eur).

Kitus, pvz., Vokietijoje yra įvesti taršos mokesčiai. Keliaujantiems nuomotais mikroautobusais ir automobiliais kitose šalyse taršos mokesčiai negresia, nes visi nuomojami automobiliai – naujausių modelių, taupūs ir ekonomiški, neteršiantys oro, tačiau jei nuspręsite vykti į užsienį senesniu nei 10 m. nuosavu automobiliu, piniginę nemenkai paplonins šie mokesčiai.

Renkamės tarp mokamų ir nemokamų kelių

Išsiruošę į keliones po Europą žmonės dažnai svarsto, ką rinktis: mokamus, tačiau geresnius kelius, ar nemokamus ir mažiau patogius. Tačiau vieno atsakymo čia nėra. Jei siekiate nuvažiuoti kuo greičiau, rinkitės mokamus magistralinius kelius. Juos dažniau renkasi ne keliautojai, o važiuojantys, pavyzdžiui, darbo reikalais. O jei važiavimas iš taško A į tašką B jums yra malonus procesas, jei niekur neskubate ir mėgaujatės, jei norite pamatyti gražių gyvenviečių, pro automobilio langus atsiveriančių gamtos vaizdų, rinkitės nemokamus kelius. Žinoma, jei skubate link vieno konkretaus objekto ir jis greičiausiai pasiekiamas mokamu keliu, rinkitės pastarąjį variantą. Tad pasikliaukite savo nuojauta ir paisykite kelionės tikslų.

Greitkelių mokesčiai gali būti privalomi

Beje, kai kurios Europos šalys – Čekija, Slovakija, Ispanija, Šveicarija – yra įsivedusios privalomą greitkelių mokestį. Taigi, pasiekus vieną iš išvardytųjų šalių, bet kurioje degalinėje reikia sumokėti numatytą mokestį ir gautą lipduką užklijuoti ant mikroautobuso. Įprastai šis mokestis siekia nuo kelių iki keliolikos eurų. Pvz., didžiausias jis – Šveicarijoje. Tuo tarpu bandydami apeiti šį mokestį, galite užsitraukti net kelių šimtų eurų baudą.

Taigi, apibendrinant, kelionėse neišvengiamai teks mokėti kai kuriuos mokesčius, tačiau jie leis keliauti sklandžiai ir ramiai.

Mikroautobusų nuoma – puikus sprendimas bet kuriuo metų laiku

mikroautobusų nuomaTiek žiemą, tiek ir vasarą, keliaujant didesnei žmonių grupei, mikroautobusas yra puikus pasirinkimas, praverčiantis įvairiausiose situacijose – tiek keliaujant, tiek ir švenčiant. Pirmiausia, tokia transporto priemone galima paprastai ir greitai pervežti didesnį skaičių žmonių, ir nereikia sukti galvos ar rūpintis dėl kelių transporto priemonių. Antra, keliauti visiems kartu vienoje transporto priemonėje yra ne tik patogu, bet ir daug smagiau.

Vienas svarbiausių mikroautobusų nuomos argumentų yra tas, kad nuomojantis šį automobilį, galėsite būti ramus dėl kelionės saugumo. Tokią paslaugą siūlančių įmonių mikroautobusai yra gerai prižiūrimi ir techniškai tvarkingi, tad į suplanuotą kelionės vietą nuvyksite be gedimų. Suprantama, naudojantis technika, gali nutikti visko, tad, jeigu kartais kelionės metu pasirinktas mikroautobusas sugenda, jį išnuomojusi įmonė paprastai pasirūpina ir technine automobilio pagalba kelyje. Nuomotu mikroautobusu saugiai ir be rūpesčių galite keliauti tiek vasarą, tiek ir žiemą, juk mikroautobusų nuomos įmonės atsako už tai, kad jų automobiliai būtų tinkamai paruošti, o padangos visada laiku pakeistos vasarinėmis ar žieminėmis. Be to, automobilio padangos visada bus pakankamai naujos, kad būtų užtikrintas didžiausias kelionės saugumas.

Tie, kas nė karto nesinaudojo mikroautobusų nuoma, dažniausiai galvoja, kad ši paslauga labai brangi ir smarkiai padidina organizuojamos kelionės kaštus. Bet taip, tikrai, nėra. Mikroautobusai nuomojami visiems besidomintiems prieinamomis kainomis. Be to, verta atkreipti dėmesį į tai, kad nuomojantis mikroautobusą ilgesniam laikotarpiui, šio automobilio nuomos kaina už parą paprastai būna mažesnė. Palankios mikroautobusų nuomos sąlygos užtikrina, kad pasirinkus šią transporto priemonę, kelionė bus pigesnė nei keliaujant keliais automobiliais.

Dėl visų šių išvardintų priežasčių mikroautobusų nuoma vis labiau populiarėja ir plečiasi. Jeigu organizuojate išvyką ar rengiate pokylį, ir planuojate, kaip patogiai pervežti didesnį skaičių žmonių, netelpančių viename lengvajame automobilyje, tikrai verta pagalvoti apie mikroautobusų nuomą. O jei vis dar svarstote, ar apskritai verta nuomotis  mikroautobusą, tiesiog susisiekite su mikroautobusų nuomos paslaugas teikiančia įmone, su kurios atstovais aptarsite jums priimtiniausius variantus ir jūs tikrai galėsite išsirinkti palankiausią sprendimą.