Po užsienį keliaujame mikroautobusu: ką reikėtų žinoti apie kelių ir transporto mokesčius?
Po užsienį keliaujant savarankiškai, gali pasitaikyti pačių įvairiausių mokesčių – ne tik kelių, bet ir ekologinių (taršos). Tiesa, kai kurių mokesčių galima išvengti, apvažiuojant mokamus kelius ar ekologiško transporto zonas. Kada verta taupyti ir ką reikėtų žinoti apie šiuos mokesčius pataria mikroautobusnuoma.lt
Ekologiško transporto zonos – jau ir Lenkijoje
Nenustebkite, kad kai kuriose šalyse važiuojant benzininiais ar dyzeliniais automobiliais prireiks susimokėti taršos mokestį. Nuo 2018 m. rugsėjo 1 d. tokios zonos atsirado jau yra ir Lenkijoje. Jos pažymėtos specialiais kodais: D-54 ir D-55. Į jas nemokamai galima įvažiuoti tik elektromobiliais ir dujomis varomais automobiliais, o štai už 1 val. keliavimo/buvimo vienoje iš šių zonų reikės susimokėti 2,5 zloto (atitinkamai apie 0,58 Eur), o para kainuos 25 zlotus (apie 5,79 Eur). Baudos nesumokėjus šio privalomojo mokesčio siekia iki 500 zlotų (115,76 Eur).
Kitus, pvz., Vokietijoje yra įvesti taršos mokesčiai. Keliaujantiems nuomotais mikroautobusais ir automobiliais kitose šalyse taršos mokesčiai negresia, nes visi nuomojami automobiliai – naujausių modelių, taupūs ir ekonomiški, neteršiantys oro, tačiau jei nuspręsite vykti į užsienį senesniu nei 10 m. nuosavu automobiliu, piniginę nemenkai paplonins šie mokesčiai.
Renkamės tarp mokamų ir nemokamų kelių
Išsiruošę į keliones po Europą žmonės dažnai svarsto, ką rinktis: mokamus, tačiau geresnius kelius, ar nemokamus ir mažiau patogius. Tačiau vieno atsakymo čia nėra. Jei siekiate nuvažiuoti kuo greičiau, rinkitės mokamus magistralinius kelius. Juos dažniau renkasi ne keliautojai, o važiuojantys, pavyzdžiui, darbo reikalais. O jei važiavimas iš taško A į tašką B jums yra malonus procesas, jei niekur neskubate ir mėgaujatės, jei norite pamatyti gražių gyvenviečių, pro automobilio langus atsiveriančių gamtos vaizdų, rinkitės nemokamus kelius. Žinoma, jei skubate link vieno konkretaus objekto ir jis greičiausiai pasiekiamas mokamu keliu, rinkitės pastarąjį variantą. Tad pasikliaukite savo nuojauta ir paisykite kelionės tikslų.
Greitkelių mokesčiai gali būti privalomi
Beje, kai kurios Europos šalys – Čekija, Slovakija, Ispanija, Šveicarija – yra įsivedusios privalomą greitkelių mokestį. Taigi, pasiekus vieną iš išvardytųjų šalių, bet kurioje degalinėje reikia sumokėti numatytą mokestį ir gautą lipduką užklijuoti ant mikroautobuso. Įprastai šis mokestis siekia nuo kelių iki keliolikos eurų. Pvz., didžiausias jis – Šveicarijoje. Tuo tarpu bandydami apeiti šį mokestį, galite užsitraukti net kelių šimtų eurų baudą.
Taigi, apibendrinant, kelionėse neišvengiamai teks mokėti kai kuriuos mokesčius, tačiau jie leis keliauti sklandžiai ir ramiai.